Gabardin Pamuk Polyester Kumaş

Gabardin,polyester gabardin,polyester alan,şadonlu gabardin,parça polyester gabardin,polyester kumaş,polyester likralı gabardin,ham gabardin,parça gabardin kumaş,gabardin parçası,polyester kumaş alanlar,polyester gabardin alan, pamuk polyester kumaş özellikleri,polyester pamuk karışımı kumaş özellikleri,gabardin kumaş fiyatları,pamuk polyester gabardin,65 pamuk 35 polyester kumaş,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş kırışır mı,pamuk polyester kumaş fiyatları

Gabardin

KUMAŞ GERÇEKLERİ

Gabardin, malların yüzünde yükseltilmiş diyagonal sırtlarla karakterize edilen bir dimi dokumadır. Gabardin, pamuk, asetat, suni ipek, ipek ve ipek içeren herhangi bir elyaftan yapılabilir. Gabardin kumaşlar üniformalarda, gündelik kıyafetlerde, iş kıyafetlerinde ve elbise giyimde kullanılır. Lif içeriğine bağlı olarak, gabardin yumuşak bir sert yüzeye veya yumuşak bir mat yüzeye sahip olacaktır.

KUMAŞ SORUNLARI

Kumaş parlaklığı gabardin ile ilgili sık tüketici şikayeti. Gabardine parlaklığını hem uzun kamgarn ipliklerin kullanımına hem de çapraz yükseltilmiş sırtlar içeren bir örgüya borçludur. Yüzey lifleri yıprandığında ya da sırtlar düzleştiğinde, kumaş ışığı yansıtacak şekilde yansır. Bu meydana geldiğinde, kumaş istenmeyen bir “parlaklık” geliştirecektir. Gabardin ayrıca aşınma sırasında ya da kötü bitirme uygulamalarından kaynaklanan aşınmadan bir parlaklık da geliştirebilir. Gabardin ayrıca “buzlanma” da söz konusudur. Buzlanma, iplik aşınmasına maruz kalan renksiz bir alanı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Aşınmış iplik, iplikte boyanmamış bir alan olarak görülen boya eksikliğini ortaya çıkarır. Gabardinin servis edilebilirliği de, kumaş üzerinde kullanılan lif, boya ve finnın zayıflıkları ile belirlenir.

(1) Pamuklu gabardin, normal aşınma ve rutin lekelenme sırasında karşılaşılan sürtünme ve mekanik etkilerden büzülme ve boyaya maruz kalır.

(2) İpek gabardin, ışık solma, terleme ve rutin lekelenmeden dolayı renk değişikliğine maruz kalır.

(3) Asetat gabardin, alkolle temastan kaynaklanan dumanın solmasına ve renk solmasına maruz kalır.

(4) Rayon gabardin, boyutlandırma ajanlarının parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir.

Parça Kumaş Alan.

(5) Yünlü gabardin, nemden ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından kaynaklanan renk bozulmasına maruz kalır. (3) Asetat gabardin, alkolle temastan kaynaklanan dumanın solmasına ve renk solmasına maruz kalır. (4) Rayon gabardin, boyutlandırma ajanlarının parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir. (5) Yünlü gabardin, nemden ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından kaynaklanan renk bozulmasına maruz kalır. (3) Asetat gabardin, alkolle temastan kaynaklanan dumanın solmasına ve renk solmasına maruz kalır. (4) Rayon gabardin, boyutlandırma ajanlarının parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir. (5) Yünlü gabardin, nemden ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından kaynaklanan renk bozulmasına maruz kalır.

DENETİM

Gabardin,polyester gabardin,polyester alan,şadonlu gabardin,parça polyester gabardin,polyester kumaş,polyester likralı gabardin,ham gabardin,parça gabardin kumaş,gabardin parçası,polyester kumaş alanlar,polyester gabardin alan, pamuk polyester kumaş özellikleri,polyester pamuk karışımı kumaş özellikleri,gabardin kumaş fiyatları,pamuk polyester gabardin,65 pamuk 35 polyester kumaş,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş kırışır mı,pamuk polyester kumaş fiyatlarıGabardin giysiler kabul ederken, normalde sürtünme ve aşınma sırasında mekanik harekete maruz kalan alanlarda parlatıcı arayın. Koltuk alanını, bileziği, manşetleri, cep flaplarını ve diğer çift kumaş kalınlıklarını (dikiş yerleri, omuz alanları ve yaka kenarları gibi) inceleyin. Terlemeden kaynaklanan renk değişikliği için yaka ve koltuk altı bölgelerini inceleyin. Işık veya atmosferik gazların boyayı etkileyip etkilemediğini belirlemek için pozlanmamış bir alanı giysinin geri kalanına göre karşılaştırın.

