İstanbul Kumaş

istanbul kumaş istanbul kumaş toptancıları

Pamuk iyi bir nedenden dolayı süper popüler bir kumaş türüdür: yumuşak, çok yönlü, dayanıklı (yüksek kaliteli) ve nispeten ekonomiktir. Pamuğun en önemli kalite özelliği zımba uzunluğudur, yani kumaşın tek tek liflerinin uzunluğudur. Uzun pamuk liflerinden yapılan kumaş, genellikle daha kısa liflerden yapılan kumaşlara göre daha yüksek kalitede kabul edilir. İşte nedeni:

Dayanıklılık. Daha uzun lifler daha ince bir iplik haline getirilebilir. İnce iplik daha sıkı bir şekilde bağlanabilir, bu da elde edilen parça kumaş daha güçlü ve daha dayanıklı hale getirir.

istanbul kumaş istanbul kumaş toptancıları
istanbul kumaş istanbul kumaş toptancıları

Yumuşaklık. Uzun liflerin bir diğer artıları ise çok daha yumuşak bir ipliğe dönüştürülebilmeleridir. Zımba telinin daha kısa olması, liflerin küçük uçlarının tüm açılardan dışarı çıkmasına neden olmadan lifleri iplik haline getirmenin daha zor olmasıdır. Daha uzun pamuk kumaş alan lifleri birbirine sıkı sıkıya bağlı olabilir, bu da onları farklı yönlere gitmelerini engeller.

Nefes alabilir. Bazı kumaşların diğerlerinden daha az solunabilir olmasının bir nedeni, ısı yalıtımı oluşturan bireysel dişler arasında küçük hava cepleri içermeleridir. Uzun kumaş parçası ince bükülmüş liflerden yapılan pamuk, hava boşluklarını yok etmek için çok sıkı bir şekilde dokunabilir ve düşük hava geçirgenliği ile ilişkilendirdiğimiz rahatsız edici, terli bir his olabilir.

Pamuğun zımba uzunluğu, türüne ve kaynağına bağlıdır. Ekstra uzun zımbaları için bilinen üç. Bunlardan herhangi biri yapılırsa, markalar kesinlikle etikette yer alacaktır. Ama: Bu isimler kontrol edilmez, bu yüzden markayı tam olarak araştırdığınızdan ve satın almadan önce likralı kumaş genel kalitesini ve ürünün geri kalanını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Parti Kumaş.

istanbul kumaş istanbul kumaş toptancılarıPamuklu bir giysinin uzun lifli liflerle yapılmış olup olmadığını tahmin etmek için:

Dokun ona! Sağlam, kalın ve hatta sert olan pamuklu kumaş bile cilt üzerinde yumuşak hissettirmelidir. Olmazsa, muhtemelen daha kısa liflerle yapılmış ve uzun vadede daha az dayanıklı olacaktır.

Hap yok. Pamuk genellikle diğer kumaşlar gibi boncuklanmaya eğilimli değildir, bu yüzden zaten yeni bir giysi üzerinde bir boncuklanma izi görüyorsanız, devam edin!

Kumaşın yoğunluğunu bir ışığa kadar tutarak kontrol edin. Çok ince olsa bile, kumaş şeffaf olmamalıdır. Kumaş çok fazla ışıktan geçerse, bunun çok yoğun olmadığını ve bu nedenle çok dayanıklı olmayacağının bir işaretidir.

Pamukun bükülmüş olması gerekir, bu yüzden stok kumaş oluşturan ipliklere yakından bakın. Bireysel dişler arasında boşluk veya boyut farkı olmamalıdır. Yakından bakmanız gereken tek şey düzenli sıralar düzgün bir desen.

Ekstra bir ipucu: Düşük bütçeli / bütçeli mağazalarda alışveriş yaparken, pamuk özellikle iyi bir seçimdir. Bazı kumaşların fiyat aralığının alt ucunda olması zor olmakla birlikte, pamuk üretimi nispeten ucuz olduğu için, uygun fiyatlı iyi yapılmış pamuklu ürünleri bulabilmeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın