Kanvas Kumaş Alınır.

kanvas kumaş alınır tuval kumaş resim kumaşı yağlı boya kumaşı

Kanvas Kumaş Alınır.

Resim yapmaya karar verdiniz ve önünüzde şu soru ortaya çıktı: Ne tür bir resim tuvali satın alınmalı? Bu soruya net bir şekilde cevap vermek, ancak hangi görevle karşı karşıya olduğunuzu anlamakla mümkündür. Çok çeşitli sanat ürünleri arasında gezinmek ve tam olarak ihtiyacınız olanı seçmek bazen zordur. Ve doğru kanvas seçimi, başarılı bir sanatsal sonucun anahtarıdır. Hadi çözelim.

Kanvaslar sedyeler, kartonlar ve rulolar halinde mevcuttur. Sedye üzerine astarlanmış bir tuval satın almak klasik bir seçenektir. Bu tür tuvaller, farklı boyutlar, kompozisyonlar ve tane boyutları var. Karton üzerine astarlanmış kanvas da oldukça yaygın bir türdür. Bu tür tuvaller, öğrenciler ve güzel sanatları anlayanlar arasında popülerdir. Astarlanmış kartona da dikkat etmek önemlidir, bu, üzerine astarın hemen uygulandığı kartondur, yani karton üzerine astarlanmış kanvasın aksine tekstil kumaşı yoktur. Bir rulo üzerindeki tuvaller, standart olmayan büyük bir formatta bir tuval oluşturmanıza izin verir.

Kanvas kumaş,parça kanvas kumaş,kanvas kumaş parçası,ham kanvas,likralı kanvas,ucuz kanvas kumaş,parti kanvas kumaş,stok kanvas kumaş,spot kanvas kumaş,kanvas kumaş alanlar,parti kanvas kumaş alan,tuval kumaş,tuval kumaş parçası alan,ham tuval kumaş,parti tuval kumaş,stok tuval kumaş,kumaş parçası,kanvas kumaş satın alan,kanvas kumaş satın alanlar,

Astarsız tuval boyama için uygun değildir. Bu nedenle, önce yapıştırmanız ve astarlamanız gerekir. Ürün yelpazemiz , bir rulo üzerinde astarlanmamış tuvallerin yanı sıra, kendi başına bir tuval oluşturmak isteyenler için sanat astarlarını içerir. Hazır astarlanmış tuvaller astarda farklılık gösterir. Farklı renkler, boyanın daha iyi yapışması ve uzun süreli korunması için farklı astarlar gerektirir. Yağlı boya için yağlı, emülsiyonlu ve tutkal astarlı tuvaller, akrilik ve tempera boyalar için tuval astarı akrilik olmalı ve sulu boya tuval sulu boya ve guaj için uygundur.

Kanvas Kumaş Alınır.

Bizim görüşümüze göre geleneksel olarak, tuvalin zemini her zaman beyaz olmalıdır, ancak bazen yaratıcı bir fikir başka renkler gerektirir. Örneğin siyah, kahverengi veya açık gri. Ayrıca bir manzara, natürmort veya ünlü bir sanatçının kopyasının çizilmiş bir taslağını içeren tuvaller de var .

Kumaş Alan. Çeşitli tuval boyutları ve sedye şekilleri vardır: kare, dikdörtgen, yuvarlak, oval. İdeal bedeninizi bulamadıysanız, kendiniz yaratabilirsiniz çünkü rulo halinde tuvallerimiz ve modüler bir sedyenin tahta çıtaları var . Çeşitli boyutlarda geniş bir tahta seçimi , bir sedye üzerine astarlanmış kendi özel tuvalinizi oluşturmanıza olanak tanır .

Malzemeye göre tuvaller keten, pamuk ve karma bileşime ayrılmıştır. Keten tuvaller en iyi ve en güvenilir olarak kabul edilir. Kanvasın uzun keten lifleri zaman testine dayanır, sarkmaz, belirgin bir grenliliğe sahiptir. Sanatçılar, çalışmalarının uzun süre korunabilmesi için yüksek kalite için ödeme yapmayı tercih ediyor.

Kanvas kumaş,parça kanvas kumaş,kanvas kumaş parçası,ham kanvas,likralı kanvas,ucuz kanvas kumaş,parti kanvas kumaş,stok kanvas kumaş,spot kanvas kumaş,kanvas kumaş alanlar,parti kanvas kumaş alan,tuval kumaş,tuval kumaş parçası alan,ham tuval kumaş,parti tuval kumaş,stok tuval kumaş,kumaş parçası,kanvas kumaş satın alan,kanvas kumaş satın alanlar,

Pamuk lifleri keten liflerinden daha kısadır, iplik alan düzensizdir, lifler daha az belirgindir ve kanvas daha az dayanıklıdır. Böyle bir kanvas, nemi ketenden daha güçlü emer, sarkma mümkündür. Ancak pamuklu tuvaller bütçe dostudur ve becerilerini geliştirmek için yeni başlayanlar tarafından hevesle seçilir.

Parti Kumaş Alan. Elyaf karışımı ağlar popülerlik kazanıyor. Dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı tuvaller, farklı malzemelerin iyi niteliklerini birleştirir ve birlikte harika çalışır, ancak uzun süredir test edilmemiştir.

Elbette kanvasın grenliliği, malzemeye, liflerin dokuma sayısına ve yöntemine bağlıdır. Liflerin iç içe geçmesi sadece güzel bir kanvas desen oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklılığını da sağlar. Geleneksel olarak üç tür tahıl vardır: büyük, orta ve küçük. İri taneli tuvaller, büyük formatlar için seçilir ve birkaç katmanda kalın boyalarla çalışır. Aksine küçük, detaylı işlerde tabakalanmadan ince taneli pürüzsüz tuvaller tercih edilir. Orta taneli tuvaller ise herkesi memnun edecek ve çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kanvas Kumaş Alınır.

Stok Kumaş Alanlar. Özetle, boyama malları alanındaki modern teknolojilerin aktif olarak gelişmekte olduğu ve yeni tip tuvallerin ortaya çıktığı söylenmelidir. Neyle uğraştığımız ve şu anda size sunmaya hazır olduğumuz şeyler hakkında konuştuk. Ve tam olarak neye ihtiyacınız olduğuna karar verdiyseniz, alışverişe çıkmanızı öneririz!

Tuval, yağlı boya tablolar için geleneksel ve en yaygın alt tabakadır. Başlangıçta, resmin temeli olarak kullanılan herhangi bir kumaşa tuval deniyordu, bugün birçoğu bu konseptte karton, sunta veya kartondan hazırlanmış (astarlanmış) tabakaları da içeriyor.

kanvas kumaş alınır tuval kumaş resim kumaşı yağlı boya kumaşı

Sanatçıların çalışması için bir tuval hazırlamak çok zor değil, zahmetli. Tuval olarak bir kumaş kullanılıyorsa (bunun için, kural olarak, ağartılmamış keten veya özel bir dokumadan pamuk alınır), önce bir sedye üzerinde gerilmesi gerekir. Bir sonraki aşama, kalitesi nihayetinde resmin dayanıklılığını ve estetik niteliklerini belirleyecek olan astardır.

Astar alan sanatçılar için tuvalin üzerine daha sonra yağın uygulanacağı ilk “kaba” kaplamasıdır. Malzemenin gözeneklerini tıkamak ve böylece alt tabakayı boya bağlayıcılarının zararlı etkilerinden korumak için kanvas astarlanmalıdır. Ek olarak, astar sanatçıya boyaların yapışabileceği eşit ve esnek bir yüzey sağlar. Astarın esnek olması (kanvasın kolayca sarılmasına izin vermesi), zamana en az maruz kalması ve boyalarla tek bir katman oluşturabilmesi gerekir.

Bir resim için tuval astarı birkaç aşamada yapılır. Başlangıçta, tuvalin yapıştırılması gerekir – bu, toprağı ve ardından boyaların arka tarafa nüfuz etmesini önleyecektir. Tutkalla işlenen kanvas alan uygun şekilde kurutulmalı, zımparalanmalı ve doğrudan astarla kaplamaya devam edilmelidir – her biri kalitatif olarak kurutulması gereken birkaç kat halinde.

Evdeki sanatçılar için uygun şekilde bir tuval hazırlamak çok zaman alır ve çalışır, bu nedenle birçok sanatçı, tüm sanat mağazalarında satılan hazır, astarlanmış tuvalleri tercih eder.

Kumaş mağazamız “zeytinburnu kumaşçılar” da hem acemi ressamlar hem de gerçek profesyoneller için geniş bir tuval yelpazesi sunmaya hazır. Kataloğumuzda geleneksel kumaş tuvaller (halihazırda bir sedyede veya rulolar halinde gerilmiş), astarlanmış karton ve sunta ve resim yapmaya yeni başlayanlar için bir seçenek var – bir sedye üzerinde, üzerine resmin ana hatlarını gösteren bir tuval. Malzemelerin kalitesi, dünyanın en iyi üreticilerinin sertifikaları ile onaylanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın