Elbise Nasıl Yapılır? Parça Kumaş Alıcıları.

Elbise Nasıl Yapılır: Bir kağıt deseni ile kumaş nasıl kesilir

Bir elbisenin nasıl yapılacağını öğrenirken kağıt modelinizi düzgün bir şekilde hazırlamak gerekir . Profesyonel görünümlü bir giysiyi istiyorsanız kağıt kalıbı ve elbise kumaşınızı keserken uzmanlarımızın ipuçlarını takip ettiğinizden emin olun!

Kağıt kalıbı nasıl hazırlanır.

 1. Kağıt desenini desen zarfınızdan çıkarın ve masanızın üzerine düz olarak yerleştirin.
 2. İstediğiniz boyuttaki elbiseyi seçtikten sonra, seçtiğiniz boyut kesme kılavuzlarını işaretlemek için kırmızı bir kalem kullanın. Bu kesik çizgiler takip etmeyi kolaylaştıracaktır.
 3. Giysiniz için gerekli tüm kağıt parçalarını kesmek için bir çift kağıt makası kullanın.
 4. Tüm kırışıklıkları gidermek için kağıt desenini düşük ısı ayarında ütüleyin.

Bir elbise yapmak için kumaş kesmek.

 1. Yıkama için üreticinin talimatlarına uyarak kumaşınızı hazırlayın. Kesmeden önce kumaşın kurumasını ve herhangi bir kırılmayı sağlayın.
 2. Kağıt deseni yönergelerinde bulunan düzen kılavuzunu izleyin, bunlar kumaşın genişliğine bağlı olarak kağıt deseninin kumaş üzerine nasıl konumlandırılacağını gösterir.
 3. Kumaşı, kumaşın düzgün kenarı olan kenarına kadar ikiye katlayın. Talimatlar, kâğıt kalıbını kumaşın kağıdına yerleştirmek için söylendiği yerlerde, kâğıt bölümünü kağıdın üzerine doğru yerleştirin ve yerine sabitleyin.
 4. Bir sonraki model parçasını ortaya koyarken, kumaşın tahılı ile paralel olarak çalışması gereken tane çizgisi adı verilen bir çizgi vardır. Kağıt modelinin doğru konumda olduğundan emin olmak için, çizginin kumaşın katından tamamen aynı uzaklıkta olduğunu ölçmek için bir şerit ölçüsü kullanın.
 5. Desen çentiklerini kumaşınıza aktarmak için, dikiş ödeneğinize girmekten kaçınmak için kumaştan fazla bir bölüm keserek çentikleri işaretleyin. Çift çentikler için, ikiden ziyade daha geniş bir kesim yapın, böylece kolayca ayırt edilebilir.
 6. Aktarılacak işaretleriniz varsa, işaretin ortasından bir pim itin ve terzinin kalıbı ile işaretleyin ya da zıt iplik ve iğne ile basit bir terzi dikişi de iyi bir şekilde çalışır.
 7. Astarı tam olarak aynı şekilde kesin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın