Eko Kumaşlar Kumaş Satın Alan

eko kumaş,kilo ile kumaş izmir,elbise için kumaş secimi,kumaş nasıl secilir,hangi kumaş alınır,

EKO-KUMAŞLAR. KIYAFET SEÇERKEN HANGİ KUMAŞLARI TERCİH EDERSİNİZ?

Herkes “eko kumaş” kavramını kendine göre algılar. Bazılarına bu sadece bir pazarlama hilesi gibi görünebilir. Ancak bugün gerçekten de ürünleri çevreye verilen zararı en aza indiren malzemeler var. Ve çoğu insan için stilin ayrılmaz bir parçası haline gelmeleri harika olurdu.

Bugün size kıyafet seçerken hangi kumaşların tercih edildiğini detaylıolarak anlatacağız.

EKO KUMAŞLARA NEDEN İHTİYACIM VAR?

Son zamanlarda moda endüstrisindeki eğilimler, çevre bilincine doğru gittikçe daha fazla yöneliyor. Sürdürülebilirlik, moda markalarını tanımlayan ana kriterlerden biridir.

Bir moda markasının eko-bilinci denince akla gelen ilk şey kumaşlardır. Tekstil endüstrisinden kaynaklanan atıklar ve kumaşların üretiminde ve boyanmasında kullanılan kimyasallar çevreye ciddi zararlar vermektedir. Bu nedenle gelişen teknoloji çağında birçok kişi eko-kumaşları tercih etmektedir.

Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,kadife elbise nasıl yıkanır,

Ve eko-kumaşların eksiklikleri hakkındaki efsaneleri ortadan kaldırmak için (fiyat bulunmaması veya düşük kalite gibi), gezegenimize ve insanlarımıza en az zararı veren İLK 3 malzemeyi sunacağız.

Parti Keten kumaş alanlar büyümek için çok fazla su ve böcek ilacı gerektirmeyen iddiasız bir üründür. Bu nedenle çevreye fazla zarar vermez.

Stok Keten, atıksız üretimi ifade eder, çünkü bu bitkinin tüm kısımları kullanılmaktadır. Bu nedenle keten kullanımı en çok çeşitli üretim alanları için faydalıdır. Keten sapları tekstilde, tohumlar ise yağ veya saman yapımında kullanılır.

Keten giysiler, yazlık gardırop için mükemmel bir seçimdir. Mukavemeti, yüksek aşınma direncini garanti eden pamuktan% 30 daha fazladır. Gözenekli özelliğinden dolayı keten nemi kolayca emer, bu da keten ürünlerini yaz sıcağında vazgeçilmez kılar.

Rami keten alan sürdürülebilir moda endüstrisinde ivme kazanıyor. Başlıktaki “ısırgan otu” kelimesi birçok insan için endişe yaratmaktadır. Ancak bu tamamen boşuna çünkü bu elyafın kalitesi kumaş üretiminde yeni bir seviyeden bahsediyor.

Parti Rami keten kağıt yapımında ve dokumada kullanılan çok yıllık bir bitkidir. Lif, doğal beyaz bir renge ve parlak bir parlaklığa sahiptir. Tasarımcıları cezbeden, ipeği andıran bu parlaklıktır. Aynı zamanda ipeğin aksine rami parlaklığını dış etkenlerin etkisiyle kaybetmez.

Geçenlerde araştırma o erozyondan toprağı kurtulmak için rami bitkiler oturma kapasitesine sahip olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla raminin ekolojik değeri, varlığının her döneminde belirgindir.  Bu malzeme başlangıçta halatlar ve yelkenler oluşturmak için kullanıldı. Ancak, bu eko kumaşın üretim sürecinin oldukça zaman alıcı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle rami, yeni teknolojiler için inanılmaz fırsatların olduğu bir zamanda pazara daha yeni dönmeye başladı.

Kumaş Parçası Alan. Güç açısından, rami tüm rekorları kırıyor. Bu kumaştan yapılan ürünler gözyaşlarından veya bükülmelerden korkmaz. Lif ayrıca çürümeye maruz kalmaz. Yani boyama şartlarında ve yüksek nemde bile doğal ipeksiğini kaybetmez.

EKO KUMAŞLAR NASIL TANIMLANIR?

Bir müşteri olarak kumaşları gerçek zamanlı olarak test edebildiğimizi biliyor muydunuz? Giysilerin üzerindeki etiketlerin gerçeğe ne kadar uyduğundan emin değilseniz, o zaman her zaman beğendiğiniz ürünün kumaşından bir numune isteyebilir ve küçük bir “deney” yapabilirsiniz. Çoğu modern moda markası bu fırsatı sağlıyor.

Kilo İle Kumaş Alanlar. En bariz yol, doku örneğini ateşe vermektir. İlk bakışta göründüğü gibi hiç de zor değil. Yanınıza bir kumaşalan örneği ve bir kutu kibrit alarak dışarı çıkmanız yeterli.

eko kumaş,kilo ile kumaş izmir,elbise için kumaş secimi,kumaş nasıl secilir,hangi kumaş alınır,

Geleneksel olarak, üreticiler yapay olarak elde edilen malzemeyi doğal gibi göstermeye çalışırlar. Ve maalesef sentetik kumaşların dirençli olarak adlandırılma olasılığı çok daha düşük. Bu nedenle, bir “deney” yaparak dikkatinizi kokuya odaklayın. Sentetik lifler yandığında kimyasallar veya ilaçlar gibi kokarken, doğal lifler yanan odun kokusu alır.

Stok Kumaş Satın Alan. Ayrıca yandığında doku örneğine ne olduğuna da dikkat edin. Doğal lifler çabuk alev alma eğilimindeyken, yapay lifler aleve maruz kaldığında yavaşça erime eğilimindedir.

Bu deney sayesinde, sadece ürünün kalitesinden değil, aynı zamanda moda markasının vicdanından da emin olacaksınız.

EKO-KUMAŞLARDA GELECEK

Bu nedenle, giyim seçiminde çevreye duyarlı bir yaklaşım günümüzde kolay ve ekonomiktir. Ve her gün moda endüstrisi sürdürülebilir alternatiflerin miktarını ve kalitesini artırmaya çalışıyor.

Yorum Yap