Kot Alınır

Parça Kot Alınır,stok kot alınır,spot kot kumaş alınır,parti kot kumaş alınır,parça kot alınır,kot parçası alınır,

Kot Alınır. Parça Kot Alınır,stok kot alınır,spot kot kumaş alınır,parti kot kumaş alınır,parça kot alınır,kot parçası alınır.

Denim, kot tüm bunlar çok yönlü bir yapıya sahip bir malzemenin adıdır.

Dokunması sert ve serttir, ancak giyme sürecinde daha yumuşak, vücuda daha hoş ve dayanıklılığı efsanevi hale gelir.

Aşınmaya dayanıklı iş giysilerinin başlangıçta bu kumaştan dikilmesi sebepsiz değildir. Günümüzde uygulama alanı çok daha geniştir. Denim her yerde bulunabilir.

Hepsi nasıl başladı

kot kumaş denim kumaş parça kot kumaş ucuz kot kumaş parti kot kumaş stok kot kumaş spot kot

Kot Parçası Alan. Orta Çağ’dan beri yoğun, dayanıklı kumaş bilinmektedir. O zaman popüler değildi. Yelkenler ondan dikildi. İyi emiciliği nedeniyle, bir gemideki kargoyu korumak için kullanılmıştır. Kolomb’un Amerika kıyılarına indiği gemilerin yelkenlerinin denimden yapıldığına inanılıyor. Filonun gerilemesi sırasında çok fazla kumaş fazlası vardı, bu yüzden onu denizciler için iş pantolonları dikmek için kullanmaya başladılar.

Parti Kot Kumaş. Levi Strauss yelkeni beğendi. 1850’de kendi iş kıyafeti işini açtı. Müşterileri şeker tarlalarında çalışan işçilerdi, sığır tüccarlarıydı. Altına hücum, kotların görünümünde özel bir rol oynadı.

Bir madenci, pantolonunun ceplerini daha da güçlendirmek isteyen Devekuşu’na yaklaştı. İplikler bazen ayrıldı ve şey düzensiz gitti. Modern kot pantolonların ayrılmaz bir parçası olan metal perçinler böyle icat edildi.

Kot pantolon, yirminci yüzyılın 30’lu yıllarında yaygınlaştı. Bu, birçok yönden sinema sayesinde oldu. O yıllarda westernler çok popülerdi ve içlerinde kovboylar denim pantolonlarla spor yapıyorlardı. Ancak yine de 30 yıl boyunca giysiler işçi kategorisine giriyordu.

Stok Kot Kumaş. Her şey, bir motorcu olarak rol aldığı kumaş alan tarafından değiştirildi. Motosiklet kulübünün lideri sadece kot pantolon giydi ve içlerinde acımasız görünüyordu. Prömiyerin hemen ardından, rahat, dayanıklı pantolonlar oyuncuların hayranları tarafından satıldı.

Kiloluk kot kumaş alanlar,kiloluk denim kumaş alan,kiloluk denim kumaş alanlar,kiloluk parça kot kumaş,kilo ile parça kot kumaş,kiloyla parça kot kumaş,kot kumaş kiloyla,

60’larda, malzemenin pratikliği hippiler tarafından takdir edildi. Bu kumaştan yapılan giysiler, Amerika’nın saldırganlığını protesto eden gençler tarafından da seçildi. Üniversiteye yürürken kot pantolon giymeye başladılar. Sadece erkekler tarafından değil, kadınlar tarafından da seviliyorlardı. Kıyafetler unisex olarak sınıflandırılmaya başlandı. Bugün de aynı kalmaya devam ediyor.

Renk hakkında konuşalım

Parti Kot Kumaş. Materyal orijinal olarak kenevirden yapılmıştır. Tuğla kahverengimsi veya grimsi bej tonu vardı. Daha sonra kumaş mavi özel indigo boya ile boyanmıştır. Bu teknoloji bu güne kadar hayatta kaldı. Üstelik sadece çözgü ipleri boyanmaktadır. Ördekler boyasız kalır. Bu nedenle malzemenin ön tarafı mavi, içi beyazdır.

Tarihçiler, indigo’nun çeşitli nedenlerle seçildiğini iddia ediyor:

Çalışma sırasında yüzeyde ortaya çıkan lekeleri kahverengiden daha iyi maskeledi.

Böyle bir muameleden sonra kumaş çok daha yumuşak ve vücuda daha hoş bir hale geldi.

Kot Parçası Alan.Evrensel tuval için birkaç isim var. Tekstil endüstrisindeki işçiler, kotu yoğun bir saf pamuk kumaşı olarak görürken, kotlar hafif çeşitler olarak sınıflandırılır. Ama özünde aynı malzemelerdir.

İsimleri farklı kökenlere sahiptir. Kot kökü İtalya’dan geldi. Orada pantolon boyası üretildi. Cenova (kelimenin tam anlamıyla Cenova) indigo’nun ana tedarikçisiydi. Bu nedenle kumaşa denim denilmeye başlandı.

Denim kökü, kelimelerin bir kombinasyonunu temsil eder ve Fransa’ya özgüdür. SergedeNimes – Nimes’den dimi denilen aşınmaya dayanıklı kanvas kumaş orada yapıldı. Bundan sonra ilk kelime kayboldu ve kot ifadesi kaldı.

Üretim özellikleri

Kot Parçası Alan. Kumaş uzun elyaf homojen pamuktan yapılmıştır. Düzgün olmayan lifler kullanılırsa, yüzey çok yönlü şeritlerin bir kombinasyonu ile – dikey ve yatay – ilginç bir desen elde eder. Üretimin özelliği, bitmiş tek parça kumaşın değil, ipliklerin boyanmasıdır.

Bir çözgü makinesi yardımıyla bobinlere sarılan halatlara bağlanırlar. Boya içeren özel kutulardan geçer. Klasik kot pantolonlarda indigo, siyah veya kahverengi malzeme elde etmek için kükürt boyalar kullanılır. Prosedür birden fazla, 7-10 kez tekrarlanabilir. İp çözüldükten sonra, kurutulmuş, boyanmış liflerden kotlar dokunur.

Dokuma işleminde çeşitli ekipmanlar kullanılmaktadır:

Halka sıralı makineler. İplikler birlikte bükülerek yüksek kumaş yoğunluğu sağlanır. Mali açıdan maliyetli bir yol.

Bütçe seçeneği, daha hızlı çalışın. Ancak lifler kıvrılmaz, dolanır. Bu nedenle, kalite açısından bükülmüş olanlara göre daha düşüktürler.

Kot Parçası Alan. Çoğu zaman, üretim sürecinde iş parçacıkları birbirine bağlanır, farklı şekillerde işlenir. Kombine bir kumaş çıkıyor.

Parça Kot Alınır,stok kot alınır,spot kot kumaş alınır,parti kot kumaş alınır,parça kot alınır,kot parçası alınır,

Parti Kot Kumaş. Kenar genellikle kullanılır. Bu, kesilmemiş renksiz bir kenarın adıdır. İçine bir iplik dokunur (çoğunlukla kırmızı). Selvedge bazen bazı koleksiyonların ayırt edici özelliği olarak öne çıkıyor. Ancak bu tekniğin pratik bir yönü de vardır: Malzemeyi daha dayanıklı kılar, çözülmesine izin vermez.

Özetle dokuma türleri hakkında

Kumaşın özgün bir dokusu vardır. Yüzeyde net bir şekilde bir yara izi görülür. En sıkı dimi dokuma kullanılır (iplik oranı 3’e 1). Ancak birkaç şekilde yapılabilir:

Sağ. Sağ üst köşeden sol alt köşegenin yönü. Klasik denim böyle yapılır.

Ayrıldı. Dokuma sola ve yukarı doğru gerçekleşir. Denim denen bu kumaş. Daha yumuşak ve pürüzsüzdür.

Stok Kot Kumaş. Balıksırtı (kırık dimi). Raporun kayması nedeniyle yüzeyde desenler görülebilir: zikzaklar, köşegenler. Klasik eğim açısı 45 derecedir, ancak ipliğin kalınlığını ve yoğunluğunu değiştirmek bu göstergede bir değişikliğe yol açar.

Yorum Yap