Keten Kumaş İstanbul

keten kumaş üreticileri keten kumaş toptancıları keten kumaş üreten firmalar keten kumaş toptan satanlar çerkezköy keten kumaş üreticisi bursa keten kumaş üretenler

Keten kumaş alan çok popüler ve çok ihtiyaç duyulan bir tekstildir. Keten liflerinden çıkarılır. Esas olarak giyim ve tekstil endüstrilerinde kullanılmaktadır. Neredeyse pamuk gibidir ama daha iyi çünkü daha emicidir ve daha hızlı kurur. Malzemenin serinliği ve tazeliği onu çok kullanışlı kılar ve havlu, giysi, tunik, elbise ve gömlek yapımında kullanılabilir.

Keten kumaş alanlar nemi kolayca emdiği ve pamuğa göre daha kolay kuruduğu için sıcak ve nemli ortamlar için oldukça rahat bir kumaştır. Ancak pamuğa kıyasla çok zaman ve kaynak tüketen bir işlemdir ve bu nedenle biraz pahalı olabilir.

YETİŞTİRME

Keten Kumaş üreticileri Bursa,Keten kumaş Denizli,Gofre kumaş üreticileri,Türkiye nin en iyi kumaş üreticileri,türkiye'de keten kumaş üretimi,Merter keten Kumaş,Türkiye Kumaş fabrikaları,Toptan Keten Kumaş,

Keten tohumlarının büyümesi için yaklaşık 100 güne ihtiyaç vardır. Keten bitkisi narindir ve çok sıcak havalara dayanamaz. Bu nedenle çok yüksek sıcaklıklara maruz kalmayacak şekilde dikilmesi gerekir. Keten ticari olarak da üretilebilir. Toprağın iyi işlenmesi ve bitkilerin büyümesi için sık sık yabani otların temizlenmesi gerekir.

Pamuk ve Keten Arasındaki 9 Fark: Pamuk ve Keten

Pamuk ve keten arasında bir dizi önemli fark vardır. Onlar içerir:

1. Dayanıklılık _ Pamuk, ketenden biraz daha fazla esneme ve esnekliğe sahiptir ancak dayanıklı değildir. Mısır pamuğu gibi daha ince pamuk, bu pamuğu standart pamuktan daha yumuşak ve daha dayanıklı yapan, ancak yine de keten kadar dayanıklı olmayan uzun lifli pamuk liflerinden yapılır. Keten çok daha serttir ancak daha uzun ömürlüdür çünkü keten ipliğindeki selüloz lifleri pamuk ipliğindekilere göre biraz daha uzundur ve daha sıkı sarılır, bu da onun dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü artırır.

2. Yumuşaklık _ Pamuk, ketenden daha yumuşaktır, çünkü keten lifleri pamuk liflerinden daha pürüzlüdür. Örneğin, pamuklu çarşaflar kutudan çıkar çıkmaz çok yumuşaktır ve yaklaşık beş yıl dayanabilir, ancak keten çarşaflar birkaç yıkamadan sonra çok yumuşak hale gelir ve 30 yıla kadar daha uzun süre dayanır.

3. Doku. Pamuk daha pürüzsüz bir kumaştır, keten ise daha gevşek dokumanın bir sonucu olarak daha kaba, dokulu bir desene sahiptir.

Keten kumaşın özellikleri nelerdir? Keten kumaş yazın giyilir mi? Naturel keten kumaş nedir? Keten dokulu kumaş nedir? Keten kumaş özellikleri Ham Keten Kumaş Yazlık Keten Kumaş Elbiselik Keten Kumaş Keten Kumaş fiyat Keten Kumaş metre fiyatı Keten Döşemelik Kumaş Pamuk Keten Kumaş

4. Görünüm. Pamuk lifleri daha zayıf olduğu için pamuk hapları ketenden daha fazladır. Doğal liflerden yapıldıkları için hem pamuk hem de keten kolayca kırışır, ancak kumaşın sertliği nedeniyle keten biraz daha fazla kırışır.

5. Hipoalerjenik. Hem pamuk hem de keten hipoalerjeniktir; ancak keten, alerjisi olan kişiler için biraz daha iyidir çünkü daha düşük iplik sayısı ve gevşek dokumanın toz ve partikülleri tutma olasılığı daha düşüktür.

6. Emicilik. Hem pamuk hem de keten çok emicidir ve su hem keten hem de pamuk liflerini güçlendirir. Pamuk, ağırlığının %25’inden fazlasını su tutabildiğinden, keten ise %20’ye kadar su tutabildiğinden, pamuk biraz daha emicidir.

7. Su fitili. Keten aynı zamanda doğal su tutma özelliğine sahiptir, yani suyu (veya teri) ciltten çeker ve çabuk kurur. Pamuk ayrıca nemi iyi emer, ancak ketenin sahip olduğu aynı doğal emme kabiliyetine sahip değildir.

8. Nefes alabilirlik Hem pamuklu kumaş hem de keten kumaş nefes alabilir, ancak pamuğun nefes alabilirliği liflerin kendisinden çok kumaşın dokusuna bağlıdır. Kot veya kanvas gibi bazı pamuklu dokumalar daha kalındır ve daha az nefes alabilir. Keten lifleri ise içi boştur, bu nedenle hava ve su kolayca dolaşabilir. Buradaki eksiksiz kılavuzumuzda denim hakkında daha fazla bilgi edinin.

kot kumaş,penye kumaş, saten kumaş,interlok kumaş,ipekkumaş,ipek iş kumaş,keten kumaş,turlu viskon kumaş,ribana kumaş,kadife kumaş,şalvarlık kumaş.

9. Sıcaklık. Pamuk ısıyı iletmez ve evleri yalıtmak için kullanılan malzeme olan cam elyafına benzer yalıtım özelliklerine sahiptir. Keten 0536 336 43 43 liflerinin içi boştur, bu da yaz için çok serindir, ancak kış aylarında kat kat giyilmelidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!