Kadife Kumaş Nedir? Kumaş Alan

Kadife kumaş,kadife kumas,kadife parçası alan,kadife kumaş parçası,parça kadife,ham kadife,kadife kumaş fiyatı,fitilli kadife,velvet kadife,döşemelik kadife,spot kadife,stok kadife,parti kadife,kadife kumaş alan yerler,kadife kumaş alan kişiler,fazla kumaş alan yerler,peşin ödeme kumaş alan,kumaş bozanlar,kumaş nereye bozdurulur,peşin ödeme kumaş alan,kumaş alan yerler,kumaş kim alır,kumaş satın alanlar,likralı kadife,düz kadife,Fransız kadife,cosarat kadife

Kadife, kendine özgü kısa tüylü bir bez türüdür. İpekten tarihsel olarak dokunan, aynı zamanda, pamuk, viskoz, suni ipek veya sentetik lifler gibi çeşitli liflerden de yapılabilir. Kadife kumaş genellikle çift bez olarak dokunur ve daha sonra iki havlı kumaş üretmek için kesilir. En pahalı tip, asıl olarak telif hakkı için ayrılan ipek kadife.

Kadife lüksün özüdür. Onu podyumda sık sık görüyoruz ve gece kıyafetleri hakkında düşündüğümüzde ilk derneğimiz. Bugün kadife malzeme herkese açıktır ve sadece özel günler için değil, aynı zamanda günlük parçalar ve salon kıyafetleri için de kullanılır.

Bu parça kumaş alanlar bez, yumuşak el ve ayırt edici parlaklığı ile ünlüdür; bu da onu akşam veya kokteyl elbiseleri, takım elbise, ceket ve diğer lüks kıyafetler için ilk tercih haline getirir.

Kadife Nedir?

Kadife her zaman yumuşak olsa da (‘kadifemsi’ kelimesini hatırlıyor musunuz?), Örtüldüğü ve davrandığı biçim kompozisyona çok bağlıdır. İşte düz kadife ve ortak özellikleri bir özet tablosu:

Lif           Doku     kullanım

İpek kadife

Parıltılı, yumuşak ve pürüzsüz, hafif, harika bir örtü ile

Abiye, resmi kıyafet, gelinlik

Pamuk kadife

Sağlam ve yumuşak. Diğer kadife türlerine göre daha az örtü

Amaçlar giyim elbiseler, ceketler, pantolon

Viskon / Rayon kadife

İpek kadife benzer kalite ve örtü olarak. Genellikle ipek veya sentetik elyaflarla harmanlanır, çok yumuşak ve parlaktır

Gece kıyafetleri, gelinlik kumaş parçası alanlar

Sentetik kadife

% 100 sentetik veya doğal liflerle karıştırılır. Hiçbir küf, yumuşak, harika örtü, küf dayanıklı

Abiye törenlerinde elbiseler

Yün kadife

Ağır, yumuşak, zengin, dokulu. Genellikle çok kalın

Döşeme, perde, aksesuar

Keten kadife

Keten veya pamuklu zemin üzerinde yumuşak, mat, yoğun çamaşır yığını. Güçlü bir görünüme sahip olabilir

Döşeme, vintage bir görünüme sahip perdeler

Streç kadife

Elastan, lycra veya spandex dokunuşlu her türlü kadife parçası alan

Kadın kıyafeti için eğrileri vurgulamak ve vücuda sarılmak için idealdir.

% 100 ipek kadife kumaş oldukça lüks ve diğer kadife türlerine göre çok daha pahalı. Daha uygun fiyatlara ulaşmak için kadife üreticileri genellikle ipek ve suni ipek veya viskozu birleştirir. Sonunda elde ettiğiniz şey, kırmızı halı görünümleri için çok akışlı, yumuşak ve yansıtıcı bir kumaştır.

Pamuklu kadife kumaş daha az pahalıdır, ancak aynı zamanda daha az lüks görünmektedir. Ancak, bu tür kadife daha vücuda sahip ve kumaş satın alanlar yakışıklı takım elbise ve ceketler yapar. Çoğu erkek, özel günlerinde ceketleri için pamuklu kadife kumaşı seçer çünkü bu, kaygan değildir ve daha az parlaktır.

Ayrıca, çoğumuzun hiç duymadığı bazı kadife türleri de var. Kadife olarak da bilinen Kuba kadife, Demokratik elle dokunur ve çok karmaşık geometrik bir tasarıma sahiptir.

Kadife Kumaş Çeşitleri parça kumaş

Bazılarımız kumaşı dokunuş hissi ile seçerken, diğerleri tasarıma dikkat ediyor. Aşağıda kumaş dükkanlarında ve butiklerde bulabileceğiniz bazı kadife malzemeler bulunmaktadır.

Ezilmiş kadife . Tuhaf bir kırışıklık görünümü vardır ve son derece parlaktır. Kumaşı ıslatarak veya farklı yönlerde kulağa bastırarak büküm yaparak üretilir.

Devore kadife . “Yanma” olarak da bilinen bu kadife kumaş türü, desen oluşturmak için havzanın çıkarıldığı kazıksız alanlara sahiptir. Toprak ve kazık farklı liflerden dokunmuştur.

Lyons kadife . Lyons, Fransa’da dokunan kalın bir hav ile ağır, gevrek kadife kumaş.

Sedef kadife . Vuruş ipekine benzer şekilde kumaş alan bu kadife tipi yanardönerdir, çünkü zemin ve kazık farklı renklerde dokunmuştur.

Panne kadife. Şekerleme bir yönde bastırılır.

Farklı yüksekliklerde kazıklarla dokunan bir kadife çeşidi.

Kumaş Satın Alanlar

Kadife kumaş,kadife kumas,kadife parçası alan,kadife kumaş parçası,parça kadife,ham kadife,kadife kumaş fiyatı,fitilli kadife,velvet kadife,döşemelik kadife,spot kadife,stok kadife,parti kadife,kadife kumaş alan yerler,kadife kumaş alan kişiler,fazla kumaş alan yerler,peşin ödeme kumaş alan,kumaş bozanlar,kumaş nereye bozdurulur,peşin ödeme kumaş alan,kumaş alan yerler,kumaş kim alır,kumaş satın alanlar,likralı kadife,düz kadife,Fransız kadife,cosarat kadifeBunlar sadece moda projeleriniz için kullanabileceğiniz kadife malzemelerin bazı örnekleridir. Aslında, gökyüzünde yıldızlar olduğu kadar çok var! Kadifeyi daha da zorlaştıran şey, kadife ve kadife gibi kadife görünüşlü malzemelere benzemesidir. Onları nasıl anlatırsın?

Kadife & Velveten

Bu tip kumaşları karıştırmaya devam edenlerden biri misiniz? Onları bir kez ve her şeyi nasıl ayırt edeceğimizi öğrenelim.

Kadife  ve velveteen kıyasla en uzun yığın vardır. Yumuşak ve parlak, gardırop boyunca, gece kıyafetlerinden gündelik parçalara kadar kullanılır. Hangi fiber kadife yapıldığından bağımsız olarak, herhangi bir giysi parçasını lüks bir ürün haline getirir.

Kadife veya velurlar 1844’te kumaş alan edilen kadife örülmüş versiyonudur. Genellikle pamuk ya da pamuk karışımından yapılmış, kadife daha gerilebilir ama benzer bir örtü vardır. Dans kıyafetleri ve spor kıyafetleri için ideal olan moda ve iç mekan dünyasına da girmiştir. Kadife kumaş genellikle perdeler, perdeler ve battaniyeler için kullanılır.

Velveten pamuktan veya pamuktan / ipek karışımdan yapılır. Adından da anlaşılacağı gibi, kadife benzer ama yumuşak ve yoğun değil. Yığının daha kısa, asla 3 mm’den fazla derin olmaması ve bazı verimi vardır. Kadifeyi kadife ile karşılaştırırsanız, daha az parlaklık ve örtü olduğunu fark edeceksiniz. Kalın ve dayanıklı, kadife, sıcak pantolonlar, elbiseler, etekler, paltolar, yelekler vb. İle iyi bir şekilde dikilebilir. Rahat kıyafetler için idealdir.

Özetlemek gerekirse, kadife, kadife ve kadife, hemen parti kumaş alan aynı görünebilir, ancak örtü, hissetme ve hatta doku bakımından farklılık gösterirler. Gelecek elbiseniz veya ceketiniz için hangisini tercih edeceğiniz konusunda tereddüt ediyorsanız, işte size ufak bir ipucu sunacaksınız: Sentetik olmaktan ziyade doğal lifleri tercih edin çünkü vücudunuza iyi gelir ve adapte olurlar. Genel olarak, doğal kumaşlar daha pahalıya mal olur, ancak bunu tarzınıza, rahatınıza ve hatta sağlığınıza bir yatırım olarak düşünür.

Yorum Yap