Etek Modası Nedir? Etek Modelleri

Uzun etek,Etek kombinleri,Kloş etek,Pileli etek,Tesettür etek,Etek modelleri,Yazlık Etek Modelleri,Uzun etek modelleri,kalem etek modası,kısa etek modası,kot etek modası,saten etek modası,günlük etek modası,balo etek modası,düğün için etek modası,nişan merasimi etek modası,okul etek modası,etek kumaşları,kilo ile etek kumaşı,kiloyla etek kumaşı,eteklik kumaş alanlar,eteklik kumaş satanlar,etek ile giyilir,kısa etek ile ne giyilir,

Etek Modası Nedir?

ETEKLİK KUMAŞ SATIN ALIYORUM… En basit haliyle etek, tek bir kumaş parçasından ( pareo gibi ) yapılmış dökümlü bir giysi olabilir. Bununla birlikte, çoğu etek vücuda belden veya kalçadan takılır ve alt kısmı daha dolgundur, dolgunluk dart , kanvas, pile veya panellerle sağlanır. Modern etekler genellikle kot , jarse, kamgarn veya poplin gibi hafif ila orta ağırlıktaki kumaşlardan yapılır . İnce veya yapışkan kumaşlardan etek çoğunlukla ile giyilir kızaklar etek örtünün malzeme daha iyi ve moda yapmak için.

Kumaş satın alanlar. Etek kumaşı genellikle aşağıdaki malzemelerden seçilir: keten, viskon, jakar, ipek, gabardin, kadife, kot pantolon. Ayrıca, her maddenin kendine özgü özellikleri vardır.

Tavsiye Yazı:  Pantolon Nasıl Ütülenir?

Stok kumaş satın alan. Modern kadın eteklerine bakıldığında, öncekilerden ne kadar çarpıcı bir şekilde farklı olduklarını hayal etmek zor.  Kumaş parçası satın alan. Daha önce bu ürünler sadece taban uzunluğunda ve son derece çok katmanlı olsaydı, şimdi uzunluk ve ihtişamda binlerce varyasyon var. Şimdi zemine keten bir etek, ipek bir “güneş” veya dar bir deri miniden daha az moda değil. Bu kadar çeşitli çeşitler nedeniyle, kendi başınıza etek dikmek için bir kumaş seçmek çok zordur.

En Popüler Etek Kumaşları

Kumaş satın alan. lk kez etek dikecek olanlara ekose kumaşları ve karmaşık desenli kumaşları seçmeleri önerilmez. Kadife, jakarlı, şifon, saten, deri ve kürkten de kaçınmak en iyisidir. İlk eteğinizi ipek, kot, viskon, gabardin veya çok esnek olmayan trikolardan dikmek daha iyidir. Keten etek de dikerken çok fazla zorluk yaratmaz.

Modern kadın kıyafetlerinin en sık yapıldığı çeşitli kumaş türlerini düşünün. Bu tür etek malzemeleri şunları içerir:

Parça kumaş satın alanlar. Kalın pamuk doğal bir kumaştır. Bu kumaş türü, yazlık giysiler dikmek için harikadır. Nefes alabilir ve vücuda hoş gelir.

Keten asil bir malzemedir. Keten etekler genellikle sıcak havalarda giyilir. Yaz aylarında, vücut içlerinde çok rahattır, çünkü keten hava ve nemin geçmesine izin vererek cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca kapalı sezon için de uygundurlar.

Kumaş parçası satın alanlar. Kadife inanılmaz güzel bir tuval. Kadife yüzeyinde güzel bir oyun yaratan ince, yoğun bir tüy vardır. Bu tür kumaşlardan yapılan ürünler genellikle abiye olarak sınıflandırılır. Kadife yazlık giysiler için uygun değildir.

