Keten Kumaş Satın Alan Keten Satın Alanlar

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar,

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar.

Keten, pamukla birlikte tekstil endüstrisinde en çok kullanılan kumaşlardan biridir. Eski Mısır’dan yetiştirilen ve eğrilen, asil bir liftir. Rahat ve zarif olduğu öne çıkan lüks bir kumaş olarak kabul edilir.

Keten, lifleri dünyada en iyi bilinenlerden biri olan bu kumaşı üretmek için kullanılan anonim bitkiden elde edilir.

Ekimi ve lif üretim süreci çok pahalıdır. Bu nedenle, kumaş genellikle yüksek bir maliyete sahiptir. Bazen, daha rekabetçi fiyatlar sunmak için, tekstil endüstrileri keten elyaf üretmekte ve özelliklerini kaybetmeden pamuk ve viskon gibi diğer elyaflarla karıştırmaktadır.

Keten, pamuk gibi, esas olarak selülozdan oluşur. Bu sahip yüksek bir emme kapasitesine :% 20 kadar absorbe edebilir.

Pamuktan daha güçlü

Aynı zamanda güçlü ve dayanıklı bir kumaştır : kırılmaya karşı direnci pamuğun iki katıdır. Kumaşın kalitesi ve saflığı ne kadar yüksek olursa, kırılmaya karşı direnç o kadar büyük olur.

Direnci ve uygun bakım sayesinde, bu kumaşla yapılan parçalar uzun süre korunur.

Hafif buruşuk görünümü% 100 doğal görünümünü güçlendirir.

Spot Keten kumaşların bir başka özelliği, rustik ve çok doğal bir hava veren hafif buruşuk görünümleridir .

Birçok üretici genellikle mumlu bir görünüm elde etmek ve kırışmasını önlemek için keten üzerine bir reçine banyosu uygular.

Serin bir kumaş ve iyi bir ısı iletkeni

Parti Keten kumaşların kullanılması yaz aylarında tazelik kış aylarında sıcaklık ve rahatlık getirir .

Bunun keten kumaş olan ve iyi bir ısı iletkeni olan fiberin kendisinin özelliklerinden kaynaklanmaktadır .

Ek olarak, kullanımını kolaylaştıran özelliklere sahiptir.

Keten, ekolojik bir kumaş

Şu anda, ketenlerin en değerli yönlerinden biri, organik kumaş olmasıdır . Ve farklı nedenlerle.

İlk olarak, keten, gübre veya böcek ilacı gerektirmeden doğal olarak büyüyen ve pratik olarak büyüyen aylarda sulamaya ihtiyaç duymayan bir bitkidir.

Öte yandan, bitkinin ürün döndürme döngülerine dahil edilmesi kolaydır. Ve onu işlemek ve dokuya dönüştürmek fazla enerji gerektirmez.

Keten parçası alanlar bezini ekolojik bir kumaş haline getiren bir diğer husus, bir bütün olarak kullanılmasıdır, bu nedenle atık üretmez ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilir.

Keten kumaş% 100 tekrar kullanılabilir: kağıt ve yalıtım malzemesi üzerinde çok kolay bir şekilde geri dönüştürülebilir.

En değerli özelliklerinden biri, böyle doğal bir kumaş olması nedeniyle alerjiye neden olmamasıdır.

Ev tekstili parçalarında çok kullanılır.

Keten kumaş alan oldukça sert ve hafif elastik bir kumaştır . Bu nedenle, masa örtüleri, bireysel, perdeler veya yatak takımları gibi ev tekstili imalatında sıklıkla kullanılır.

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar,

Sert bir görünüme sahip olması, onu ev kıyafetleri yapmak için favori kumaşlardan biri haline getirir. Yaprakların, masa örtülerinin, peçetelerin veya bezlerin işlevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmelerini sağlar. Katıdır, toz çekmez, tüy bırakmaz ve kullanıldıkça giderek yumuşaklaşır.

Keten lifinin kalitesi bakımını nispeten basitleştirir. Evdeki nem veya sıcaklık derecesine bakılmaksızın lifleri değişmez ve renkler solmaz. Darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Mağazalarda kıyafetler ve ev dekorasyonu için çok çeşitli keten kumaşlar var. En çok kullanılanlar rustik keten ve reçine veya saten ketenlerdir.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın