Kaşmir Yünlü Kumaşlar. Kumaş Alan Yerler

Kaşe kumaş alan,kaşe parçası alan,stok kaşe kumaş,spot kaşe kumaş,parti kaşe kumaş alan,kaşe parçası alanlar,kaşmir kumaş,kaşmir kumaş alanlar,kaşmir parçası alan,parti kaşmir kumaş alan,stok kaşmir kumaş,spot kaşmir kumaş,ucuz kaşmir kumaş,kaşmir kumaş parçası alanlar

Kaşmir Yünlü Kumaşlar. Kumaş Alan Yerler

Kaşmir kılından ya da Kaşmir keçisinden dokunmuş yumuşak bir yün kumaştır. Kaşmir lifleri dokunulduğunda son derece yumuşak ve ipeksidir ve hemen hiçbir şey yapmaz. Çoğunlukla kıyafetlerde kullanılan kaşmir kumaş hemen hiç kazak, hırka, şal ve elbise yapar ve aynı zamanda dış giyim palto ve ceketlerine dikilebilir.

Kaşmir yün, beyaz, kahverengi ve gri gibi bir dizi doğal renkte gelir. Moda tonlarını elde etmek için sıklıkla boyanır. Kaşmir kıtlığı nedeniyle prim ipliği sayılır. Düzenli koyun yününden daha ince, genellikle pahalı olduğu için lüks kıyafetler için tercih edilir.

Kaşmir Yün nedir

Kaşe kumaş alan,kaşe parçası alan,stok kaşe kumaş,spot kaşe kumaş,parti kaşe kumaş alan,kaşe parçası alanlar,kaşmir kumaş,kaşmir kumaş alanlar,kaşmir parçası alan,parti kaşmir kumaş alan,stok kaşmir kumaş,spot kaşmir kumaş,ucuz kaşmir kumaş,kaşmir kumaş parçası alanlarKaşmir yün, insanın bildiği en yumuşak yünlerden biridir. Hafif ağırlığına rağmen, sert kışlar ve dank teriyerlerinde bir sıcak ve rahat tutar. Uygun bakımı yapılırsa, yüksek kaliteli kaşmir, görünümünü ve muhteşem ellerini değiştirmeden yıllarca sürebilir.

Daha önce bahsedildiği gibi, kaşmir yününün ‘tedarikçisi’, kumaş parçası alan. Türkiye,Moğolistan, Çin, Hindistan, İran ve diğer yerlerde yaşayan keçisidir. Hayvanı kesen merinos yünü ile karşılaştırıldığında kaşmir taranır. Süreç oldukça zahmetli ve zaman alıcıdır ve hepsi uzun vadede nihai fiyatı etkileyerek toplanır.

Kaşmir ipliği her türlü giysiye uygun çeşitli ağırlıklarda dokunabilir veya örülebilir. Onları birleştiren şey, his. Tüy kadar yumuşak. Kaşmir gibi yumuşak. Çalışmak için ya da bir akşam yemeği için giymek için güzel bir hırka dikmeyi düşünüyorsanız, kaşmir gitmek için sadece doğru bir şeydir. Lüks dokusu ve kalitesiyle hiçbir şey karşılaştırılamaz.

Kaşmir Özellikleri

Son derece imrenilen liflerden yapılmış kaşmir, yumuşak bir şey hayal etmeyi düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk düşüncelerden biridir. Başka ne bu kadar değerli kılıyor? İşte kaşmir için bilinen bazı özellikleri.

Sıcak. Kaşmir seni sıcak tutar, ama içinde sıcak hissetmiyorsun. Mükemmel yalıtım özellikleri sihirle çalışır.

Hafif. Sıcaklık korunurken, kalınlık anahtar faktör değildir. Kaşmir kumaşlar çoğu yünlü kumaştan daha hafiftir, ancak kışın onları dövmektedir. Kumaş alan.

Dayanıklı. Yüksek kaliteli kaşmir düzgün bakılırsa düzenli aşınma yıllarca sürer.

İpeksi yumuşak . Yine ipeksi bir doku ile en yumuşak ipliklerden biridir.

Kaşmir kaşıntılı değildir ve sırlar lif şeklindedir. Onlar düz değil, düz ve birbirine tutunma eğilimindedirler. İşte bu yüzden, bu iplik, ister yetişkin isterse onu giyen bir çocuk olsun, cildine karşı bir zevktir.

Kaşe kumaş alan,kaşe parçası alan,stok kaşe kumaş,spot kaşe kumaş,parti kaşe kumaş alan,kaşe parçası alanlar,kaşmir kumaş,kaşmir kumaş alanlar,kaşmir parçası alan,parti kaşmir kumaş alan,stok kaşmir kumaş,spot kaşmir kumaş,ucuz kaşmir kumaş,kaşmir kumaş parçası alanlarParti Kumaş Alanlar. Kendi başına güzel bir lif olmasına rağmen, kaşmir de ipek, pamuk, yün, hatta meluna, vizon ve gibi nadir yün tipleri ile karıştırılabilir. Bu karışımlar erkek ve bayan takım elbise, mont ve dış giyim ceketlerinin yanı sıra şallar ve eşarplar üretmek için kullanılır. Streç kaşmir, kadınsı kıvrımları vurgular ve kraliyet görünümü yarattığı için bayan gardıropları için idealdir.

Kaşmir, koyun yününden çıkmış gibi görünüyor, ancak yünün avantajları var. Örneğin, yün kaşmirden daha dayanıklı ve elastiktir, çünkü lifleri daha güçlüdür. Her iki iplik de nefes alabilir, nem emicidir ve kokuya karşı dayanıklıdır. Yine de, tedaviden ve son işlemden geçirme süreniz ne olursa olsun, yünden aynı lüks hissi almayacaksınız. Kaşmir parçası alan yumuşaklık söz konusu olduğunda parti kumaş alan. Sonunda, hepsi tercihlerine göre kaynar. Yün, günlük kullanım ve eğlence için mükemmel bir seçimdir. Kaşmir ipeksi el ve lüks görünümü ile özel günler için mükemmeldir.

Kaşmir Neden Pahalıdır?

Ucuz kumaşlar var ve pahalı olanlar var. Fiyatı etkileyen faktörler nelerdir?

Kalite. Dokuma için kullanılan liflerin kalitesi ne kadar yüksekse, fiyat o kadar yüksektir.

Üretim . Bazı kumaşların dokuması ve boyanması oldukça kolaydır, diğerleri ise zaman ve iş gücü gerektirir. Ekipman aynı zamanda kilit faktörlerden biridir. Son teknolojiler ve modern tezgahlar oldukça maliyetli olabilir, sonuçta kumaşın fiyatı üzerinde bir etkisi vardır.

Kullanılabilirlik. Rakamlar her şeyi söyler: eğer iplik sınırsız miktarda mevcutsa, daha ucuzdur. Lifler nadir veya sınırlı ise, daha pahalıya mal olurlar.

İşte burada kaşmir oldukça fiyatlandırılır. Tek bir kaşmir keçi yılda sadece birkaç ons üretir. Kaşmir için talep asla düşmez ve dolaplarına yatırım yapmak isteyenler kaliteli iplik tercih ederler. Standartlar bir ülkeden diğerine farklılık gösterirken, çoğu yetiştirici kaşmir kumaş alanlar elyafının çap olarak 19 mikrondan fazla olmaması gerektiği konusunda hemfikirdir. Daha uzun lifler en iyisidir, çünkü daha dirençli ve dayanıklıdırlar ve daha az boncuklanma eğilimi gösterirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın