Kim Denim Kumaş Alır? Kim Kot Kumaş Alıyor? Kumaş Alan

Kim denim kumaş alıyor,kime denim kumaş satarım,kim denim kumaş satın alır,kim kot kumaş alıyor,kime kot kumaş satarım,kim kot kumaş satı alıyor,parti kot kim alır,stok kot kim alıyor,spot kot kime satarım,kim parça kot alır,kime parça kot kumaş satarım,

Kim Denim Kumaş Alır? Kim Kot Kumaş Alıyor?  Kumaş Alan

DENİM: TANIMI, BİLEŞİMİ, ÖZELLİKLERİ, AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Kot pantolon, tanıdık ve tanıdık bir kıyafettir. Yürüyüş, partiler ve gevşek kıyafet koduyla çalışmak için uygundurlar. Şaşırtıcı bir şekilde, sıradan iş pantolonları ve tulumlar, dünya çapında bilinen moda kıyafetlere dönüştü. Ünlü mavi kot pantolon, bu yoğun, güvenilir ve çeşitli kumaştan dikilen tek şeyden uzaktır.

Çeşitli denim türleri vardır. Bunlar biraz farklıdır ve üretim, boyama, ipliklerin dokuma yönteminde, karakteristiklerinde ve uygulama yöntemlerinde çakışır.

Kotların en parlak zamanı altına hücum zamanı geldi. Araştırmacılar, yoğun ve güvenilir ürünleri, deri kıyafetlerin aksine yıkanabilecek uygun bir fiyata takdir ettiler.

Kot kumaş satın alan,kot kumaş satın alanlar,parti kot kumaş satın alan,parti kot kumaş satın alanlar,spot kot kumaş alanlar,stok kot kumaş alanlar,stok kot kumaş alan,denim kumaş satın alanlar,parça kot satın alanlar,kot parçası satın alanlar,kot parçası satın alan,parça kot satın alan,parça kot satın alanlar,

Yüz yıldan az bir sürede, pamuk neredeyse tamamen kenevir malzemesinin yerini aldı. 1960’larda “kot devrimi” gerçekleşti – yeni kumaş türleri ve renkleri ortaya çıktı ve kıyafet çeşitleri genişledi.

ÜRETİM

Kesinlikle tüm kot türleri pamuk adı verilen bir bitkiden elde edilen pamuk – doğal lifler içerir. Bitki olgunlaştığında, yumuşak, kabarık liflerin de bulunduğu tohumlarla bir kutu açar. Tesiste, lifler uzunluklarına göre sıralanmış tohumlardan temizlenir.

Denim üretimi için, uzun homojen liflere sahip iplik kullanılır. Bitmiş iplikler bükülerek elde edilir – hem çözgü hem de atkı için kullanılırlar.

En iyi denim iplikleri, elyafları birbirine sıkıca büken ring iplik eğirme makinelerinde yapılır. Daha ucuz bir üretim yöntemi, döner pnomatik-mekanik cihazların kullanılmasıdır. Lifler bükülmez, fakat karıştırılır – böyle bir iplik bükülmüş olarak daha düşük kalitede. Döner makineler halka makinelerinden çok daha hızlıdır ve işleme daha az para harcanır. Üreticiler elde edilen iplikleri çeşitli şekillerde birleştirir – kumaşın kalitesi değişebilir.

Dayanıklı bir denim kumaş yapmak için dimi örgü kullanılır – kumaş, çapraz bir kenarda net bir rahatlama ile elde edilir. Genellikle malzeme tamamen lekeli değil, sadece uzunlamasına çözgü iplikleri. Tabanın etrafına örgülü atkı (yatay, enine iplik) işlenmeden bırakılır.

Malzeme çivit mavisi ile mavi renkte boyanır. Gri ve siyah renkler elde etmek için kükürt boyaları kullanılır.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Denim’in ayırt edici bir özelliği, özel bir boyama türüdür. Tüm iplikler boyalı değil, sadece temel, uzunlamasına. İçeriden, malzeme daha soluk görünüyor. Kumaşın rengine ve bileşimine bağlı olarak:

denim  – yoğun, kaba renkli kumaş, içeriden ışık;

chambray (shambri) – hafif, yumuşak bir malzeme;

kırık dimi  – “Noel ağacı” dokuma, kabartmalı ve çok yoğun bir bez;

çırçır  – ekonomik ve uygun fiyatlı diyagonal iplik dokuma düz kumaş;

streç veya streç  – likra, elastik sentetik elyaf ilavesiyle pamuk;

doğal streç  – sentetik eklemeden elastik kumaş, pamuk ve rami Çin ısırgan liflerinden oluşur;

kot-ipek  – parlak bir parlaklık ile pürüzsüz malzeme;

ekru (eikru) – soluk, gri-sarı renkte boyanmamış pamuklu kumaş.

