Giysilerdeki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Demir pas lekesi nasıl çıkar,Beyaz tişört pas lekesi nasıl çıkar,Havludaki pas lekesi nasıl çıkar,Çamaşır suyu pas lekesini çıkarır mı,

Top Kumaş Alanlar. Son birkaç hafta içinde kıyafetlerimde garip turuncu lekeler fark ettim. Pas lekelerine benziyorlar. Nereden geliyorlar? Giysilerim metalden yapılmadı! Bu lekeler her yerde, en iyi gömleklerimde bile. Sanırım onları tekrar yıkamam gerekecek. Ama pas lekesi giysilerden nasıl çıkar?

Pas lekeleri, krem ​​tartar ve hidrojen peroksit veya sirke karışımı kullanılarak çıkarılabilir. Lekelere sudaki demir birikintileri neden olur. Paslı cihazlar ve eski su boruları da lekelenmeye neden olur. Çamaşır katkı maddeleri pas lekelerini azaltmaya ve giysilere zarar gelmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Sentetik Ne Demek çamaşır makinesi,Sentetik ne Demek,Renkliler hangi programda yıkanır,Hassas yıkama nedir,100 polyester kumaş kaç derecede yıkanır,Beyazlar hangi programda yıkanır,sentetik yıkama nedir,Pamukluda ne yıkanır,sentetik kumaş alan,sentetik kumaş alanlar,kilo ile sentetik kumaş,sentetik iplik alan,sentetik kumaşlar nasıldır,

Kumaş alan. Bu yazıda pas lekelerinin nedenlerine daha yakından bakacağız. Onlara nasıl davranacağınızdan, pas lekelerini giysilerden nasıl çıkaracağınıza ve onlardan nasıl kaçınacağınıza kadar.

Giysilerdeki Pas Lekelerinin Nedeni Nedir?

Giysilerinizi yıkadıktan sonra üzerinde tuhaf turuncu izler bulmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Özellikle onları sadece kokulardan kurtulmak için yıkadıysanız ve şimdi içeri girmeden öncekinden daha kirlilerse.

Bu garip lekeler pas izleri. Giysilerinizde yollarını iki yoldan biriyle bulurlar. Siz dışarıdayken, ilki paslı bir metale sürtünmüş olabilir. Ya bir kapıda, bir çitte, hatta arabanızda.

Ardından, yıkama nedeniyle lekeler görünebilir. En sevdiğiniz gömleğinizdeki paslı lekelere makinedeki bir şey sebep olmuş olabilir. Giysilerdeki pas lekelerinin ana nedenlerinden bazılarına bir göz atalım.

Paslı Su Boruları

Kumaş parçası satın alanlar. Evinizin yaşına bağlı olarak, eskimiş bir boru tesisatınız olduğunu görebilirsiniz. Modern evlerdeki borular plastik olma eğiliminde olsa da, eski evlerdeki borular dökme demirden yapılırdı.

Dökme demir boruların 1980’lere kadar sadece evlerde değil, hala kullanıldığını bilmek sizi şaşırtabilir. Bazı şehir su sistemleri hala dökme demir boru tesisatı içermektedir. Dökme demirle ilgili sorun, gerçekten kötü bir paslanma alışkanlığına sahip olmasıdır.

Elektrikli battaniye Nasıl kullanılır,Elektrikli Battaniye yıkanırmı,YIKANABİLİR Elektrikli Battaniye, Elektrikli Battaniye makinada yıkanırmı,elde Elektrikli Battaniye nasıl yıkanır,çamaşır makinesinde Elektrikli Battaniye nasıl yıkanır,elde Elektrikli Battaniye nasıl yıkanır,

Pas parçalandığında, su ile borulardan aşağı akabilir ve çamaşır makinenizin tamburunun içine girebilir. Bu, giysilerdeki pas lekelerinin en büyük nedenlerinden biridir.

Su Isıtıcıları ve Tankları

Eski evler için bir diğer sorun da şofben veya su deposunun yaşı ve durumudur. Isıtıcılar gibi su kapları belirli bir ömre sahip olma eğiliminde olsalar da, gerektiğinde değiştirilmezler.

Zamanla, çelik, bakır ve hatta dökme demir karışımından yapılabilen su ısıtıcılarında pas birikir. Bu paslı kalıntı birikmesi, su deposunu borulardan terk edebilir.

KİLO İLE PARÇA KUMAŞ

Olduğunda, çamaşır makinenize doğru giden küçük güzel bir pas nehriniz olur. Çamaşırlarınızda aniden paslı izler görmeye başladıysanız, şofbeninizi değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Çamaşır Makinesi ve Kurutucu

Modern çamaşır makinelerinde bulunan tamburlar paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bunun nedeni, paslanmaz çeliğin paslanma olasılığının daha düşük olmasıdır. Eski makineler o kadar şanslı değil. Birçoğunun paslanabilen ve paslanabilen davulları var. Aynı şey eski kurutucular için de geçerlidir.

Yukarıdaki diğer bazı noktalarda olduğu gibi, metal parçanın yaşı, çamaşırlarınızda pas lekeleri oluşma ihtimaline büyük katkıda bulunur. Eski çamaşır makineleri ve kurutucular istisna değildir. 20 yıllık yoğun kullanımdan sonra hala çalışabilirler, ancak eski makineleriniz kıyafetlerinizi temiz tutmakta başarılı mı?

Kumaş satın alan yerler. Yoksa pas probleminize mi ekliyorsunuz? Eski makineler kullanıyorsanız, tamburda hasar olup olmadığını kontrol edin. Yıkayıcınızı ve kurutucunuzu yeni, enerji tasarruflu modeller ile değiştirmenin çamaşırlarınızı yalnızca turuncu kıyametin pençesinden kurtarmayacağını görebilirsiniz. Ama aynı zamanda elektrik faturanızdan da tasarruf edeceksiniz.

Çamaşır suyu

Kumaş parçası alanlar. Çamaşır suyu, çamaşırlarınızı temizleyebilecek veya bozabilecek maddelerden biridir. Bu, onu nasıl kullandığınıza bağlıdır, ancak ağartıcı metalle temas ettiğinde yıkıcı olabilir.

Çamaşır suyuyla ilgili sorun, bazı metallerle reaksiyona girip pas lekelerine neden olabilmesidir. Ayrıca pas lekesine çamaşır suyu ekleyerek tedavi etmeye çalışırsanız, durumu daha da kötüleştireceğinizi göreceksiniz. Görüyorsunuz, ağartıcı pas lekesini ayarlayacak ve çıkarılmasını imkansız hale getirecek.

Yıkamanızda paslanma sorununuz varsa, ağartıcıdan uzaklaşın ve geniş bir yatak verin. Bu, ister çamaşır suyu olsun ister sadece çamaşır suyu içeren herhangi bir ürünün dolapta bırakılmasının en iyi olduğu bir durumdur.

Sürtündüğün Bir Şey

Enzim yıkama nasıl yapılır,Asit yıkama nasıl yapılır,Yıkamalı denim nedir,RINS yıkama nasıl yapılır,elde kot nasıl yıkanır,evde kot nasıl yıkanır,kot nasıl yıkanır,

Parça kumaş alan. Daha önce de değindiğimiz gibi, bu paslı bir şeyle karşılaştığınız zamandır. İşiniz sayesinde olabilir, özellikle eski arabalar üzerinde çalışmak. Ya da belki hobiniz eski bisikletleri tamir etmektir.

Metal nesnelerden kaynaklanan pas, giysinizin liflerine bulaşabilir. Farkına bile varmadan seninle eve dönerler. Giysileriniz çamaşır makinesine girdiğinde pas parçacıkları yerinden çıkar ve suda yüzerek fırçaladıkları kumaşlarda paslı lekeler bırakır. Bu her zaman eve geldikleri kumaş da değildir. Tüm yıkamanız olabilir.

Kumaş alanlar bizler giysilerinizi çamaşır makinesine koymadan önce fırçalamak veya iyice çalkalamak her zaman iyi bir fikirdir. Bu, istenmeyen pas parçacıklarını gevşetecek ve böylece bunlar makinenin içinde değil, dışına düşecektir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!