Jeans çok yönlü bir malzemedir. Denimden farklı etekler dikebilirsiniz: uzun bir maksi, kısa bir mini – tek kelimeyle, çeşitli modeller. Denim iyi esner, vücudu inceltir, bu nedenle modayı takip eden obez bayanlar için dikiş koleksiyonlarında sıklıkla kullanılır. Denim etekler tüm yıl boyunca giyilebilir.

İpek hafif, doğal bir tuvaldir. Doğal ipek veya viskon, çoğunlukla yazlık kadın kıyafetlerinin dikilmesinde kullanılır. İpek ve viskon etekler güzel, hafif ve akıcıdır. İpek etekler “güneş” son zamanlarda popülerliğinin zirvesinde. Desende parlak, güzel bir gölgeye ve doğal motiflere sahip olmaları gerektiğine inanılıyor.

KUMAŞ PARÇASI SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Kumaş satın alanlar. Yün sıcak ve şık bir malzemedir. Gabardin veya diğer yünlü kumaşlardan yapılan etekler, soğuk kış aylarında giyimin vazgeçilmez özelliğidir. Gabardin, ince ve hafif bir kumaştır, aynı zamanda mükemmel ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Obez kadınlar için etek koleksiyonlarında gabardin ürünleri sıklıkla bulunur, çünkü figür kusurlarını gizler ve herhangi bir kıyafete lezzet verir.

Kadife güzel ve kaliteli bir kumaştır. Kadifeden etek dikerseniz, zarif ve özlü bir kıyafet elde edebilirsiniz. Bu malzeme sıcaklığı korur, şekle güzelce oturur ve kötü şöhretli mütevazı şıklıkla görünür. Fazla kilolu insanlar için kadife bir ürün gerçek bir keşif. Boyuna izler şeklindeki yüzey yapısı nedeniyle, malzeme kadın figürünü görsel olarak inceltir.

Jakar en zarif kumaşlardan biridir. Jakarlı ürünler elittir. Etek dikmek, harika bir hafta sonu kıyafetinin sahibi olmak demektir. Jakardan zemine kadar olan ürünler, diz boyu kadar güzel görünüyor.

Parti kumaş satın alanlar. Atlas pürüzsüz, parlak bir malzemedir. Saten kumaşlar sadece gelinlik dikmek için kullanılmaz – yüzeyin parlaklığı ve asil görünüm, şenlikli etekleri dikmek için saten kullanmayı mümkün kılar. Günlük dikişlerde de kullanılır.

Bu liste ayrıntılı değil. Etek dikmek için hemen hemen her türlü dokuma kumaş kullanılabilir. Ana şey, seçilen kumaşın, etek malzemelerinin genel olarak kabul edilen parametrelerine karşılık gelmesidir; bunlar olmadan, kıyafetin konforunu ve güzel bir görünümünü elde etmek imkansızdır.

KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Etek bakımı

Eteklerin dikildiği kumaşın cinsine göre yıkama, ütüleme, kurutma ve saklama gibi işlemler yapılır.

Spot kumaş satın alanlar. Her durumda, özellikle kadife, ipek, jakarlı ve yün gibi hassas kumaşları elde yıkamak en iyisidir. Denim, pamuklu, fitilli kumaşlar makinede nazik modda yıkanabilir.

Etekleri sadece yanlış taraftan ütülemek gerekir. Kabarık bir eteği veya kıvrımlı bir ürünü, dikey modda özel bir buharlayıcı ile karmaşık baskıları düzeltmek daha iyidir. Ürünleri şifonyer ve dolapların raflarında değil, mandallı askılarda saklamanız gerekir.

Bugün etek kumaşları yelpazesi binlerce ürün içermektedir. Bu çeşitlilik nedeniyle, yeni başlayanların doğru seçimi yapması zor olabilir. Bu durumda, özellikleri bilinen ortak tuvaller kullanmalısınız.

Tavsiye Yazı:  Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Tavsiye Yazı:  Yün Giysiler Nasıl Ütülenir?

Tavsiye Yazı:  Pantolon Nasıl Ütülenir?

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!