Gabardin Kumaş Firmaları Polyester Gabardin Nedir?

Gabardin üreticileri gabardin firması toptan gabardin kumaş ham gabardin kumaş likralı gabardin kumaş

Kumaş ” Polyester gabardin satın alanlar. Gabardin Standard ” – Düz dokumalı %100 polyester kumaş. Doğrudan süblimasyon baskı için kullanılan en popüler kumaşlardan biri. Malzeme neredeyse evrenseldir, dış mekan reklamcılığı, iç tasarım ve giyim veya hediyelik eşya üretimi için kullanılabilir.

TOPTAN GABARDİN KUMAŞ ALINIR

Adana’da Atlas Kumaş satın alanlar; Adana’da Buzi Kumaş satın alan;Adana’da Denim Kumaş satın alanlar;Adana’da Gabardin Kumaş satın alan;Adana’da Kanvas Kumaş satın alan yerler;Adana’da Krep Kumaş satın alan;Adana’da Mira Kumaş satın alanlar;Adana’da Mobilya Kumaşı alan;Adana’da Poplin Kumaş satın alanlar;Adana’da Ribana Kumaş satın alan;Adana’da Scuba Kumaş alan firmalar;Adana’da Şifon Kumaş satın alan kişiler;

Gabardin kumaş satın alanlar. Üzerine Gabardin Standart kumaştan perde, masa örtüsü, mobilya örtüleri, çanta, kravat, sahne kostümleri dikilebilir, dolap bayrakları, takvimler, afişler ve çok daha fazlası üzerine baskı yapılabilir. Malzeme dayanıklıdır, esnemez veya deforme olmaz.

​Kompozisyon – %100 polyester

Yoğunluk – 150 g/m²

Genişlik – 150 cm

Baskı tipi – Direkt

Polyester, polietilen tereftalat ekstrüzyonu ile elde edilen bir maddedir. Başlıca özellikleri:

Düşük higroskopiklik;

  1. güneşte solmama yeteneği;
  2. yangın Güvenliği;
  3. sertlik;
  4. Formun korunması;

Düşük maliyetli.

Bilim, doğal polyesterleri (örneğin kehribar) ve sentetik olanları bilir. Günümüzde çoğu bileşik, polibazik asitlerin polihidrik alkollerle yoğunlaştırılmasıyla yapay olarak oluşturulur.

Bilim, polibazik asitlerin ve polihidrik alkollerin yoğunlaştırılması sürecinde oluşturulan polyesterleri yüksek moleküler bileşikler olarak adlandırır. Örneğin kehribar içeren doğal polyesterler de bilinmektedir, ancak sentetik olanlar çok daha ucuzdur ve özelliklerinde hiçbir şekilde doğal olanlara göre daha düşük değildir.

POLYESTER GABARDİN SATIN ALANLAR

gabardin

Polyesterler (veya polyesterler ), polibazik asitlerin veya bunların anhidritlerinin polihidrik alkollerle polikondenzasyonu ile elde edilen makromoleküler bileşiklerdir. Doğal (kehribar, ağaç reçinesi, gomalak vb.) ve yapay polyesterler bilinmektedir. Gliftalik reçineler, polietilen tereftalat, polyester maleatlar ve polyester akrilatlar pratik uygulama almıştır.

Polyester elyaf , polietilen tereftalat veya türevlerinin bir eriyiğinden oluşturulan sentetik bir elyaftır. Avantajlar – hafif kırışma, mükemmel ışık ve hava direnci, yüksek mukavemet, aşınmaya ve organik çözücülere karşı iyi direnç; dezavantajlar – boyama zorluğu, güçlü elektrifikasyon, sertlik – kimyasal modifikasyonla ortadan kaldırılır. Örneğin, çeşitli kumaşların, suni kürklerin, halatların üretiminde, lastikleri güçlendirmek için yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Polyester, polietilen tereftalatın çeşitli sıcaklıklarda ekstrüzyonu ve çeşitli katalizörlerin eklenmesiyle elde edilir.

Liflerin kalınlığı, özellikleri, belirli niteliklerin ve özelliklerin varlığı buna bağlıdır.

POLYESTER GABARDİN SATIN ALAN

Polyester elyafın elde edildiği polietilen tereftalat alaşımı, kumaşların kalite açısından benzersiz hale gelmesinden dolayı ona bu tür kimyasal özellikler verir. Polyester malzeme dayanıklıdır, yüksek ısı direncine sahiptir yangına dayanıklıdır – ateşe vermek zordur ve söndürmek sorun değildir – ateş kaynağını uzaklaştırmak yeterlidir. Üzerine dikilen çadırlar , uyku tulumları su geçirmez ve solmaz. Polyester kumaşlarının ürünleri pratik olarak buruşmaz, örneğin eteğe serilen kıvrımlar, 50 ° C’ye ısıtılmış suda yıkandıktan sonra bile orijinal görünümlerini korur.  

Hafif sanayi, bu kumaşı yatak çarşafları, tulumlar, peçeteler ve ayrıca yetişkinler ve çocuklar için gündelik giyim için yaygın olarak kullanır.

Türüne bağlı olarak, aşağıdaki polyester elyaflar ayırt edilir:

Parti gabardin alanlar. Likralı gabardin. 16 / 12 Pamuk Gabardin Alan. 7/7 Gabardin satın alan firma
  • tekstil endüstrisinde iplik yapmak için kullanılan ştapel (nihai ştapel lifler, genellikle 40-45 mm’den fazla olmayan (pamuk ştapel lifler);
  • filament (bunlar ayrıca: karmaşık iplikler, sürekli liflerdir) – düşük doğrusal yoğunluklu (onda bir tex ve altı) ayrı sonsuz polyester ipliklerden oluşan ipliklerdir: doğrusal yoğunluk ile karakterize edilirler (genellikle – tex – gram cinsinden bir kilometrelik ağırlık) iplik), filament – içerdiği temel filamentlerin sayısı, titre – bir filamentin ortalama doğrusal yoğunluğu;

Şu anda, dünya tekstil endüstrisinde, suni kökenli elyaflar arasında polyester elyaflar baskın bir konuma sahiptir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!