Elbiselik Kumaş

Elbiselik şifon kumaş,elbiselik kumaşlar,elbiselik krep kumaş,elbiselik saten kumaş,elbiselik güpür,elbiselik pullu kumaş,elbiselik pul payet kumaş,elbiselik kumaş modası,

Bir elbise dikmek için hangi kumaş en iyisidir.

Modern modada elbiseler sadece özel günler için değil günlük yaşamda da kullanılır. Amacı ne olursa olsun, bir gardırop eşyası bir bayanın imajını zarif bir şekilde tamamlamalı, figürün haysiyetini vurgulamalı, kusurlarını gizlemeli ve vücuda rahatça oturmalıdır.
LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ.

ELBİSE KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Kadın kıyafetlerinin dikilmesinde 20’den fazla çeşit malzeme kullanılmaktadır. Aşağıda kumaşların tam listesi ve kısa özellikleri bulunmaktadır :

Şifon. İpek lifler, kumaşı ince ve ağırlıksız kılar, dokunuşu hoş yapar. Şifon, akıcı etkisinden dolayı elbise yapımında rağbet görmektedir.

Spot Keten kumaş alan.

Doğal malzeme cildin nefes almasını sağlar ve en sıcak havalarda bile rahatlık sağlar. Günlük kullanım için sıradan kıyafetler ondan dikilir. Saf haliyle lifler çok yumuşaktır, bu nedenle kadın giyiminde yapay ipliklerle kombinasyonlar kullanılır.

Krep saten. Bir tarafta pürüzsüz saten, diğer tarafta mat yüzey. Tuval her iki taraftan da yerleştirilir. Çoğu zaman gelinlik dikerken kullanılır. Astar olarak kullanılabilir.

Elbiselik kumaş pazarları,İstanbul elbiselik kumaş pazarı,İzmir elbiselik kumaş pazarı,Ankara elbiselik kumaş pazarı,zeytinburnu elbiselik kumaş pazarı,

Poplin. İpek ipliklerin dokumasından yapılan yoğun bir malzeme. Kadınlar için şık kıyafet dikiminde talep görmektedir.

Tafta. Bu, suni ipek, pamuk, ipek veya asetat ipliklerden yapılmış yoğun bir kumaştır. Malzeme şeklini iyi korur, uzun ömürlüdür, sıvıları emmez ve diğerlerini parlak bir parlaklık ile memnun eder.

Parti Gabardin kumaş. İplerin sıkı dokuması sayesinde kumaş yıpranmaz, deformasyona ve neme karşı dayanıklıdır. Ofis için günlük elbiseler ve gardırop eşyaları gabardinden dikilir.

Krep şifon. Her iki tarafta aynı bıçak. Şifon kumaşa hafiflik katar. Akşam gardıropları için uygundur.

  • Organze. Şeffaf ve hafif bir polyester kumaştır. Kanvas kumaş alan serttir, şekle dayanıklıdır ve güneşe maruz kalmaktan korkmaz. Abiye ve gelinlik dikiminde aktif olarak kullanılmaktadır. Malzeme kaygandır, bu nedenle sabitleme için kanvasın altına daha yoğun bir kumaş yerleştirilir ve pimlerle sabitlenir.

Poliamid. Kumaş, çekme mukavemeti ve aşınma direnci sağlayan sentetik lifler içerir. Genellikle şifon üretimi için temel teşkil eder.

Spot Kadife kumaş alanlar. İpek bazlı kumaş. Bir yandan malzeme havlu, diğer yandan pürüzsüz. İpek taban, giysilere pahalı bir görünüm kazandırır ve yüksek statüyü vurgular. Tiyatro sahneleri için dekoratif elbiseler genellikle kadife kumaştan dikilir. Bu kıyafetler, asil bayanların pahalı elbiselerini yüksek hassasiyetle taklit ediyor.

Kumaş kilo fiyatları. Angora. Keçi veya tavşan yünü avantajlarına sahip örme kumaş – hafiflik ve yumuşaklık.

Polyester. Karışımlı kumaşlarda malzemeye sağlamlık ve dayanıklılık kazandırmak için kullanılır.

Krep georgette. Yarı saydam bir görünüme ve hafif parlak bir yüzeye sahip hafif malzeme. Hafif olmasına rağmen kumaş esnek ve dayanıklıdır. Kıyafet bitirmeye uygun gelinlik tasarımında talep görmektedir.

Batiska. Yoğunluk ve hafifliğin mükemmel kombinasyonu. Malzemenin hoş, hassas bir dokusu var. Eğrilmiş pamuk, ipek veya ketenden üretilmiştir. Hafif romantik elbiseleri dikmek için harika.

Saten kumaş kilo fiyatları.

İpek ipliklerden oluşan parlak bir yüzeye sahip bir tuval. Yanında ciddi bir görünüm verir, bu nedenle gelinlik dikiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Peçe. Şeffaf dokulu ultra ince malzeme. Sofistike ve pahalı görünüyor, bu nedenle gelinlik için uygundur.

Güpür. Malzeme, ince ipliklerden dantel dokuması ile oluşturulan bir ağdır. Ciddi görünümü nedeniyle, gelinlik ve abiye yapımında güpür talep edilmektedir. Kesinlikle uygun görünüyor.

Dimi. Astar için yaygın olarak dimi dokuma kumaş kullanılır. Dikişte farklı malzemeler kullanılabilir.

Gece elbisesi bakımı,elbise bakımı nasıl yapılır,gece elbisesi nasıl ütülenir,

Pike. Basit geometrik desenler oluşturan karmaşık örgülü kabartma trikodur. Kanvas kumaş alan iyi bir şekil stabilitesine sahiptir. Spor dar elbise dikiminde talep görmektedir.

Parti İpek. Farklı malzeme türleri vardır. Klasik anlamda ipek, yarı saydam bir dokuya sahip, parlak ve kaygan bir kumaştır. İyi higroskopikliğe sahiptir, cildin nefes almasını sağlar. Sentetik lifler giysiye dayanıklılık, güç ve kırışma direnci sağlar.

Atlas. Pürüzsüz bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip ipek malzeme. Genellikle şenlikli elbiseler oluşturmak için kullanılır: düğünler, balolar, partiler vb. İçin popüler kumaş türlerinden biri korse satendir. Bu, ipek ipliğinden yapılan aynı malzemedir, ancak viskon kumaş alan ve pamuk lifleri eklenmiştir. Kombinasyon, dikiş maliyetlerini azaltmanıza izin verir ve ayrıca elektriklenmez ve iyi bir higroskopikliğe sahiptir. Uygun bakım ile korse saten özelliklerini yıllarca koruyacaktır.

BİR ELBİSE İÇİN KUMAŞ SEÇİMİ İÇİN İPUÇLARI

Stil seçimi

Karmaşık bir kesim için ince ve yumuşak ipliklerden bir malzeme seçmeniz gerekir. Çok fazla perdelik, ve diğer dekoratif unsurlara sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki kumaşları kullanın:

*krep;

*ince tafta;

*doğal ipek veya asetat;

*şifon.

Figür için kumaş seçimi

Bir ödeme materyali seçerken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun:

Yoğun vücut. Fazla ağırlığı gizlemek ve figürün haysiyetini vurgulamak için kalın tafta kullanın. Kırışmaz ve sert kıvrımlarla sorunsuz bir şekilde örtülebilir. Görsel olarak hacim kattıkları ve dolgunlaşacakları için parlak yüzeyli kumaşlar kullanmayın;

İnce figür. İnce elbise dikerken saten, ipek, saten ve hareli tafta kullanılır. Büyük desenli tuval minyatür bayanlara uymuyor, çünkü bu tür süslemeler figürün oranlarını dışa doğru değiştiriyor. Baskılar, karmaşık kesimli giysiler için de uygun değildir.

Elbisenin amacını dikkate alıyoruz

Elbiselik şifon kumaş,elbiselik kumaşlar,elbiselik krep kumaş,elbiselik saten kumaş,elbiselik güpür,elbiselik pullu kumaş,elbiselik pul payet kumaş,elbiselik kumaş modası,
Elbiselik şifon kumaş,elbiselik kumaşlar,elbiselik krep kumaş,elbiselik saten kumaş,elbiselik güpür,elbiselik pullu kumaş,elbiselik pul payet kumaş,elbiselik kumaş modası,

Gece elbisesi. Romantik bir akşam yemeği için ideal çözüm, gümüş veya altını taklit eden bir ip ile brokar olacaktır. Bu kumaşın yoğunluğu iyi. Materyal metalize lifler içerir, bu nedenle gardırop ürünü pratik olarak kırışmaz ve şeklini birkaç saat iyi korur;

Rahat elbise. Sahte krep, günlük kullanım için en iyisidir. Bu malzeme sık makinede yıkamaya tahammül etmesi en kolay olanıdır. Diğer elbise kumaşlarını kullanırken, giysilerinizi kuru ve temizlemeniz gerekecektir.

Yaz veya kış sezonu

Yazlık elbiseler doğal lifler içeren kumaşlardan yapılmalıdır. Bu malzemeler cildin nefes almasını, nemi emmesini ve boğucu sıcağında rahatlık sağlamasını sağlar. Aşağıdaki kumaşlar yaz sezonu için uygundur:

✓stok viskon;

Atlas;

şifon;

pamuk;

ipek;

keten.

Soğuk mevsim için yoğun malzemeler seçmeniz gerekiyor. Olabilir:

viskon;

yün;

ipek veya yarı yün;

gabardin;

poliamid.

kumaş alan:

Çoğu zaman, kışlık elbiseler yünlü kumaştan dikilir. Bu tür malzemeler iyi örtülür, vücut şeklini alır ve yıkandıktan sonra küçülmez. Takım elbise ve ofis tarzlarında yün talep görmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın