Kilo İle Stok Kumaş Alan

kilo ile stok kumaş alan,kumaş alan,stok kumaş alan,stok kumaş kilo ile,

Kilo İle Stok Kumaş Alan

Kumaş içeriği ile ne kastedilmektedir? Kumaş içeriği liflerden oluşmaktadır. Öncelikle lif ile ne kastedilmektedir? Bir elyaf, tüm kumaşlarda en küçük birimdir, bir kumaşın üretileceği bir ipliğe dönüştürülmeden önce belirli bir uzunluğa sahip olan tek bir ipliktir.

İki tür temel kumaş lifi içeriği vardır. Doğal elyaf kumaşlar ve üretilmiş elyaf kumaşlar vardır. Her biri hakkında ne söylenebilir?

Doğal Elyaf Kumaşlar

Bu kumaşlar doğada yetişen malzemelerden yapılmıştır. Bu liflerin iki kategorisi vardır, selüloz, yani bitkilerden ve protein lifleri olarak adlandırılan hayvansal bazlı liflerden gelirler. Selüloz veya bitki bazlı lifler şunları içerir: pamuk, keten, kenevir, bambu, jüt, sisal, rami, ipek ve yün. Hayvansal bazlı lifler şunları içerir: kaşmir, alpaka ve tiftik.

Doğal liflerden yapılan bazı kumaşlar; pamuk, batik, keten, ipek, yün, rami, çamur bezi, kilo ile stok kumaş  alan pamuğu, Tay pamuğu, mendil keten, bambu, tiftik, kaşmir ve alpaka’dır. .

İnsan Yapımı veya İmal Edilmiş Elyaflı Kumaşlar

viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaşviskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş

Bu kumaşların bazıları bitki bazlı liflerden yapılır ve suni ipek, liyosel, asetat, triasetat, mısır ve bambuyu içerir. Diğerleri petrol, doğal gaz, kömür, alkol ve kireç taşından yapılmıştır. Bunlar naylon, polyester, akrilik, modakrilik, spandeks, metalik, vinyon ve olefin gibi sentetikleri içerir.

Lif içeriğini bilmek, bir kumaşın nasıl satın alınacağını ve kullanılacağını planlamaya yardımcı olur. Bir kumaşın nasıl davrandığı, kilo ile stok kumaş  alan özellikleri, kumaşın nasıl hazırlanacağı, giysinin nasıl planlanacağı, giysinin nasıl dikileceği, kumaşın ve bitmiş giysinin nasıl preslenmesi gerektiği ve kumaşın bakımının nasıl yapılacağı hakkında bir şeyler bilmek faydalıdır. giysinin ömrünü korumak ve uzatmak için giysi.

Kumaş İçeriğinin Belirlenmesi

Giderek daha fazla kumaş  liflerin bir kombinasyonu olduğundan, bir kumaşın içeriğinin belirlenmesi yanma testi olarak adlandırılan yöntemle belirlenebilir. Yanma testi yapmak için, kumaşın küçük bir parçası koparılmalı, bir cımbızla tutulmalı ve iyi havalandırılmış bir alanda bir kibrit veya çakmağa maruz bırakılmalıdır. Bazı karakteristik sonuçlar:

Pamuk çabuk yanar, sarı bir alev üretir, alev çıkarıldıktan sonra yanmaya devam eder, yumuşak gri bir kül bırakır ve yanan kağıt gibi kokar.

Polyester yavaşça yanarak siyah bir duman çıkarır, tortu sert siyah bir boncuktur ve bu kumaşın kokusu yoktur.

Kaşmir: Kaşmir  keçisinden elde edilen yumuşak kürkten yapılmıştır; senin odun yünü gibi boya.

Krep: dokulu veya ince çakıllı yüzeye sahip kumaşlar; doğal, sentetik veya karışımlar olabilir.

Şifon: Düz dokuma ile hafif, şeffaf kilo ile stok kumaş  alan. Alternatif S ve Z bükümlü krep iplikleri, ona kaba bir his verir. Doğal liflerden (pamuk veya ipek) veya sentetik liflerden (naylon veya polyester) yapılabilir.

Denim : Pamuklu kumaşlar için kullanılan dimi dokuma (streç için sentetikler eklenebilir), yüzeyde bir rengin daha fazla göründüğü, çekilebildiği veya daha koyu renklerin akabildiği.

kilo ile stok kumaş alan,kumaş alan,stok kumaş alan,stok kumaş kilo ile,

Dantel:  Pattenlerin açık veya net bir taban üzerinde hassas bir şekilde ilmeklenmesi ile oluşturulan ince kumaş, doğal (pamuk) veya sentetik (polyester) kumaştan yapılabilir.

Muslin: Krem, fildişi veya beyazımsı hafif düz dokuma pamuklu kumaş. Tasarımcılar, gerçek kumaşlarını kullanmadan önce desenleri örtmek veya test etmek için genellikle muslin kullanırlar.

Saten:  Çözgü ve atkı ipliği (ipek veya polyester kilo ile stok kumaş  alan) ipliklerinin ara yüzeyleri arasında daha uzun süre geçerek parlak bir görünüme sahiptir.

Saten:  Eğrilmiş iplikler (pamuklu veya keten), saten dokuma yapısında dokunduğunda parlak bir görünüm elde eder.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!