Kaç Metre Kumaş Gerekli?

Ceket için kumaş hesaplama,ceket için ne kadar kumaş gerekir,bluz kumaş hesaplama,bluz için ne kadar kumaş almak gerekir,ceket için ne kadar kumaş alma gerekli,etek için kaç metre kumaş gider,etek için kumaş hesaplama,etek dikmek için ne kadar kumaş almalığım,pantolon için ne kadar kumaş gerekir,pantolon kaç metre kumaş gerekli,etek için kaç metre kumaş gerekli,ceket için ne kadar kumaş gerekir,ne kadar kumaş gider hesaplama,bir tunik için kaç metre kumaş gerekir,bir etek için kaç metre kumaş gerekli,

Sevgili Okuyucular Sonuna Sadar Makaleyi Okuyun.

Elbise için kaç metre kumaş gider,Kaç metre kumaş gider hesaplama,Yarım Daire kloş etek kaç metre kumaş gider,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,Erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,Nevresim takımına kaç metre kumaş gider,Kloş elbise kaç metre kumaştan çıkar,Ferace kaç metre kumaştan çıkar,

Ayrıca her model için desen yerleşimi için desenlerin geliştirildiği ve ana ölçüler için kumaş sarfiyatının hesaplandığı hazır desenlerimizi kullanabilirsiniz. Katılıyorum, bu çok uygun.

Şifon kumaş modası,şifon kumaş modelleri,yazlık şifonlar,şifon kumaş çeşitleri,şifon elbise nasıl boyanır,şifon kumaş boyanırmı,şifon metre fiyatları,şifon kumaş metre fiyatı,şifon satış yerleri,

Ancak, daha da uygun olanı, hazır bir desene sahip olmak, satın almadan önce her zaman kumaş tüketimini belirleyebilirsiniz. Desen parçalarını katlanmış bir kumaş satın alan perde, masa örtüsü ve hatta hayali bir kesim üzerine yazdırın ve yerleştirin. Daha da kolay, mağazaya gelmek için deseni yanınızda götürün. Aşağıda, 140 cm genişliğinde çift katlanmış bir kumaş parçası üzerindeki palto deseninin bir şemasını çizdim.

Bir ürünü dikmek için kumaş miktarını belirlerken temel prensip:

Eğer kumaşın genişliği belirlemek gerekir ve en geniş noktasında şeklin çevresi ölçümü ile karşılaştırın (genellikle bu göğüs çevresi ya da kalça çevresi olan). 

Eğer çevre 7-10 cm ise, kumaşın genişliği daha için, ürünün daha sonra bir uzunluk yeterlidir  (ürün şekil için bir stil yakın sahip olması koşuluyla)

Ancak aşağıda yazdığım nüanslar var.

Kumaş miktarını en doğru şekilde hesaplamak için aşağıdakilere rehberlik edin:

  • bir kesimdeki parçaların genişliği,
  • bitirme detaylarının mevcudiyeti,
  • yapılandırmaları,
  • kesim detaylarının sayısı.

Detaylı ve anlaşılması kolay bir şeyler yazmaya ve hatta farklı ürünler için kumaş miktarını hesaplamanın nasıl mümkün olduğunu net bir şekilde göstermeye çalıştım. Yönlendirmelerimi takip edin.  Ama önce size kumaş üzerindeki detayları kesmek için bazı koşulları ve teknikleri hatırlatmak istiyorum.

KUMAŞ PARÇALARINI KESMEK IÇIN TEMEL TEKNIKLER

Kumaşı açmadan önce, tasarım yapmak gerekir (yani, kumaşın doğal çekmesi için ıslak ısıl işlem gerçekleştirin. Nemlendirin, ütüyle buharlayın).

Katlanmış kumaş üzerine kesim (detaylar simetrik ve çiftli ise) yapılmalıdır.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURADAN GÖZ ATIN.

Desenlerin detayları genellikle (modele göre başka bir şey gerekmiyorsa) paylaşılan iplik boyunca düzenlenir. Paylaşım ipliği kumaşın kenarı boyunca uzanır.

Pamuk, keten kumaş alan bazen yün ve karışımlı kumaşlar gibi düz boyanmış basit kumaşlarda, malzemeden tasarruf etmek için desenlerin farklı yönlere, yani “kriko” olarak serilmesine izin verilir.

Paltolarda, desenli, farklı tonlarda veya tüylü kumaşlarda kesinlikle tek yönde kesin.

Kumaş üzerindeki desenin dış hatlarının ve kontrol işaretlerinin ana hatları terzi tebeşiri ve bir bebek sabunu kalıntısı ile yapılır.

PARTİ KUMAŞ ALINIR.

Parça kumaş kilo ile satan yerler. Çoğunlukla, dikişlerin zaten dikiş ve işleme için ödenekleri vardır, eğer desen izin verilmeden verilirse, o zaman özetlenmelidir – 1 cm genellikle parçaları taşlamak için, alt kısmı 2 ila 4 cm arasında kıvırmak için, döndürmek için (yani , iki parçayı daha sonra döndürerek taşlama, örneğin yaka, kanat).

Detayları keskin terzi makasıyla kesmeniz gerekiyor, bu kesmekten keyif alacağınız gerçeğinin anahtarı ve aynı zamanda kumaş katmanlarının kaymasını da önleyecektir.

Kumaş alan katmanları terzi pimleri ile kesilmelidir.

Tebeşir çizgileri farklı şekillerde karşı tarafa aktarılabilir – iğneler, desenler, tebeşir yardımı ile (detayları bir çizgi ile içe doğru katlayarak ve tebeşir çizgileri yazdırmak için onları açarak).

ELBISE IÇIN KUMAŞ TÜKETIMI

Demek bir elbise dikmeye karar verdin.

Kumaşı seçtik.

Genişliğini belirledi.

Göğüs çevresi ölçüldü, kalçanın çevresi karşılaştırıldı.

Kumaşın genişliğine kıyasla daha büyük olan çevresi seçildi.

Eğer kumaş, 10 cm daha geniştir. Bu durumda ihtiyacınız olan kumaş 1 elbise uzunluğu + bir kol uzunluğu + dikişler, büzülme ve etek için 10-15 cm’dir.

Eğer kumaş alanlar genişliği daha az olan ya da eşit şeklin çevresi ya da genişliği, bir kılıf-tipi elbise daha sonra, cm önemsiz bir miktar daha Eğer 2 elbise uzunlukları + 10-15 cm gerekir.

Elbisenin uzunluğu nasıl ölçülür: omuzun en yüksek noktasından, göğsün en yüksek noktasından gelecekteki elbisenin altına kadar rafta. Şemaya bakın, kırmızı oklarla nasıl ve nerede ölçüm yapacağımı gösterdim.

GENIŞ ETEKLI BIR ELBISE IÇIN KUMAŞ TÜKETIMI

Medine ipeği ferace kumaş özellikleri,Ferace kumaş türleri,Medine ipeği tunik kumaş özellikleri,Prada kumaş ferace nasıldır,Ferace kumaş nedir,Medine İpeği Kumaş,Ferace modelleri,Ferace kumaşı özellikleri,ferace için ne kadar kumaş almak gerekir,feraceye ne kadar kumaş gider,ferace için kaç metre kumaş alma gerekir,ferace nasıl dikilir,ferace kumaş nasıl hesaplanır,ferace için kumaş hesaplama,ferace nasıl kesilir,
Medine ipeği ferace kumaş özellikleri,Ferace kumaş türleri,Medine ipeği tunik kumaş özellikleri,Prada kumaş ferace nasıldır,Ferace kumaş nedir,Medine İpeği Kumaş,Ferace modelleri,Ferace kumaşı özellikleri,ferace için ne kadar kumaş almak gerekir,feraceye ne kadar kumaş gider,ferace için kaç metre kumaş alma gerekir,ferace nasıl dikilir,ferace kumaş nasıl hesaplanır,ferace için kumaş hesaplama,ferace nasıl kesilir,

Kloş etekli kesik bir elbise dikmeye karar verdiniz. Biz böyle davranıyoruz:

Korse uzunluğunu (raf boyunca omzun en yüksek noktasından göğsüne kadar) kesim çizgisine (çoğu zaman bu bel çizgisi veya kalçalar) ölçüyoruz.

Kiloluk parça kumaş satanlar. Genişliğe uyup uymadığımızı anlamak için göğüs çevresi ölçümünü kumaşın genişliğiyle karşılaştırıyoruz.

Kesik kloş etekli bir elbise için 1 korse uzunluğu + 2 etek uzunluğu + kol uzunluğu + 15-20 cm gerekir.

Bu önemlidir, eğer etek elbise ihtiyacınız olacak

1 korse uzunluğu + 2 etek uzunluğu + kol uzunluğu + 15-20 cm

Elbiseli etek güneşte kesilirse, ihtiyacınız olacak.

1 kemer uzunluğu + 4 etek uzunluğu + kol uzunluğu

Etek pileli ise ihtiyacınız olacak

1 kemer uzunluğu + 2 etek uzunluğu + kol uzunluğu + 10-15 cm.

BIR BLUZ IÇIN KUMAŞ TÜKETIMININ HESAPLANMASI

Orta tutturuculu ve manşonlu bir bluz için, göğüs boyutu 56’ya kadar , ihtiyacınız olacak:

1 bluz uzunluğu + kol uzunluğu + 10-15 cm (dikişler, kumaş çekmesi ve kenar bastırması için).

Senin Eğer büstü boyutu 56 daha büyüktür o zaman 2 bluz uzunlukları + kol uzunluğu almak daha iyidir.

İPLİK – KUMAŞ – PARÇA KUMAŞ ALINIR.

Kilo ile kumaş. Bir bluzda bir fiyonk veya fırfır planlanmışsa, bu detaylar için kumaşları süslü bir yakaya ekleyin. Kumaş miktarı farklı olabilir ve konfigürasyona bağlıdır, parçaların boyutları deneysel olarak hesaplanır (desenler yapın ve bunları hayali bir kumaş parçası üzerine masanın üzerine yerleştirin).

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, sargılı böyle bir bluz dikmek için 115 ila 210 cm kumaştan 140 cm kumaş genişliğine ihtiyacınız olacak. Miktar boyutunuza bağlıdır. Bu modeli dikme talimatlarında dört ana boyutta desen düzeni seçenekleri ve bir fotoğraf ve düğümlerin ayrıntılı bir açıklaması ile ayrıntılı bir açıklama vardır. Ben tavsiye ediyorum.

PANTOLON DIKMEK IÇIN KUMAŞ TÜKETIMI

Yastık için ne kadar kumaş gerekli,çarşaf için ne kadar kumaş gider,etek için ne kadar kumaş almak gerek,ne kadar kumaş almak gerekli,kısa etek için ne kadar kumaş alınır,ne kadar kumaş alınır,

Pantolonlar için 100 cm kalça yukarı senin beden fark eder aşağı yukarı tahmini + 15-20 cm gerekecektir.

Kilo kumaş fiyatları. 100 cm’den daha büyük bir kalça çevresi ile,1,5 boy veya hatta 2 uzunlukta pantolona ihtiyacınız olacak (daha doğru bir hesaplama için, bir desen oluşturmanız ve masaya yerleştirmeniz, hayali bir kesim için gerekli uzunluğu ölçmeniz gerekir kumaş).

Bu yöntemi kullanabilir, beğendiğiniz pantolon modelini web sitemizden dikmek için talimatlarımıza göz atabilirsiniz. Örneğin, bunlar pantolon. Bir desen satın almadan önce  dört ana beden için düzen seçeneklerini ve kumaş tüketimini görebileceksiniz bu karar vermenize yardımcı olacaktır.

ETEK DIKMEK IÇIN KUMAŞ TÜKETIMI

Kumaş alımı yapanlar bir “kalem” etek dikmek, büyük olasılıkla gereksinim duyacağınız 1 etek uzunluğu + kemer genişliği ve etek, tabii ki, kumaşın genişliği kalça çevresi daha 7-10 cm daha büyük olması şartıyla, biz, bu durumu hakkında unutma makalede açıklanan tüm durumlar için geçerlidir.

İçin yarım güneş etek dikiş – karşılıklar + 2 yarıçapları + 10 cm2 etek uzunlukları.

Yarıçapın hesaplanması – Başlangıç ​​/ 3.14, örneğin 70 / 3.14 = 22 cm.

bu durumda 70 cm etek uzunluğu ile hesaplama  (70 + 70) + (22 + 22) + 10 = 194 cm’dir.

Kumaş alımı yapanlar. İçin bir etek-güneş dikiş 4 etek boyları – İçin dairesel bir kat bir etek dikiş – 2 etek uzunlukları + dikiş ve kemer payları 10-20cm.

BIR CEKET DIKMEK IÇIN KUMAŞ TÜKETIMI

Zayıf gösteren kıyafetler bayan,Zayıf gösteren kıyafetler Erkek,Zayıf gösteren kıyafetler Tesettür,Zayıf gösteren pantolon modelleri,Zayıf görünmenin püf noktaları,Zayıf gösteren etek modelleri,Zayıf gösteren kumaşlar,Zayıf gösteren renkler,hangi elbiseler zayıf gösterir,hangi kumaşlar zayıf gösterir,zayıf nasıl görünülür,zayıf görünmek için ne giyilir,

Yarı bitişik bir silueti olan bir kat için, en çok 2 kat uzunluğuna + etek ve dikişler için 20 cm’ye, boyutu 52’den fazla olmayan bir boyuta ihtiyacınız olacaktır.

Eğer beden boyutu daha 52 daha sonra kumaş alan 2 kat uzunlukları + kol uzunluğu + kenar yardımı gerekecektir.

Kumaş parçası toplayanlar. Ceketin detaylarını keserken, bu kurala uymanız gerekir – tüm detayları tek bir yönde kesin. Bunu yapmak zorunludur, çünkü kumaşın görünür benzerliği olsa bile, farklı yönlere bakarsanız, farklı tonlar büyük olasılıkla üründe görünür olacaktır.

Bir ceket için kumaş tüketimi 42 beden için 2,5 m ile 64 beden için 3,5 m arasında değişmektedir. Büyüme de önemlidir. Burada 4 temel boyut için desenlerin düzenini görebilirsiniz.

Bir ceket için kumaş tüketimini hesaplamak için, bir ceketle aynı hesaplama prensibi kullanılır.

Kaç metre kumaş gider hesaplama. Şimdi, dikim ürünleri için kumaşları hesaplarken dikkate alınması gereken bazı prensiplerden bahsetmek istiyorum.

Cepler, yakalar, kemertler varlığı kumaş tüketimini yaklaşık 30-50 cm arttırır.

Kafesteki doku, doku tüketimini iki ila üç kafes raporu veya yaklaşık 40-50 cm artırır.

Elbise kumaş çeşitleri,elbiselik kumaş modelleri,elbise kumaş çeşitleri,elbiselik kumaş satanlar,elbise kumaşı nerede satılır,elbise için ne kadar kumaş gerekir,en iyi elbiselik kumaşlar,en iyi elbise kumaşı hangisidir,elbise hangi kumaşlardan yapılır,evde elbise nasıl dikilir,elbise nasıl dikilir,elbise nasıl kesilir,

Kumaş hesaplama. Ürününüz için en doğru kumaş sarfiyatını ancak siz hesaplayabilirsiniz. Ne tür bir ürün almak istediğinizi, elbisenizin, paltonuzun veya eteğinizin nasıl görünmesi gerektiğini yalnızca siz bilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir fantezi kesim, bir desen oluşturup masanın üzerine hayali bir kumaş parçası üzerine yerleştiren deneyimli bir hesaplama gerektirir.

Kumaş alan. Umarım tavsiyem, herhangi bir ürünü dikmek için kumaşın hesaplanmasına karar vermenize yardımcı olur. Her zaman bu makale şeklinde bir ipucunuz olduğunu ve desenlerimize dikmek için talimatlarınız olduğunu unutmayın. İçlerinde ana ölçüler için kumaş tüketimini gözetleyebilir, bu bilgileri kullanabilir ve hesaplamalarınızda uygulayabilirsiniz. Veya bitmiş deseni yanınızda mağazaya götürün, bu seçenek en doğru ve kullanışlıdır. İyi şanslar, sorularınızı yorumlarda bekliyorum.

Tüm Makale Linkleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın