Kadife Kumaş Antalya Kumaş Satın Alan

Kadife kumaş Antalya,kadife kumaş satın alan Antalya,Antalya parça kumaş satın alan,kumaşçılar Antalya,Antalya kumaşçılar,Antalya kumaş satın alan yerler,

Kadife: en popüler kumaşlardan biri.

Zenginlik ve kıymetin amblemi, çoğu çeşitleridir.

Çok az kumaş duyularımızı bu yoğunlukta okşamak ve hayal gücümüzü gıdıklamak, bize zengin iç mekanlar ve muhteşem elbiseler hakkında hikayeler anlatmak: kadife, parlak tonları ve sıcak ipekliği ile bu yetenek, yüzyıllar boyunca stilistler, sanatçılar tarafından takdir edildi ve genel olarak güzellik severler.

KADİFE NEDİR VE NASIL YAPILIR?

YERİMİZ ZEYTİNBURNU/İSTANBUL’DA

Kadife, kürk yüksekliği 3 mm’den az olan bir kumaştır. Her türlü doğal ve sentetik elyafla üretilebilir. Kullanılan malzemeye, kazığın yoğunluğuna ve uzunluğuna bağlı olarak, kadife çok ince, yumuşak ve sarkma veya daha sağlam ve dayanıklı olabilir.

Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.
Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Kadife, dikey liflerden oluşan bir yığın ile karakterizedir. Bu, sesi ve ışığı emmek için çok uygun hale getirir. Saç, çözgü ve atkı desteğine bağlanan ve temel kumaşa dik kesilen bir iplik sisteminden oluşur. Hav yapımında kullanılan sisteme bağlı olarak atkı kadife ve çözgü kadife arasında bir ayrım yapılır. Çözgü kadife saçları (gerçek kadife, kadife veya epingle olarak da bilinir) ek bir çözgü sistemi ile oluşturulur. Bu durumda, dokuma sırasında, taban ipliği bir daire içinde düzenlenmiş ince metal iplikler üzerine sarılır; bu daireler daha sonra kesilir (metalik kadife). Alternatif olarak, bir dokuma tezgâhı üzerinde iki uzunluk kumaş yüz yüze dokunur ve kürk iplikleri iki tabaka arasında ileri geri hareket eder. Bir bıçak, iki kumaş katmanını ayırmak için dokuma sırasında merkezden keser. İki katman arasındaki mesafe kümenin yüksekliğini belirler. Yüz yüze yöntem olarak bilinen bu, sektörde en yaygın kullanılan tekniktir.

Hem çözgü hem de atkı kadifelerinin aşağıdaki şemada açıklanan V, W veya çift W düğümleri vardır. Ticari olarak, atkı kadife genellikle kadife, çözgü kadife olarak adlandırılır.

Kürk nedeniyle, kadife genellikle belirli bir yönde ilerler, bu da kumaşa karşı kullanılıp kullanılmadığına bağlı olarak kumaşın farklı göründüğü ve hissettiği anlamına gelir. Bu nedenle kadife kullanılırken kürkün yönü dikkate alınmalıdır.

KADİFE BAKIM:

 Kadifelarimizin çoğu kuru olarak temizlenmelidir. Özel olarak etiketlenmiş az sayıda ürün, 30 derecelik yumuşak bir çevrimle makinede yıkanabilir. Kurutma makinesi kullanıyorsanız çok dikkatli olun. Mümkünse perdeleri katlamadan doğal olarak kurumaya bırakmak en iyisidir.

DÖŞEME BAKIMI:

– Düzenli bakım – Toz ve kir, özel bir döşeme fırçası (yumuşak kıllar) ile vakumlanarak kadifeden düzenli olarak temizlenmelidir. Döşeme fırçası, kumaşa zarar verebileceğinden bir sırt veya keskin kenarlara sahip olmamalıdır. Lütfen kadife döşemeyi, ters yönde giden yumuşak bir fırça (elbise fırçası gibi) kullanarak düzenli olarak fırçalayın. Gerekirse döşemeyi bir yönde nemli bir süet (hafif basınç) ile temizleyebilir veya daha derinlemesine temizlik için yumuşak bir temizleme köpüğü kullanabilirsiniz. (Önce bir test yapmanızı öneririz!)

