Kiloyla Kot Kumaş

Kiloyla Parça kot kumaş,parça kot kumaş kiloyla,parça kot kiloyla,kiloyla kot kumaş,kot kumaş kiloyla satanlar,kiloyla kot kumaş satanlar,kiloyla kumaş alanlar,

Kiloyla Kot Kumaş

Buraya farklı kot türleri aramaya geldiyseniz , bu yazıya göz atın.

Denim, sağlam, sağlam, dimi dokuma dokunmuş,% 100 pamuklu bir kumaştır.

Bir zamanlar yelken bezi olarak kullanıldığını biliyor muydun? Denim kelimesi, Fransızca Serge de Nimes kelimesinden türemiştir ve Nimes şehrine atıfta bulunur; De Nimes, ‘Nimes’in’ anlamına gelir. Denim’i günlük hayatımıza başka hiç olmadığı kadar kucakladık.

Denim, pamuk liflerinden yapılır. Üzerine yazı Ödemeye Pamuk kumaş alan & nasıl yapılır.

Denim kumaş, dimi kumaş dokumasına sahiptir. Burada farklı parti kumaş alan örgüsü türü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denim‘in özel bir özelliği, kumaşın ön tarafında görülebilen ve onu diğer pamuklu kumaş alan ayıran çapraz bir nervür olmasıdır. Bu çapraz deseni yaratan özel bir dimi dokumadır. Elyaflar, dimi örgü deseninde bir dokuma tezgahında dokunur.

kot kumaş denim kumaş parça kot kumaş ucuz kot kumaş parti kot kumaş stok kot kumaş spot kot

Kotunuzun neden içi beyaz, dışı mavi olduğunu merak ettiniz mi? Çünkü denim dokuma yapılırken çözgü ipliği, atkı ipliğinin boyanmadan bırakıldığı yerde indigo boyanır. Renkli ipliğin (çoğunlukla indigo) beyaz bir iplikle çaprazlandığı bu özel dokuma, çok çekici olan iki tonlu bir görünüm sağlar. Renk kumaşın ön yüzüne oturur ve beyaz arka tarafa çekilir.

% 100 pamuklu Kot Parti kumaş alan

Bu, aşağıda ayrıntıları verilen farklı türleri oluşturmak için birçok farklı yolla işleyebileceğiniz normal denimdir. Bu kumaş çok dayanıklı, aşınmaya dayanıklı ve çok yönlüdür.

Ham denim

Boyamadan sonra yıkanmayan kumaştır. Bu yıkama genellikle kumaşın yumuşaması ve ayrıca büzülme olmaması için yapılır. Temelde dikişte ön yıkama dediğimiz şey. Buna aynı zamanda korumasız denim de denir. Ham denim, kotlarda stok kumaş alan aşınma olduğumuz sıkıntılı görünüme sahip olmadan çok düzgün bir görünüme sahiptir. Hangi sıkıntılı görünüm istenirse, solma ve stresle doğal olarak elde edilmesi gerekecektir. Bu, bazılarının fabrikanın sıkıntılı görünmesinden daha cazip gördüğü doğal bir süreçtir. Dikişten / giymeden önce ham kotu önceden yıkamanız önemlidir.

Sanforize Denim

Yıkamadan sonra çekmemesi için işlenmiş denim kumaşıdır. Ham denim dışındaki denimlerin çoğu Sanforizedir.

Renkli kot

İki tür renkli kot vardır – mavi ve renklerin geri kalanı. Maviye yakın mavi renk veya tonlar, indigo boyama olarak bilinen bir işlemle verilir. Kükürt boyama, denime Siyah, pembe, gri, hardal, yeşil, kırmızı gibi diğer renkleri verir.

Streç denim kumaş alan.

Kiloyla Parça kot kumaş,parça kot kumaş kiloyla,parça kot kiloyla,kiloyla kot kumaş,kot kumaş kiloyla satanlar,kiloyla kot kumaş satanlar,kiloyla kumaş alanlar,

Bu, ona esneklik sağlayan likra / spandeks gibi esnek sentetik elyafla birleştirilen denimdir. Kumaşın esnemesi, içindeki elastan yüzdesine bağlı olacaktır.

Asitli yıkama Kot

Buna mermer denim de denir. Bu, klorla ıslatılmış süngertaşı kullanılarak kot kumaşta elde edilen bir finisaj anlamına gelir. Taşlarla aşındırma sonucu kumaşın rengi solmakta ve indigo rengi ile çekici bir kontrast oluşturmaktadır. Kumaş daha sonra durulanır, yumuşatılır ve kurutulur Bu etkiyi evde kotunuzun üzerinde biraz çalışarak elde edebilirsiniz.

Poli Denim

Bu, içinde polyester elyaf karışımı olan bir Denim kumaştır. Bu stok kumaş alanlar dokunması çok yumuşak, bakımı çok kolay ve bir dereceye kadar esniyor; ceket, gömlek, şapka dikmek çok popüler. Polyester karışımı, denim kumaşın dayanıklılığına pürüzsüzlük ve son kat kazandırır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın