Gömlek Kumaşı

erkek gömlek kumaşları yazlık erkek kumaşları,erkek kumaş modası,erkek gömlek kumaş türleri
erkek gömlek kumaşları yazlık erkek kumaşları,erkek kumaş modası,erkek gömlek kumaş türleri

Gömlek Kumaşı

Erkek gömleği, en önemli gardırop öğelerinden biridir. Erkek gömleklerinin kalitesinin ana kriteri, imalatlarında kullanılan malzemedir. Ürünün görünümünü, şıklığını ve tarzını belirleyen kumaşın kalitesidir. Elbette kumaşın yanı sıra kesim özellikleri, aksesuarlar, fitler de var ama gömleklerin özgüllüğünü belirleyen ve bu şeyleri rahat giydiren kumaştır.
Şu anda, erkek gömlekleri üretimi için ana malzemeler pamuklu kumaşların yanı sıra sentetik elyaftan ve karmaşık elyaflardan kumaşlardır. Keten kumaşlar ve doğal ipek biraz daha az kullanılır.

Pamuk, gömlekler için ideal kumaştır Günümüzde çoğu erkek gömleği pamuktan yapılmaktadır. Diğerlerinden daha dayanıklı bir kumaştır. Bu malzemenin yıkanması kolaydır ve herhangi bir ek bakım gerektirmez. Ayrıca pamuğun ideal bir fiyat ve kalite kombinasyonu vardır. En kaliteli pamuk şu anda Türkiye’de ve Mısır’da üretilmektedir.  Aynı zamanda dünya pazarındaki gömleklerin çoğu, kumaş toplayan  kısa tüylü pamuk çeşitlerinden yapılmaktadır. Pamuk liflerinin uzunluğu 16 ila 44 mm arasında değişebilir. İplik numarası 1 gr hammaddeden elde edilen elyafın uzunluğuna bağlıdır. Yani, lif ne kadar uzunsa, iplik numarası o kadar yüksek olur. Örneğin 40 numaralı iplik, bir gram pamuktan 40 metre elyaf elde edilebileceğini gösterir. Modern erkek gömlekleri için hem saf% 100 pamuk hem de çeşitli sentetik safsızlıklar kullanılabilir. Safsızlık olarak polyester veya likra kullanılabilir. Polyester ilaveli ürünler daha pratiktir, yıkandıktan sonra kırışmaz, çekmez. Likra ilavesi gömleğin elastikiyetini arttırdığı için dar modeller oluşturmak için kullanılır. Genel olarak, sentetik katkı maddelerinin kullanılması, kumaşlara saf pamuk kullanılarak elde edilemeyen özellikler verilmesini mümkün kılar.

Poplin kumaş,poplin kumaş satışı,ucuz gömlek kumaşı,gömlek kumaş satışı,jakarlı gömlek kumaşları,parça poplin alanlar,poplin parçası alanlar,
  • Likralı gabardin kim alıyor? Saf pamuklu gömleklerin faydaları: minimum cilt tahrişi riski; higroskopiklik; malzeme hava geçirgendir, bu nedenle sıcak havalarda kullanıma uygundur; vücuda dost malzeme; bakım kolaylığı; yüksek sıcaklıklara direnç; dış itiraz. % 100 pamuklu gömleklerin dezavantajları: kir liflerin derinliklerine indikçe kumaş hızla kirlenir; malzeme kolayca kırışır; kimyasallara maruz kalma; yüksek fiyat. Sentetik bileşenli pamuklu ürünlerin avantajları:

Düşük fiyat; pratik olarak buruşmayın; daha az hava değişimi nedeniyle daha sıcak; figürü sıkıca oturtun; çabuk kurulayın ve ütüleyin; Dezavantajları: havanın iyi geçmesine izin vermedikleri için ısıya uygun değildir; Pek çekici görünmeyen sentetik bir parlaklığa sahipler.

 Yüksek kaliteli Türkiye pamuğu

  • Türkiye Mısır pamuğu en yüksek kalitede pamuktur. Bu malzemenin temel avantajı, 35-44 mm’ye ulaşan yüksek elyaf uzunluğudur. Bu nedenle, Mısır pamuğunun iplikleri normal pamuk ipliğinden daha ince ve daha güçlüdür. Sonuç olarak, bu malzemeden yapılan gömlekler daha hafif ve daha dayanıklıdır. Ayrıca iyi hava değişimi sağlarlar. Türkiye pamuğunun olumlu özellikleri: Yüksek nefes alabilirlik, kendinizi rahat ve rahat hissetmenizi sağlar. Bu malzemeden hangi ürünlerin nemi iyi emmesi nedeniyle yüksek hidrofiliklik.

Artan termal iletkenlik, böylece Mısır pamuğundan yapılan şeyler ısınmaz ve ısıda yeri doldurulamaz.

Türkiye Mısır pamuğunun 150 ° C’ye kadar yüksek sıcaklıklara dayanabilmesi nedeniyle ısı direnci Yumuşaklık. Dayanıklılık – Tek bir elyaf, 8 g ağırlığa kadar destekleyebilir. Pratik – malzeme herhangi bir özel bakım gerektirmez.

Erkek gömlekleri için kumaş çeşitleri.

 Oxford

Oxford kumaş alan erkek gömleklerindeki en sert kumaşlardan biridir. Bu nedenle, çoğunlukla gündelik modeller oluşturmak için kullanılır. Bu kumaştan yapılan gömlekler, resmi olmayan etkinlikler için mükemmel bir seçenek olacaktır. Bu kumaşın bir benzersiz özelliği vardır – bir oxford gömleği boyarken, renkli iplikler bir yöne, beyazlar diğer yöne gidecektir. Bugün, bu malzemenin katı iş kıyafetlerini dikmek için kullanılabilecek çeşitleri var. Özel Oxford, gömlekleri daha yumuşak hale getiren yüksek kaliteli liflerden yapılmıştır. Bu tür kumaşların ayırt edici bir özelliği, kabartma yapısıdır. Royal, en kaliteli elyaflardan yapılmış daha da pürüzsüz bir malzemedir. Gömlekler, Bu tür bir malzemeden dikilmiş, yüksek kaliteli yünlü bir takım elbise ve pahalı bir ipek kravatla çok başarılı bir şekilde birleştirilecektir. Bugün, yakasında orijinal düğmeli Royal Oxford’dan erkek gömlekleri moda.

Poplin

Parti Poplin malzemesi, aynı malzeme yoğunluğu için oxford’dan daha pürüzsüzdür. Poplin, küçük bir enine kaburga şeklinde benzersiz bir desene sahiptir. Bu kumaş çok yönlüdür ve bu nedenle genellikle gündelik gömlek yapımında kullanılır. Çoğu modern erkek gömleği bu malzemeden yapılır. Eşsiz yapısı sayesinde bu pamuklu kumaştan yapılan ürünlerin yıkanması ve ütülenmesi kolaydır.

Jakarlı

Jakar, ipliklerin benzersiz dokuması nedeniyle kabartma tipi bir desenin oluşturulduğu bir kumaştır. Bu malzeme jakarlı dokuma mekanizmalı özel bir dokuma makinesi kullanılarak elde edilir. Böyle bir makine 1801’de jakarlı kumaş satın alan tarafından geliştirildi. O zamandan beri, jakarlı dokuma prensibi neredeyse hiç değişmedi, ancak şimdi makine tamamen bilgisayar kontrollü. Bu türden örgüler, birkaç iplik birbiriyle birleştirildiğinde basit veya karmaşık olabilir. Eşsiz dokuma mekanizması sayesinde jakar, üç boyutlu bir etki yaratır. Oldukça abartılı görünüyor ve bu nedenle bu malzemeden yapılmış gömlekler bir iş tarzına uygun değil. Orijinalliğinizi vurgulayabileceğiniz resmi olmayan bir ortamda partilere takılabilirler.

Pazen

Flanel kumaş alanlar sadece pamuklu değil yünlü de olabilen yumuşak bir kumaştır. Flanelden yapılmış gömlekler hem günlük kullanım hem de işe gitmek için mükemmeldir. Bu amaçla, ince flanelden dikilmiş basit desenli (kafes) bir gömlek seçmek daha iyidir.

İpek

erkek gömlek kumaşları yazlık erkek kumaşları,erkek kumaş modası,erkek gömlek kumaş türleri
erkek gömlek kumaşları yazlık erkek kumaşları,erkek kumaş modası,erkek gömlek kumaş türleri

İpek, erkek gömlekleri için çok yaygın bir kumaş değildir. Bunun nedeni çok pratik olmamasıdır. Doğal ipek çabuk kirlenir ve kolayca kırışır. Bu tür bir kumaşın deforme olması kolaydır ve bakımı özel araçlar gerektirir. Kumaş için doğru kalitede gömlek nasıl seçilir Erkek gömleği alırkenher zaman bir malzeme seçme sorunuz var. Her şeyden önce, bir erkek gömleğinin kumaşı en yüksek kalitede, yoğun ve pürüzsüz olmalıdır. Çoğu durumda pamuklu kumaşlar seçmek daha iyidir. En iyi seçenek, standart tek dokuma pamuktan daha ipeksi ve daha etkileyici olan çift dokuma kumaştır. Bu sayede gömlek daha yoğun ve daha dayanıklı hale gelir. Ayrıca pamuklu ürünler yüksek kaliteli dokuya sahiptir. Uzanmazlar veya şekillerini kaybetmezler. Erkek gömleği için malzeme seçerken en önemli kalite kriteri olan elyafın uzunluğunu hesaba katmanız gerekir. Elyaf uzunluğu en az 16 mm olmalıdır. En iyisi 20 ile 30 mm arasında tutmaktır. Daha uzun liflerin cilt üzerinde daha yumuşak ve daha rahat kumaşlar ürettiğine inanılmaktadır. Neredeyse, % 100 pamuktan mamul ürünlerin tercih edilmesine gerek yoktur. Gömleğin içinde biraz sentetik olması onu sadece daha elastik ve pratik hale getirecektir.

Kaliteli bir gömlek gözle nasıl belirlenir: belirgin sentetik parlaklık olmadan hoş görünüm; modelin açık tesadüfü; ideal yaka tasarımı, türleri için plakalar gereklidir; sedef düğmeler (ahşap kullanılabilir ancak plastik kullanılamaz); yakada kontrol edilebilen yüksek kaliteli dikiş (1 cm’de en az 8 dikiş).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın