Kot Parçası Alımı Yapan Yerler

Parti kumaş alanlar. Kot elbise alanlar kot giysi satın alan yerler. Toptan kot kıyafet satın alanlar. toptan kot giyim alan yerler. Parça kumaş alımı yapan yerler süprem kumaş alımı yapan kişiler penye kumaş alımı yapan firma kumaş alımı yapan yerler nerede? Kumaş alan. Kot parçası alımı yapan yerler denim parçası alımı yapan yerler takım elbise kumaş alımı yapan yerler.  İyi bir başlangıç yaptık. Peki siz buna ne diyorsunuz, bu kumaş parçasına? Zaten biliyor musun? Değilse, hemen bu açıklama ile başlayalım. 

Denim üretimi ve özellikleri

Kot kumaşçı denim kumaşçı kot kumaşçılar denim kumaşçılar toptan denim kumaşçılar toptan kot kumaşçılar

Denim başlangıçta saf pamuktan yapılmıştır. Kullanılan kalın ve yırtılmaya dayanıklı pamuk iplikleri nedeniyle, kumaş özellikle ağır ve sağlamdır. İpliklerin dimi dokumada örülmesi onu daha da dayanıklı hale getirir. Dokumadan önce, sadece çözgü ipliği maviye boyanır, ancak atkı ipliği beyaz kalır.

KOT KUMAŞ ALIMI YAPAN YERLER

Bu, bitmiş kumaşın iki tonlu doğasını yaratır; burada kumaşın sağ tarafı mavi kalırken, sol taraf genellikle beyaz veya gri kalır. Çözgü ipliği tamamen boyanmadığından, renk daha kolay yıkanır ve kumaşı çok çeşitli renk efektleri veya yıkamalar için mükemmel hale getirir.

Denim satın alırken oz terimi ne anlama geliyor?

Diğer herhangi bir maddede olduğu gibi, ürünün ağırlığı genellikle kumaş özelliklerinde belirtilir. Kural olarak, bu metrekare başına ağırlığı (g / sqm) belirterek yapılır. 1m x 1m boyutlarında kare bir kumaş parçasını keser ve tartırsanız kumaşın ağırlığını verir. Bununla birlikte, kot pantolon durumunda, bu değer Amerikan ölçü birimi ons (oz) cinsinden verilir. Orijinal, klasik kot pantolonlar yaklaşık 14-15 oz’da denimden dikildi. Bugün, kot pantolon 12-13 oz’da biraz daha hafif hale geldi.

Hangi desen için hangi denim

Geçmişin aksine, elbette bugün piyasada sadece saf pamuktan yapılmış denim değil, aynı zamanda harmanlanmış kumaşlardan yapılmış denim de var. En yaygın varyant, kumaşı esnek hale getiren pamuk-elastan karışımıdır. Kumaş biraz daha hafiftir ve özellikle skinny veya skinny kot pantolon gibi figürlü sarılı kot pantolonlar için uygundur. Kumaştaki elastan içeriği nedeniyle, kot pantolon çok dar kesime rağmen giyilmesi rahat kalır.

KOT PARÇASI ALIMI YAPAN FİRMALAR

Bu karıştırma yönteminin dezavantajı, spandeksin sık yıkamaya ve özellikle kurutucuya saf pamuktan daha fazla kızma olasılığının daha yüksek olmasıdır, bu da pantolonun ömrünü etkileyebilir. Düz kesim pantolonlar veya rahat anne kot pantolonları için, saf pamuktan yapılmış orijinal ve daha ağır kot daha iyi bir seçim olmaya devam ediyor. 

Dikişten önce kot yıkamak?

Bu arada, gerçek denim severler kot pantolonlarını sadece gerçekten gerekli olduğunda yıkarlar. Çünkü her yıkamada kot pantolon renginin bir kısmını kaybeder ve kaybolur. Yoksa giderek daha bireysel hale mi geliyor? Bu her zaman kendi bakış açınıza bağlıdır. Metre ile denim satın alırken, kumaşın önceden yıkanmadığını varsayabilirsiniz – belirtilmediği sürece. Bazen “durulama-yıkanmış” olarak adlandırılır. Kumaş sadece biraz daha yumuşak hale getirmek ve daha sonra büzülmeyi en aza indirmek için durulanır. Diğer tüm denim kumaşlar için, işlenmeden önce önceden yıkanmalarını tavsiye ederim, böylece dikilmiş giysi sonunda sığar ve büzülmez.

Denim kumaş Nedir Denim kumaş yazlık mi Denim Kumaş Fiyatları Denim KUMAŞÇILIK Denim kumaş Esnek midir Denim kumaş kalın mi Denim kumaş kışlık mı Denim kumaş Terletir mi

KUMAŞ PARÇASI ALIMI YAPAN KİŞİLER

Tabii ki, gerçek bir kot pantolon aşığı gibi tutmadığınız ve dikilmiş kot pantolonunuzu sadece aşırı acil durumlarda soğuk ve deterjansız yıkamadığınız sürece. Ön yıkamaya karar verirseniz, kotu kesinlikle mümkün olduğunca katlanmamış olarak yıkamalı ve doğrudan alışveriş torbasından veya kutudan çamaşır makinesine koymamalısınız. Aksi takdirde, boyanın yıkanması nedeniyle katlanır kenarlarda çirkin açık çizgiler görünebilir. 

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!