Georgette ve Şifon Kumaşlar

Kumaş alanlar. Çok ince ve hafif kumaşlar, dokunulduğunda hafif pürüzlü düz dokuma. Bu kumaş, onu yaratmayı başaran Fransız terzi Georgette de la Plante’nin adından geliyor. Georgette oluşturmak için genellikle kullanılan malzeme ipeğe dayalıdır, ancak diğer sentetik lifler veya yünlerde de mevcuttur. Daha çok kadın giyiminde, gelinlik ve bluzlarda kullanılır. Örneğin, mağazamızda bu Georgette/Şifon kumaşları bulabilirsiniz.

2023’de polar kumaşlar

Polar kumaş alan 42 yıl önce, yani bu sentetik elyafın geliştirildiği yıl olan 1979’da doğdu. Polar, poliamid, likra veya elastan gibi başka liflerin de eklenebileceği polyesterden yapılır. Polar gerçek bir kumaş değildir ve belirli bir örgü işlemiyle elde edildiğinden oldukça hacimlidir. Ayrıca online mağazamızda size uygun farklı polar kumaşlar bulabilirsiniz, buraya tıklayın: Polar Kumaşlar.

viskon parçası satın alanlar polar parçası satın alanlar penye parçası satın alanlar süprem parçası satın alanlar kadife parçası satın alanlar krep parçası satın alanlar interlok parçası satın alanlar jarse parçası satın alanlar

2023’de organze

Bunlar sentetik elyaftan yapılmış düz dokuma kumaşlardır. Hafif, oldukça güçlü, ancak büyük hacimli gömlekler, şallar ve elbiseler yapmak için çok uygundur. Ana özelliklerinden biri sertliktir. Son moda şovlarında, stilistler tarafından gelinlik ve/veya gece elbiselerinin yaratılması için yeniden lanse edilmiştir. Evin içinde modaya uygun perdelerle döşemek için de kullanılır. Ayrıca bu durumda mağazamızda farklı renk ve türleri online olarak mevcuttur, kaçırmayın ve burayı tıklayın: Organze kumaşlar.

Bu yıl kumaş alanlar. Karmaşık bir dönemden geçiyoruz, “2023’de Kumaşlar” kelimesinin anlamını daha iyi anlama fırsatını değerlendirelim.

Kumaş alan. Bilinçli bir satın alma için bunları iyi tanımak ve bunları sonuna kadar ve doğru bağlamlarda kullanabilmek bir önceliktir.

Kumaşlar düz bir yüzeyle, çok ince, esnek olarak üretilir ve dokuma adı verilen bir işlem olan dikey ipliklerin dokunmasıyla oluşturulur. Temel olarak iki unsurdan oluşurlar: çözgü, yani tezgahın kendisinde gerilmiş tüm iplikler ve çözgüyü bir taraftan diğerine geçen bir iplik olan atkıya ek olarak.

Kumaşlar, küresel malzeme panoramasında bir yeniliği temsil etmiyor, ancak Neolitik dönemde ortaya çıktılar ve teknolojilerin evrimini ve insan uygarlığı için muazzam bir başarıyı temsil ettiler. Malzemelerle ilgili tüm kısımlar, onları inşa edecek ekipman, çeşitli makineler, kültür ve medeniyet için ileriye doğru büyük bir adım olarak kabul edilir.

En önemli kumaş türleri nelerdir?

Neolitik dönemde keşfedilen ve incelenen kumaşlar, keten ve diğer bitkisel lifler gibi malzemelerden yapılmıştır. Daha sonra, hayvan ıslahı başlar başlamaz, yün ve ipek gibi hayvanlardan elde edilen diğer lif türleri de dikkate alındı. Endüstriyel gelişmeyle birlikte, bugüne kadar kumaş pazarını işgal eden çok büyük yapay lif türlerinin hızlı ve ucuz bir şekilde üretilmesi zamanla mümkün olurken, doğal liflere dayalı kumaşların kullanımı büyük ölçüde azaldı.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!