Malzemenin kalitesi büyük ölçüde pamuğun kökenine bağlı olacaktır. Aşağıdaki hammadde türleri:

Meksika pamuğu  – uzun lifler sayesinde yara izleri olmayan pürüzsüz bir kumaş verir;

Barbados  – yumuşak, parlak pamuk, satışa pahalı ve nadir;

Denim kumaşlar ayrıca tensel selülozik malzemeden yapılır. Bu kotlar daha yumuşak ve daha hafif, kadifemsi, dokunuşa hoş geliyor. Benzer üretim teknolojilerine rağmen, tencel viskozdan daha güçlüdür, ısı transferini düzenlemeye yardımcı olur ve boyayı stabil tutar. Klasik pamuklu kumaşlar için değerli bir yedek olarak kabul edilir.

 KARAKTERİSTİK

Pamuklu kumaşlar dayanıklılık ve güvenilirlik ile ünlüdür. Malzeme tüm dünyayı fethetti. Denim şey, belki de herhangi bir gardıropta bulunabilir. Malzemenin avantajları listesi:

aşınma direnci ve çok yönlülük – yıllarca kot pantolonda yürüyebilirsiniz, dayanıklıdır;

higroskopisite – nemi iyi emer;

kumaş “nefes alır” – lifler havayı iyi geçirir, ancak aynı zamanda rüzgardan korur;

elektriklenmez ve toz geçirmez;

evrensellik – kot kumaşından (aksesuarlardan gardırop ürünlerine) çok sayıda farklı şey dikilir;

Çekici görünüm, rahatlık ve konfor.

Dezavantajları:

yıkandıktan sonra kumaş oturur ve daha sert olabilir;

yıkandıktan sonra yavaş kurur;

malzeme zamanla kaybolur ve kırışıklıkların en sık oluştuğu yerleri siler.

Doğal bileşim nedeniyle kumaşın eksileri. Ne yazık ki, daha dayanıklı sentetik lifler iken, pamuk sık kullanımdan yıpranır ve olumlu özelliklerini kaybeder.

 DENİMDEN NE YAPILIR?

Malzeme sert ve hafif, renkli ve boyasızdır. Böyle bir dizi özellik, çok sayıda farklı giyim ve aksesuar öğesi oluşturmanıza izin verir.

Yoğun kumaşlardan dikmek:

kot pantolon, şort, ceket, tulum, etek, yelek, korseler;

çantalar, sırt çantaları;

ayakkabı, bot;

panama şapka ve beyzbol kapaklar.

Yumuşak malzemelerden (örneğin chambray) şunları yapın:

bluzlar, gömlekler, tunikler, sundressler;

çocuk kıyafetleri (elbiseler, sundressler, tulumlar);

mayo;

İç çamaşırı.

Denim kumaşların süslenmesi kolaydır. Ürünler şeritler, dantel, tokalar, şeritler, perçinlerle süslenmiştir. Kumaş yuvarlanmaz, bu nedenle kasıtlı olarak yırtık kotlar klasik modellere kadar hizmet eder. Ürünler çeşitli renklerde boyanır, desen ve nakış yapılır.

Yalnız düzinelerce kot pantolon var; uyluklarda, yakalı, yakasız, cepli ve tamamen pürüzsüz, sıska, alevlenmiş, düz, düşük ve yüksek bel, yırtık ve yıpranmış, genişletilmiş pantolon.

 BAKIM İNCELİKLERİ

Dayanıklılıklarına rağmen, denim zorlu ve iyi bakım seviyorum. Örneğin, kuru temizleme yapılmamalıdır – kimyasal temizleyicilerle etkileşime girdikten sonra bir şey güçlü bir şekilde oturabilir. Temel kurallar aşağıdaki gibidir:

Kim denim kumaş alıyor,kime denim kumaş satarım,kim denim kumaş satın alır,kim kot kumaş alıyor,kime kot kumaş satarım,kim kot kumaş satı alıyor,parti kot kim alır,stok kot kim alıyor,spot kot kime satarım,kim parça kot alır,kime parça kot kumaş satarım,

Kotlar diğer kumaşlardan ayrı olarak yıkanır; ürünler ters çevrilir ve tüm bağlantı parçaları (fermuarlar, düğmeler, düğmeler) kapatılır; ağartıcıyı reddetmek daha iyidir, lekeler ve lekeler kalabilir; kotun güçlü bir şekilde sıkılması tavsiye edilmez; suyun kendi kendine boşalmasına izin vermek en iyisidir; sertlik nedeniyle, denim şeklini iyi korur ve neredeyse bir şeyleri ütülemeye gerek yoktur – vücutta düzleştirilirler; böyle bir ihtiyaç varsa, ürünler biraz nemli ütülenir – daha yumuşak olurlar.

Basit gereksinimlere uyum, kotları mümkün olduğunca uzun süre koruyacaktır. Bir çift donanma dimi pamuklu pantolon zaten bir klasik olarak kabul edilir. Gömlek ve bluzlarla birlikte, kot pantolon prezentabl görünüyor ve figürün çizgilerini vurgulıyor.

Denim kumaşlar diğer malzemeler, aksesuarlar, dekor ile mükemmel bir şekilde birleştirilir. Hem günlük hem de zarif, şenlikli şeyler yaratırlar. Denim ve çeşitlerinin uzun geçmişi, aşağıdaki sonucu çıkarmamıza izin verir: denim, yüzyıllardır kanıtlanmış konfor ve dayanıklılıktır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın