Keten Kumaş Nedir? Parti Kumaş Alanlar

Keten kumaş nedir,keten kumaş satanlar,keten kumaş satışı,parça keten kumaş alan yerler,keten parçası alan kişiler,ham keten kumaş alanlar,kesimden kalan kumaşları alanlar,imalat fazlası kumaş alan,keten kumaş nerede bulurum,bursa keten kumaş alan,rami keten kumaş alan,döşemelik keten kumaş alanlar,keten perde

Keten nasıl Yapılır.

Teknik olarak, keten bir sebzedir. Keten kumaş, keten bitkisinin saplarının içinde büyüyen selüloz liflerinden veya insanlık tarihinin en eski ekili bitkilerinden biri olan Linum usitatissimum’dan yapılır.

Keten Kumaş

Keten Kumaş Nedir? Parti Kumaş Alanlar

Keten parça kumaş alan senelik bir bitkidir, şu demek oluyor ki sadece bir gelişme mevsimi için yaşar. Tohum ekiminden, yaklaşık yüz gün içinde hasat edilmeye hazırdır. Havalar özellikle ılık ve kuru olmadıkça keten bu süre zarfında çok azca sulama veya dikkat gerektirir. Ender durumlarda, çiçekler kırmızı renkte olsa da, parlak mavimsi-yeşil yaprakları ve nefes mavi çiçekleri ile ortalama üç veya dört metre uzunluğunda büyür.

Keten, yalnız ince ve güçlü lifleri için değil, aynı zamanda diyet lifi ve omega-3 yağ asitleri gibi besinler açısından zengin olan tohumları için de dünya çapında yetiştirilmektedir. Keten yağı da yağ boyacıları içinde popüler bir parti kumaş kurutma yağıdır.

Keten Türleri

bugüne dek, hem tohum bununla beraber liflerin hem standardını aynı zamanda verimini maksimize eden asla bir keten yetiştirme metodu bulunmamıştır parti kumaş alanlar. En yüksek kaliteli keten lifleri elde etmek için ucuz kumaş bitkinin olgunlaşmadan önce hasat edilmesi gerekir, bu da daha düşük kalitede yağ ile sonuçlanır. Tersine, eğer en iyi yağı elde etmek için olgunlaşmadan sonrasında hasat yapılırsa, lif kalitesi bozulur. Böylece, iki farklı keten bitkisi türü yetiştirilmektedir:

Keten tohumu çeşitli temel olarak tohumun yüksek besin değerine sahip bir yağ elde etmek için yetiştirilir. Bu tip oldukca kısadır ve tohum verimini artıran birçok ikincil dal üretir.

Keten çeşitli  uzun daha ince büyür ve daha azca dalları ile eğilimindedir. Çok uzun lifleri bitkinin tahta gövdesinden çıkarmak için işlenir, bunlar daha sonrasında bükülür ve keten kuma alan dokunur.

Keten Yetiştirme Ortamları

Keten çeşitli iklimlerde büyüyebilir, ancak serin ve nemli ortamlarda gelişir. Aşırı sıcağı tolere edemez, bundan dolayı keten parçası alanlar ekim programı bölgesel iklim koşullarına bağlı olarak ülkeden ülkeye değişmiş olur spot kumaş. Örneğin, sıcak bölgelerde keten kışın ekilir, böylece erken ilkbaharın ısısından önce hasat yapılabilir. Çok fazla organik bileşen gerektirdiği için, keten Nil nehri vadisi gibi derin tınlılarda ve alüvyal topraklarda en iyi şekilde yetişir.

Keten hasat

keten kumaş alan, denim kumaş alan yerler, parti kumaş alan

Kök sarıya dönüştüğünde ve tohumlar kahverengiye dönüştüğünde keten lifleri için hasat edilmeye hazırdır. Ancak bazı çiftliklerde, nebat tohum parça penye alanlar çimlenmesinden önce hasat edilir. Bu, son derece ince lifler verir, sadece yetiştiriciyi bir sonraki ekim için asla bir tohum olmadan bırakır ve daha sonra yabancı ithalatlara bağımlıdır.

Hasat keten demetleri keten bitkisinin gövdeleri, tercihen tabanda kesilmek yerine kök sistemi ile sağlam bir halde çeki lir. Bu, fiberin kalitesini çeşitli yollarla en üst düzeye çıkarır. Birincisi, kıymetli lifler sapın uzunluğunu köklere kadar geçirir kumaş satın alanlar böylece bitkinin kök tarafınca çekilmesi üretilen lifin uzunluğunu arttırır. Bu uygulama ek olarak, bitki özünün kesilen saptan dışarı sızmasını önler, bu da lifleri kurutan ve netice daha kalitesiz bir kumaşla sonuçlanan bir işlemdir.

Ziraat endüstrisi, mekanize tarımda büyük adımlar atmış olmasına rağmen, ketenlerin makine hasadı, hasat sırasında kök sistemini hala koruyamamaktadır. Şu sebeple, son derece zahmetli manuel hasat sürecine rağmen, en yüksek kaliteli nevresimler hala topraktan el ile çıkarılan keten bitkilerinden yapılmaktadır. El-hasat keten meydana getirilen kumaş alan daha iyi, daha elastik ve makinede hasat edilen keten kumaştan daha yüksek oranda ödüllendirilir şifon kumaş alan.

Keten Dokuma

Keten ipliği çoğu zaman tabakalar halinde dokunur – bir çok tezgahın bir tezgâh üzerinde hem yatay bununla birlikte dikey olarak geçirildiği bir işlem. Kimi zaman, keten ipliği de örülür yada birbiriyle iç içe geçen birbirini izleyen döngü döngüleri oluşturarak parça kumaş haline getirilir. Bu ilmekler yardımıyla, örülmüş kumaşların içlerinde bir miktar gerilme vardır ve keten ipliğinin esnekliği olmadığı için, örme yapılması ve daha sık sık dokunulması oldukça zor olsa gerek.

Yorum Yap