İzmir Kumaş Alımı Yapanlar

İzmir kumaş alımı yapan firmalar izmir parça kumaş alımı yapanlar izmir iplik alımı yapanlar İzmir kumaş alımı yapan yerler izmir kumaş satın alan yerler

Kumaş alanlar. İzmir kumaş alımı yapan firmalar izmir parça kumaş alımı yapanlar izmir iplik alımı yapanlar İzmir kumaş alımı yapan yerler izmir kumaş satın alan yerler hazır giyim satın alan kişiler.

Takım elbise, elbise ve pantolon gibi diğer yünlü kumaş türlerinden ceket yünü, her şeyden önce, malzemenin doğrudan amacını ve kumaşın yoğunluğunu gösteren işaretlerle ayırt edilir.

Parti kumaş alanlar. Mont kumaşları bileşim açısından saf yün veya karışımlıdır. Yün liflerinin yüzdesi ne kadar yüksek olursa, malzemenin ısı tutma özellikleri de o kadar yüksek olur.

Yün kabanlık kumaşın her iki yüzü aynı renk, büyük ya da küçük kareli, bir yüzü baskılı, diğer yüzü düz olabilir.

KUMAŞ SATIN ALAN FİRMALAR

Yeni başlayanlar için, en yaygın kat yünü, dış giyim ile ilk çalışma deneyimi için en iyi çözümdür. Fiyat için ayrıca çok makul bir seçenek bulabilir ve hatta kumaşlar satın alabilirsiniz, böylece orijinaline geçmeden önce, numuneler üzerinde dikişte bireysel karmaşık ve yeni düğümler – manto yakası, kol uyumu, cepler, desen tarafından sağlanan küçük detaylar.

ŞARTLAR

Malzeme – kumaşın yapıldığı lifler. Etikette okuduklarımız. Pamuk, ipek, polyamid, likralı malzemelerdir.

Kumaş tipi – kumaştaki ipliklerin dokuma tipi. Triko tam olarak bir kumaş değil ama sadelik olsun diye bu kategoriye koyduk. Genel olarak, bu tür ürünlerin toplu adı tekstildir ancak kulağa bir şekilde çok mobilya geliyor. Altlık, saten, tül, kadife kumaşlardır (bizim anlayışımıza göre).

LİFLER NEDİR

Temel özellikleri kumaşın bileşimine bağlıdır. Nemi ne kadar iyi emeceği, havayı geçireceği veya esneyeceği. Ancak kumaşın tüm özellikleri liflere bağlı değildir. Örneğin triko hangi malzemeden yapılırsa yapılsın her yöne esner. Ve saten dokuma varsayılan olarak diğerlerinden daha yoğundur – yani. Havayıgeçirmek daha zordur. Bu nedenle, kumaş türünü dikkate alıyoruz.

İPLİK ALIMI YAPANLAR

Doğal lifler, doğal koşullarda elemental formlarında bulunur. Bunlar koyun yünü ipek böceği kozasının ipliği, keten saplarının veya pamuk tohumlarının lifleridir. Neyin bitkisel neyin hayvansal olduğu bellidir. Bu tür lifler bölünemez. Kimyasal ile lifler daha zordur.

Onlar için hammaddeler doğal olabilir (kural olarak odun hamuru). Ancak liflerin kendileri, hammaddelerin kimyasal işleme tabi tutulmasıyla yapılır. Bu lifler yapaydır. Tam teşekküllü sentetikler petrol ürünleri, gaz ve benzeri beklenmedik maddelerden polimer sentezinin bir ürünüdür. Hepsini parçalamak için bir diyagram:

LİFLER HAKKINDA DAHA FAZLASI

Liste elbette eksik. Pek çok yeni yüksek teknoloji malzemeyi sadece iç giyim ve ev giyiminde kullanılmadıkları için dikkate almıyoruz.

YÜN

(Yün) Koyun, keçi, tavşan, lama ve diğer uygun hayvanların saç çizgisidir. Yünlü ürünler (yün lif yüzdesi olan kumaşlar) ısıyı iyi tutar, ancak çekmeye eğilimlidir.

İPEK

İpekböceği tırtılının kozasını yaptığı iplik.  Bu, pürüzsüz kumaşların iyi olduğu karakteristik bir parlaklığa sahip uzun (ortalama kilometre) ince, yumuşak bir elyaftır. Doğal termoregülasyon ile ayırt edilir (soğukta ısıtır sıcakta biraz soğur ), ancak dikkatli kullanım gerektirir (arabada yıkama, sıkma ve kurutma yok).

MODAL

(Modal)   Ham maddesi kayın ve okaliptüs ağacı olan modifiye selüloz elyafı. Bu nedenle kumaş pahalıdır. Ancak birçok olumlu özelliği ile: dökülmez, solmaz, çekmez, milyonlarca yıkamaya dayanır ve vücuda yumuşak ve hoş kalır. Viskona sadece elastikiyet verir, bu nedenle örneğin erkek modal külotları zamanla görünümünü kaybeder.

PARÇA KUMAŞ ALIMI YAPANLAR

POLYESTER

(Polyester, Polyester) Petrolden elde edilen sentetik polyester elyaf. İlginç bir özelliği var – ısıtıldığında şeklini korumak, pilili etekler ve diğer sabit kıvrımlar böyle yapar. Ama aynı zamanda zararlıdır – polyester sıcak suda yıkanamaz, böylece kırışma giderilmez. Normal şartlar altında bu kumaş en kırışmaz, çok dayanıklı ve aşınmaya dayanıklıdır. Ancak tamamen higroskopik değildir ve hava geçirmezdir.

POLİAMİD / NAYLON

(Poliamid, Naylon)   Petrol, doğal gaz, kömürün işlenmesiyle elde edilen çeşitli sentetik elyafların bütününe verilen genel isim. Bu, kumaş pazarındaki ilk “sentetik”. İşitme üzerine – kapron, naylon, ancak malzeme sürekli gelişiyor. Poliamid kumaşlar: yumuşak, pürüzsüz, boyutsal olarak kararlı, dayanıklı. Kırışmazlar ve çabuk kururlar. Ancak ışığa çok dayanıklı değildir (solmaz) ve nemi iyi emmez.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!