Gabardin Kumaş Nasıl Dikilir?

Gabardin Kumaş Nasıl Dikilir?

Gabardin , yüzeyinde karakteristik bir diyagonal dokuya sahip dimi dokumalı bir kumaştır. Geleneksel olarak, kamgarn yünden yapılmıştır, ancak günümüzde pamuk, polyester ve karışık lifler sıklıkla kullanılmaktadır.

Gabardin, giysi için yaygın olarak kullanılır, çünkü sıkı, dimi dokuma onu kırışıklığa çok dayanıklı, sert bir kumaş haline getirir. Ceketler, pantolonlar, etekler, iş kıyafetleri, üniformalar, önlükler ve paltolar için mükemmeldir. Dokunması yumuşak olduğundan hem erkek hem de kadın kıyafetleri için rahat bir seçimdir.

Gabardin parça kumaş alan iyi yıkadığı ve çok dayanıklı olduğu için kolay bir seçimdir. Esnemiyor ama yine de giymesi çok rahat. En zor kısım, bir renk seçmektir çünkü o, gökkuşağı tonlarında gelir.

Gabardin Kumaş Çalışmak

Gabardin her seviyede dikmek kolaydır.

BAKIM VE HAZIRLIK

Gabardine kısmen popülerdir çünkü bakımı kolaydır ve makinede yıkanabilir.

KESİM

gabardin kumaş istanbul gabardin kumaş parti gabardin kumaş stok gabardin kumaş spot gabardin kumaş parça gaabardin kumaş
gabardin kumaş istanbul gabardin kumaş parti gabardin kumaş stok gabardin kumaş spot gabardin kumaş parça gaabardin kumaş

Gabardine, sağlam ve stabil olduğu için kesim sırasında herhangi bir özel sorun oluşturmaz. Uzun bıçaklı keskin makaslar ideal alettir ancak döner kesici ve kendi kendini onaran paspas da işe yarar.

İĞNE VE İPLİK

Orta boy bir evrensel dikiş makinesi iğnesi gayet iyi çalışıyor. Gabardini dikerken kaliteli polyester iplik kullanın. Elde edilen dikişler ve dikişler, giysi giyildikçe kumaşla birlikte hareket edecek ve güçlü bir bağlantı oluşturacaktır.

DİKİŞ

Dikişler:

Dikiş makinenizi, kumaşın ağırlığına uyacak bir dikiş uzunluğuna ayarlayın, genellikle 2,5 mm ila 3 mm.

Dikişler:

Gabardini kumaş alanlar düz dikişlerle dikin ve açık veya bir tarafa doğru bastırın. İşlenmemiş kenarları ciltleme ile bitirebilir veya overlok makinesi kullanabilirsiniz. Üst dikiş, dikişleri düz tutar. Daha hızlı bir yapı için iki iğneli (dört dişli) overlok makinesi kullanın. Alternatif olarak, gabardin için düz eğimli dikişler kullanın.

Kenarları:

Çift katlı ve üst dikişli kenarlar gabardin üzerinde iyi sonuç verir ve sıcak ütüyle bastırmak pürüzsüz bir sonuç verir. Alternatif olarak, işlenmemiş kenarı ciltleyin veya bir Hong Kong cila kullanın ve tek bir kenar bastırın ve ardından üretilmiş bir sonuç yerine bir tasarım sonucu elde etmek için elle dikin.

TEKNİKLER

Dikişlerin ve kenar baskılarının işlenmemiş kenarlarını düzeltmek için özel bir kaplama kullanmak istiyorsanız, önyargı bağlamadan daha az hantal olduğu için tercih edin . Yaklaşık 1¼ ”(3cm) genişliğinde astar kumaştan bir önyargı şeridi kesin. Bunu gabardin kenarının (işlenmemiş kenar seviyesi) sağ tarafına sabitleyin ve kenardan 1/8 ”(3 mm) uzaklıkta bir düz dikiş hattı dikin. İşlenmemiş kenarları yaklaşık 1/16 oranında kesin ve astarı dar işlenmemiş kenarların üzerine ve çevresine sarın. Pimleyin, ardından aşağıdaki astarı yakalayarak hendeği (dikişin kat yerinin sağında) dikin. Dikişe yakın olan fazlalıkları kesin. Astar önyargı üzerinde kesildiği için yıpranmayacaktır. Bu, dikişlere ve kenar kıvrımlarına çok hassas ve düzgün bir son verir.

Düz dikişler düştü:

Bir For düz dikiş düştü birlikte Kumaşı ters tarafıyla yerleştirin ve dikiş hattında dikmek. İşlenmemiş kenarları bir tarafa bastırın ve alt katmanı 1/8 ”(3 mm) olacak şekilde kesin. Üst katmanın dış kenarını altına katlayın ve kesilen katmanın üzerine sabitleyin. Yerinde üst dikiş.

ÜTÜLEME

Bir buharlı ütü ve yüzeyi bir pres bezi ile koruyan hafif bir dokunuş kullanın. Bu, dış yan dikişe paralel görünen parlak bir çıkıntıdan kaçınmak için özellikle pantolonlar için önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın