Ceket Astarı Alanlar Ceket Astarı Nedir?

Kumaş Alanlar. Pamuklu Astar Kumaşı. Astarlık kumaş isimleri. Astarlık Kumaş Fiyatları. Ucuz Astar Kumaş. Elbise Astar kumaşı. Kiloluk Astar kumaş. Astarlık Kumaş Çeşitleri. Mont astarı.

Kumaş satın alanlar. Ceket Astarı satın alan yerler Ceket Astarı satın alan kişiler Ceket Astarı alan firmalar Ceket Astarı kumaş satan yerler spot Ceket Astarı kumaş alanlar stok Ceket Astarı kumaş satın alanlar parça Ceket Astarı satın alanlar Ham Ceket Astarı satın alanlar tekleme Ceket Astarı kumaş satın alanlar.

Kumaş Alanlar. Pamuklu Astar Kumaşı. Astarlık kumaş isimleri. Astarlık Kumaş Fiyatları. Ucuz Astar Kumaş. Elbise Astar kumaşı. Kiloluk Astar kumaş. Astarlık Kumaş Çeşitleri. Mont astarı.

Ceket astarları yüzyıllardır kullanılmaktadır, ancak her zaman bugün olduğu gibi aynı nedenlerle kullanılmamıştır. Geçmişte astarlar öncelikle giysiyi vücudun ürettiği terden ve yağlardan korumak için kullanılıyordu. Ayrıca sıcaklık eklemek ve ceketin giyilmesini daha rahat hale getirmek için de kullanıldılar.

Zamanla ceket astarları cekete stil ve kişilik katmanın bir yolu haline geldi. Günümüzde klasik çizgili ve ekoselerden, cesur baskılara ve düz renklere kadar çok çeşitli renk ve desenlerde astarlar bulabilirsiniz.

İki ana tip ceket astarı vardır: kaynaşmış ve dikilmiş. Erimiş astarlar, astar kumaşın arkasına bir yapışkan tabakası uygulanarak ve daha sonra bunun ceket kumaşına bastırılmasıyla oluşturulur. Bu, herhangi bir dikiş gerektirmeyen pürüzsüz ve düz bir astar oluşturur. Erimiş astarlar genellikle daha uygun fiyatlı ceketlerde kullanılır ve üretimi daha kolay ve hızlıdır.

Dikili astarlar ise astar kumaşın ceketle aynı şekilde kesilip iki parçanın birbirine dikilmesiyle oluşturulur. Bu işlem daha fazla zaman alır ve emek yoğundur, ancak daha dayanıklı ve giymesi daha rahat, daha kaliteli bir astar oluşturur.

Ceket astarları ipek, polyester, pamuk ve suni ipek gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. İpek, yumuşak, hafif ve nefes alabilen bir kumaş olduğu için genellikle ceket astarlarında altın standart olarak kabul edilir.

Polyester uygun fiyatlı, dayanıklı ve bakımı kolay olduğundan ceket astarları için popüler bir seçimdir. Aynı zamanda geniş bir renk ve desen yelpazesine sahip olması onu her tarzdaki ceketler için çok yönlü bir seçenek haline getiriyor.

Pamuk ve suni ipek de yaygın olarak kullanılan astar malzemeleridir; pamuk daha nefes alabilen bir seçenektir ve suni ipek daha hafif ve nem emicidir.

denye astar satışı polyester astar satışı denye astar satışı jarse astar satışı astarlık kumaş satanlar astar kumaş satış yerleri

Yarı astarlı ceket fikrini, bunun bir uzlaşma ya da yarım önlem, para tasarrufu seçeneği ya da suyu test etmenin bir yolu olduğuna inanarak, göz ardı etmeye çalışmayın. Yarım astarlı ceket, şu anda astarsız bir ceketin ihtiyaç duyduğu seçenek pekala olabilir. İşte nedeni:

Ben bu blog yazısını yazarken, sonbahar flört etmeyi bıraktı ve nihayet kendisini tamamen manzaraya sabitledi ve akşamın varlığı ani hava akımlarında, buğulanan pencerelerde ve pencere camlarına hafifçe vuran ılık yağmurun sesinde hissediliyor

Eğer şimdi bu acı akşama doğru yürümeyi seçseydim, atkı ve paltomdan önce hemen tamamı astarlı bir takım elbise ceketine uzanırdım. Bunun nedeni, tamamen astarlı bir ceketin vücut sıcaklığını tene karşı sıcak tutması ve genellikle hafife alınan ağırlığının, yaklaşan soğuğa karşı çok takdir edilen bir savunma olmasıdır.

toptan iplik alanlarjarse kumaş alımı yapanlar 70 denye jarse alımı yapan 50 denye jarse alımı yapanlar jarse astar alımı yapanlar denye astar alımı yapanlar ham astar alımı

Ancak yalnızca üç hafta önce, 25 derecelik sıcakta, anıtsal güneşin bir milyon mil arkasına gizlenmiş soğuk sonbahar akşamlarının düşünceleriyle, memnuniyetle etrafta dolaşıyordum. O zamanlar daha kalın, tamamen astarlı ceketlerimle sokaklarda yürüme düşüncesi bile mevsim dışı bir terin ortaya çıkmasına yetiyordu.

Belki de halihazırda artmakta olan ısınma faturalarını azaltmak için ara sıra bu düşünceleri aklıma getirmeliyim… ama yine de, elbette, o güneşli ve mutlu günlerde, yarım astarlı bir ceket dışında hiçbir şeyle ortalıkta dolaşmıyordum..

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!