Krep Kumaş Alan

krep kumaş nedir özellikleri,örme krep kumaş nasıldır,soft krep kumaş fiyatları,krep kumaş esner mi,kumaş çeşitleri ve özellikleri,krep kumaş esnek midir,krep kumaş satın al,kristal krep kumaş özellikleri,parça krep kumaş,şifon krep

Bu kumaş dosyalarının yazılarını yazması, kumaş başlatmadan önce, bir kumaşın örgü veya dokuma olup olmadığını bildiğimden eminim. Ve sonra bütün örme kumaşlara forma olarak başvurdum. Şaka , el ya da atkı gibi kelimelerin ne anlama geldiğini bilmiyordum  . Belli bir kumaş parçası alan elyaf dağılımının, bir giysinin ne kadar rahat veya dayanıklı olacağını nasıl etkileyeceğiyle ilgili bir şey bilmiyordum.

krep kumaş nedir özellikleri,örme krep kumaş nasıldır,soft krep kumaş fiyatları,krep kumaş esner mi,kumaş çeşitleri ve özellikleri,krep kumaş esnek midir,krep kumaş satın al,kristal krep kumaş özellikleri,parça krep kumaş,şifon krepBu ayın taksimi,  birkaç hafta öncesine kadar benim için hala gizemli olan bir kumaş türüne odaklanıyor. Bu kumaş alan krep denir.

Parti Kumaş Alınır.

Artık kumaş mağazamızda oldukça sevimli bir krep taşıdığımıza göre , bu alt tabaka hakkında yapabileceğim her şeyi öğrenmem için görevimi yaptım. Krep kumaşı hakkında fazla bir şey yazılmadı, ancak kumaş mağazalarında göreceğiniz krep çeşitlerini kapatmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

KREP ÖZELLIKLERI

Krep (çoğu kez yazılmakta olan krep), ağırlık ve opaklığa göre değişen bir dokunmuş kumaştır. Krep, özellikle giysi dikişi için iyi çalışan akıcı bir örtüdür. Krep kumaşı genellikle bir çeşit buruşuk veya granül bir yüzeye sahiptir, bu dokunuş için biraz kabadır. Bu, krepe kumaşın dokunmuş olduğu iplik tipine bağlıdır. Krep ipliği sıkıca bükülür, sonuçta bitmiş stok kumaş kadar sert bir doku oluşur . Bazen buruşuk doku oldukça açık ve çıplak gözle görülebilir. Örneğin, aşağıda resmedilen iki georgette kumaş fark edilir derecede kaba veya kırışıktır.

Stok Kumaş Alınır.

Fakat tüm krep kumaşı dokunuştan sert değildir. Genellikle polyester elyaftan dokunan düz krep kumaş, dokunulduğunda yumuşak ve pürüzsüzdür. Aslında, bizim Peygamber Çiçeği Mavi Noktalı Krep bizim  tüm yüzeyi krep kumaş nedir özellikleri,örme krep kumaş nasıldır,soft krep kumaş fiyatları,krep kumaş esner mi,kumaş çeşitleri ve özellikleri,krep kumaş esnek midir,krep kumaş satın al,kristal krep kumaş özellikleri,parça krep kumaş,şifon krepboyunca düzgün ve homojen hissediyor. Aşağıda benzer bir lacivert polka dot krep ile resme bakın.

KREP NASIL DIKER

Tecrübemde krep nispeten dengeli bir kumaştır. Georgettes ve poly krepler özellikle dayanıklı ve dikmek kolaydır.

Bu söylenecek olursa, kumaş ne kadar hafif olursa, görmeye bağlı olduğunuz “şekil değiştirmeye” daha çok neden olur. İpek krep parça kumaş alan veya diğer hafif krepler, kesildikten sonra “büyüyebilir” veya şekil değiştirebilir. Bu durumda, kumaşınızı kumaşın alt tabakasının altında bir parça kağıt mendille kesmek isteyebilirsiniz.

Parça Kumaş İplik Alınır.

Mavi Noktalı Krep için, dikişe başlamadan önce aldığım birkaç ekstra önlem var. Krep kumaşı üzerindeki kumaşa takılmayacağından emin olmak için kumaşın içinden bir iğne yerleştiriyorum. Bazı krep kumaşlar, bir pimin kolayca kayabilmesine izin verecektir. Diğer krep kumaşlar takılabilir.  Hassas iplikler için ince dikiş iğneleri almayı düşünün, çünkü bunlar tek tek dişleri takmadan kumaştan daha kolay kayacaktır.

Yorum Yap