İstanbul İnterlok kumaş Üreticisi

zeytinburnu interlok kumaş satın alanlar çerkezköy parça interlok kumaş alan zeytinburnu interlok satın alan yerler bursa interlok kumaş alanlar denizli interlok kumaş Antep interlok kumaş İzmir interlok kumaş

Kumaş alanlar yenilikçi kumaşlara olan ihtiyaç, iyi estetik ve konfor özellikleri ile uygun maliyetli olmaları nedeniyle son yıllarda hızla artmıştır. Gofre kumaşlar, malzemede veya kumaş yapılarında değişiklik yapılarak üretilen, iyi estetik ve konfor özelliklerine sahip, uygun maliyetli kumaş parçası alan yapılarıdır. Bu araştırma çalışmasının temel amacı, farklı iplik ve şerit yükseklikleri kullanarak interlok makinesinde gofre kumaş geliştirmektir.

interlok kumaş alan zeytinburnu interlok kumaş satın alanlar çerkezköy parça interlok kumaş alan zeytinburnu interlok satın alan yerler bursa interlok kumaş alanlar denizli interlok kumaş Antep interlok kumaş İzmir interlok kumaş

Basit pamuk ipliği ile elastan kaplı iplik kullanılarak elde edilen örme kumaşta büzülme etkisi ve elastanın gevşemesi, pamuk ipliğinin büzülme etkisi oluşturmasına neden olmuştur. Şerit yüksekliğindeki değişiklik yardımıyla masura ölçüsü değiştirilerek ve kumaşın arka yüzünde farklı iplik kombinasyonları (pamuk kaplı elastan polyester ve pamuk) kullanılarak farklı gofre kumaşlar üretilmiştir.

Gofre dokuma kumaşlar, mekanik testler olan kumaş esneme, dokunma konforu ve termofizyolojik konfor yani ısıl direnç ve hava geçirgenliği testi gibi farklı testlere tabi tutulmuştur. Test sonuçları, gofre kumaş interlok örme kumaşın iyi konfor ve estetik özellikler verdiği sonucuna varmıştır.

Malzemeler ve yöntemler

Büzgülü ve düz çizgili oluşumlar için üç farklı hammadde türü ve üç farklı besleyici tekrar sayısının kombinasyonları kullanılmıştır. %100 pamuk, eğrilmiş polyester ve özlü pamuk: elastan (pamuk kaplı elastan) ipliğinin 70:30 oranında 30 doğrusal yoğunlukta tek kat kullanılarak örülmesiyle (tek bir iplik setinin birbirine geçmesiyle) üretilen kumaş.

Nasıl yapılır?

Yarım top kalmış interlok alan,yarım top kalan interlok satın alanlar,parça interlok satanlar,seri sonu interlok alan,ithal interlok alanlar,ihraç fazlası interlok alan yerler,

Genellikle, bu kumaş pamuktan yapıldığında, daha sıcak ve daha rahat hale getirmek için iç kısmı fırçalarız; Bu prosedürü yaparak, yeni doğan bebekler ve yün sevmeyenler veya alerjisi olanlar için çok iyi olan bir “sıcak pamuk” yaratırız. 0536 336 43 43 Her şeyden önce, çok kararlı bir ürün elde etmek için bu kumaşı doğru bir şekilde ütülemek çok önemlidir, aslında örgü gerilimlerinin çoğu ütüleme işlemi tarafından serbest bırakılır; ütüleme işlemi önce buharla, daha sonra tekrar kumaşı iki sıcak metal silindir arasından geçirerek yapılır.

İnterlok belirli bir üretim yöntemini ifade eder. Bu, sözde kilitli bir kumaş üretmek için kullanılabilir. Bu, yatak çarşafları ve takılı çarşaflar için mükemmel olan ince, sağlam ve esnek tekstiller ile sonuçlanır.

Bitmiş kilitleme kumaşı genellikle forma olarak adlandırılır. Elastik katkı 0536 336 43 43 maddeleri ile kilitli bir tekstil sağlanmışsa, ticarette “streç mayo” veya “jersey elastan” terimleri de yaygındır.

Üretim

İnterlok forması, geleneksel bir dokuma makinesinde değil, çözgü örme makinesi olarak adlandırılan bir makinede üretilir. Örmede olduğu gibi, bağlama bireysel dikişlerle yapılır. Her sıra, bir önceki dikiş sırasına bir bütün olarak örülür. Kilitleme yönteminde iki ağ katmanı birbirinin üzerine uzandığından, bitmiş kumaşın üst ve alt kısmı aynı görünür.

Malzeme

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

Üretim için çoğunlukla saf pamuk kullanılır. Sentetik (viskon) 0536 336 43 43ve doğal lif karışımları da mümkündür. Etikette “streç mayo” yazıyorsa, kumaşta genellikle yaklaşık% 97 pamuk ve% 3 elastan bulunur.

Avantajları

Kilitleme yöntemi iyi gerilebilirlik ve yüksek elastikiyet sağlar – kumaş yatakta bükülmez. Ütülenmesi gerekmez, genellikle yuvarlanabilir ve çok dayanıklı olarak kabul edilir.

Cilde giyilen böyle bir kilitli kumaş havaya geçirgendir ve hala belirli bir ısı tutma kapasitesine sahiptir. 0536 336 43 43 Interlock forması akıcı, pürüzsüz bir düşüşe sahiptir ve cilt üzerinde hoş bir yumuşaklık hissi verir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!