– Derin temizlik – Derin temizlik yalnızca uzman bir döşeme temizleyici tarafından yapılmalıdır. Dolgunun ne kadar kullanıldığına ve kadife rengine bağlı olarak, dört veya beş yılda bir profesyonel derin temizlik önerilir.

– Leke çıkarma – Lekeleri çıkarmak için bir uzmana danışmak gerekir. Lekeyi çıkarmayı denemek istiyorsanız, aşağıdaki gibi devam edin:

Temizlik ürünlerini test edin – Uygun olduklarından emin olmak için önce temizlik ürünleri kontrol edilmelidir. Nötr bir pH ürünü seçtiğinizden emin olun. Asit ürünler pamuk ve selüloz kumaşlara zarar verirken, alkalin ürünler yün için uygun değildir. Lekeleri temizlemek ve döşemeyi etkili bir şekilde temizlemek için özel döşeme temizleme ürünleri kullanmanızı öneririz.

Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, iyice durulanmalıdır, çünkü hem özel temizlik ürünleri hem de sabunlar veya nötr deterjanlar lekelere ve çizgilere neden olabilecek kalıntılar bırakır.

Temizlik ürünlerinin kalıntılarını talimatlara göre seyrelterek, basit kaselere koyarak ve kurumasına izin vererek test etmek mümkündür. Kalıntı yapışkansa, ürün uygun değildir. Kalıntı ufalanırsa, vakumlanması kolay olacaktır.

– Önemli – Önce tozu alın, ardından döşemelik kumaşın yüzeyini temiz ve yumuşak bir bezle silerek gizli bir alanda geçirerek renk haslığını test edin. Bu test, bu nedenle doğal renklerde döşemeli mobilyalar için gereklidir. Karar vermeden önce alanın kurumasını bekleyin!

Döşemedeki lekeleri derhal çıkarmak daha kolaydır. Pamuk, keten, ipek ve viskondan yapılmış döşemelik kumaşlara dikkat edin: lütfen bir temizlik şirketine danışın!

Kadife kumaş Antalya,kadife kumaş satın alan Antalya,Antalya parça kumaş satın alan,kumaşçılar Antalya,Antalya kumaşçılar,Antalya kumaş satın alan yerler,

Nemli yerleri bir bez veya kağıt havluyla silin. Ardından, kalan izleri, üreticinin talimatlarında belirtildiği gibi (lekenin niteliğine bağlı olarak) özel bir döşeme temizleme ürünü ile işleyin. Temizlik ürünlerini kesinlikle doğrudan döşemelik kumaş üzerine uygulamayın. Ürünü beyaz bir beze koyun. Bu bezi, kenardan başlayıp merkeze doğru çalışarak lekeyi emmek için kullanın. Son olarak kalıntıyı nemli bir bezle alın, ardından kuru bir bezle bitirin.

– Basınçlar ve oturma işaretleri – Bazı durumlarda basınç, ısı ve nem kadife üzerinde hafif veya ağır işaretlere neden olabilir. Bu aynı zamanda kumaşın altında kullanılan dolgu tipine de bağlıdır. Bu tür koltuk işaretleri – kullanım patini olarak da bilinir – kumaşın bölgelerinde değişikliklere neden olur. Bu, ürünün kalitesidir ve kalitesizliğin bir işareti değildir. Deneyimlerimize göre, kumaşı işleyerek izleri çıkarmak her zaman mümkün değildir, örn. buharda pişirmek ve fırçalamak.

Belirli bir noktada, koltuk işaretleri dokuma saçtan yapılan tüm kumaşlar için tipiktir. Onları azaltmanın en iyi yolu kumaşı düzenli olarak temizlemektir ve bazen kürkü her yöne fırçalamaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın