Denye Alımı Yapanlar

Denye ip alanlar. Ham denye kumaş alımı yapanlar denye kumaş satış yerleri jarse kumaş satış yerleri 70 denye kumaş alımı yapanlar 50 denye kumaş alımı yapanlar

Kumaş alanlar. Denye ip alanlar. Ham denye kumaş alımı yapanlar denye kumaş satış yerleri jarse kumaş satış yerleri 70 denye kumaş alımı yapanlar 50 denye kumaş alımı yapanlar 70 denye alımı yapan yerler ham 70 denye alımı yapanlar 50 denye alımı yapanlar toptan denye alımı yapanlar toptan 50 denye alımı yapan yerler tekleme denye alımı yapanlar. Kumaş alımı yapanlar. Tekstil üretiminde iplik kalitesini belirlemenin ve standartlaştırmayı sağlamanın birçok yolu vardır. Denyenin belirlenmesi bunlardan biridir.

toptan jarse kumaş toptan deney kumaş toptan astarlık kumaş

Elyaf olgunluğu, büküm, iplik numarası, çekme mukavemeti, aşınma direnci, vb. için diğer kalite standartları yararlıdır, ancak ipliğin kalitesinin belirlenmesine yönelik bu doğrudan yöntem, kalınlık ve incelik açısından ipliğin performansını standart hale getirmek için gereklidir.

DENYE İPLİK ALANLAR

Bir tür iplik numaralandırma sistemi olan ipliklerin ve elyafların ağırlığını ölçen uluslararası bir sistemdir.

JARSE KUMAŞ ALIMI YAPAN YERLER

Denye ipek ipliğinin ve üretilen tüm liflerin (hem filament hem de ştapel – genellikle suni ipek, asetat ve naylon) kalitesini ölçmek için kullanılır. Bir ipliğin ağırlığını ölçme birimidir. Birim uzunluk değeri başına birim başına bir ağırlıktır.

Denye boyutu, iplik satılırken iplikteki filament sayısı ve büküm ile birlikte belirtilmesi gereken önemli bir bileşendir.

Çok filamentli bir iplikte bu numaralandırma sisteminden diğer standartlarla birlikte şu şekilde bahsedilecektir – A/B/C – burada A denye, B iplikteki filament sayısı ve C büküm sayısı olacaktır. Metre başına.

Bir kumaş tipindeki benzer iplikler, denye gruplarına ayrılabilir. Bu, kumaşın sınıflandırılmasında yardımcı olur. Tekstil üretiminde aynı denye ipliklerin kullanılması düzgün kumaş elde edilmesini sağlayacaktır.

Düşük bir denye, daha hafif bir iplik boyutunu temsil eder ve yüksek bir denye, daha ağır bir iplik boyutunu temsil eder. İki lifiniz varsa, A & B ve A, B’nin Denyesini iki katına çıkarırsa, A’nın B’nin ağırlığının iki katı olacağından emin olabilirsiniz.

penye kumaş satın alan top penye alanlar toptan penye alanlar penye parçası alanlar parça süprem alanlar parça interlok alanlar ribana alanlar kaşkorse alanlar likralı kaşkorse alanlar

Yumuşak mı, kaba mı?

Denye, kumaşın yapıldığı liflerin kütle yoğunluğunu tanımlar ve lifin inceliğini gösterebilir. Denye numarası ne kadar yüksek olursa iplik o kadar kalın olur.

Düşük denye kumaşlar, yüksek denye kumaşlardan daha esnek, yumuşak ve dökümlüdür. Hafif olacaklar. Yüksek denye kumaşlar daha dayanıklı ve güçlü ancak daha ağır ve pürüzlü olacaktır. Daha fazla sıcaklık verecektir.

DENYE KUMAŞ ALIMI YAPAN FİRMALAR

Bazı değişkenler var. Aynı denyedeki monofilament ipliğin ve multifilament ipliğin özellik değerleri farklı olacağından karşılaştırılamaz. Ve aynı kumaş tipinin aynı denyesi için sürekli filament iplik, ştapel iplikten daha güçlü olacaktır.

Tekstil elyaflarında denye örnekleri

İşlenebilir kalitede üretilen elyaftan güçlü bir monofilament ipliğin ortalama denyesinin 14.1 olması beklenecektir, ancak bu daha yüksek veya daha düşük denyeye sahip olanların daha iyi veya daha kötü olduğu anlamına gelmez.

Bir mikrofiber (elyafların en iyisi) 1,0 denyeden azdır. Bu, bu elyafın 9.000 metre ağırlığını tartarsanız, 1 gramdan daha hafif olacağı anlamına gelir. Filaman başına 1 denyeden daha az olan bu elyaf türüne mikrodenye denir.

HAM DENYE KUMAŞ ALANLAR

Kumaş alanlar parça Selanik kumaş alan parti Selanik kumaş satın alanlar spot Selanik kumaş alan yerler Selanik kumaş alımı yapanlar

Süper ince bir ipek lifi 1 denye kadar ince olabilir. Ama normalde ipek lifleri 12-20 aralığındadır. Şifon kumaş, ince 50 denye iplikten yapılabilir.

Naylonlar arasında, saf hafif naylon 14 denye olacaktır. Daha kalın bir naylonun denyesi 40.0 ve üzeri olacaktır. Balistik naylon, çok dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı kalın bir naylon malzemedir. Balistik malzemenin denyesi 2000’e kadar çıkabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!