KURU TEMİZLEME

Lif içeriğine göre gabardin sınıflandırılır. Elyaf içeriğine ilişkin şüphe duyulduğunda, “yumuşak yün yükü” ile temizleyin. Kırılmayı, aşınmayı veya büzülmeyi önlemek için hassas bir yükü temizleyin. Yün veya yün karışımlarına nem eklenmemelidir. Kullanılan çözücü tipi için gereken minimum reklamasyon sıcaklığında kurutun.

SPOTTING

Sıklıkla, gabardin kumaşı son işlemci tarafından buharlaşana kadar lekeler açığa çıkarılmaz. Bu nedenle, açık renkli gabardinleri tespit etmeden önce, buhar tabancasından ince bir buhar sisi kullanın. Kullanmadan önce tüm lekelenme kimyasallarını, özellikle yün, suni ipek ve ipek gabardinleri test edin. Yağı ve proteinli lekeleri çıkarmak için yün ve ipek gabardinlerdeki kazıyıcıları kullanın. Sürtünme ve donmayı önlemek için mekanik hareketi sınırlayın. Ayrıca aynı nedenden dolayı spatula kullanımını sınırlayın. Gabardin lekelenmeden sonra genellikle tüy atmak zordur, bu nedenle yeniden temizlemeden önce bir tesviye maddesi uygulanmalıdır. Temizlemeden önce giysinin kurumasını bekleyin.

Lif içeriği ve giysi konstrüksiyonuna göre polyester gabardin genellikle ıslak temizlik için güvenlidir. Yün, asetat, ipek ve rayon çok daha büyük bir risk içerir ve sadece müşterinin onayı ve bir sorumluluk serbest bırakılması ile yapılmalıdır.

SON

Son işlemci basınç ve ısıyı sınırlandırırsa gabardin üzerinde parlamadan kaçınılabilir. Bir sert metal kafa plakası kullanmak için bir kumaş kafa plakası presine sahip bir yardımcı pres tercih edilir. Koyu renkli gabardinler parlak yüzeyi açık renklerden daha fazla gösterir. Çift kalınlıklı alanlarda bir el yastığı veya kadife fırça kullanın. Düğme veya toka alanı üzerindeki hafif basıncı kullanın. Pantolon ve pantolonlarda, orta dikişi buharlayın ve kıvrımı yerleştirin, böylece merkez dikişi baskıya maruz kalmaz. Gerekirse, bir son rötuş için bir gabaralı kaplama veya ceket bir buhar-hava sonlandırıcı üzerine yerleştirin. Büzülmeyi en aza indirmek için bitirirken bir yün gabardin giysisinin gerilmesi tavsiye edilir. Son bir rötuş, giysi askıda iken bir buharlı ütü kullanılarak yapılabilir. Buharlı ütü, kumaşla herhangi bir basınçta temas etmemelidir. Parça Gabardin Kumaş Alanlar.

GABARDİNDE DÜZELTME PROSEDÜRÜ

parça polyester kumaş alan,poliviskon parçası alan,polyester kumaş alan,parça polyester kumaş alan,parça viskon alan,poliviskon kumaş, polyester kumaş,poliviskon kumaş,parça polyester kumaş alan,poliviskon parçası alan,polyester kumaş alan,parça polysetr kumaş alan,parça viskon alan,poliviskon kumaşGabardin parlaklığını düzeltmek için, (1) ince bir su sisi ile püskürtün ve kumaşın kurumasına izin verin. Sonra tekrar temizleyiniz, (2)% 5 asetik asit ile püskürtünüz ve kurumasına izin veriniz. Ardından tekrar temizleyin. (3) Ciddi durumlarda, lifleri dikkatlice yükseltmek için 000 grit zımpara kağıdı kullanın. Rayi gabardin üzerindeki halkaları düzeltmek için, buğulanma prosedürünü kullanın. Buhar tabancasını 4 “kumaştan tutun ve etkilenen bölgeleri buharlayın. Hava tabancasıyla hızlı bir şekilde kurulayın.

ÖZET

Normal aşınmada gabine üzerinde parlaklık kaçınılmazdır. Tüylü iplik veya örgünün sırtları düzleştiğinde, parlaklık olarak görünen ışık yansımasını değiştirir. Giysi dikkatle giyilse bile bu meydana gelebilir. Gabardin kumaşların servis kolaylığı, fiber içeriğine. Gabardin kabul edilmeden önce muayene gerekli bir önlemdir. Kimyasalları daima test edin ve mekanik hareketi sınırlayın. Parlamayı önlemek için son işlemlerde ısı ve basıncı sınırlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın