Çanta Kumaşı. Çantalık Kumaş Alan. Parti Kumaş Alanlar.

Çanta Kumaşı. Çantalık Kumaş Alan. Parti Kumaş Alanlar.

Doğru kumaşı seçmek, muhtemelen bir çanta dikmeden önce verilecek en önemli karardır. Hemen aşağı geldiğinde, doğru kumaşı seçmek çantanızı yaratabilir veya kırabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla kumaşla, neyin en iyi olacağı üzerine odaklanmak zor, işte el çantanız için kumaş seçiminde size yardımcı olacak bir rehber.

Kumaş baskı.

Bu kumaşların hepsi aynı çizgiden, bu yüzden birlikte çok iyi çalışıyorlar.

Kumaş çanta modellerinin çoğu, birlikte çalışması gereken iki veya üç baskı gerektirir. Genellikle bir ana kumaş, zıt bir kumaş ve belki de karışımla birlikte çalışması gereken başka bir kumaş seçiyor olacaksınız.

Doğal olarak her üç baskı da uyumlu olmalıdır. Aynı üç kumaş çizgisini aynı kumaş çizgisinden seçerseniz, bu çok, çok daha kolaydır.

Ana materyalin başrol rolü vardır. Sizinle konuşan ve çantanızın iletmesini istediğiniz havayı veren bir şey seçin. Arkadaşım sever, bu yüzden daha kasvetli bir tarzı yansıtmak için doğal olarak zengin bir baskıya yer değiştirir. Ben, diğer taraftan, biraz daha fazla dram gibiyim ve renkli kumaş parçası alanlar ilginç modern baskılar arıyorum.

Bu kumaşların hepsi aynı çizgiden. Her baskının farklı ölçeğine ve birinden diğerine kontrast ve bitmiş çantada nasıl göründüklerine dikkat edin.

İkinci renginiz, zıt renk, sadece budur. Çok fazla bir karıştırıcı olmasına izin verme hatasını yapmayın – sadece aradığınız etkiyi kaybedeceksiniz.

İki baskının ölçeğini düşünün. Biri daha büyük ölçekli, diğeri ise kontrastlı daha küçük ölçekli baskıya sahip olmak harika.

Kumaşları keseceğinizi unutmayın – çantanın bu alanlarına nasıl bakacaklar? Bazı daha büyük ölçekli baskılar, baskının belirli bir yönünü göstermek için ‘telaşlı kesim’ gerektirebilir.

Üçüncü renk

Bu üçüncü renk torbanın sağ tarafında kullanılabilir veya astar için kullanılabilir ve diğer iki kumaşla karışması gerekir. Unutma, çok koyu olmayan bir astarın olması güzel. Doğal olarak kaybolan rujunuzu siyah astarlı olmayan bir çantada bulmak daha kolaydır.

Kumaş yönü

Bir çanta üreticisi olarak, yönsüz olmayan bir kumaşla çalışmak çok daha kolaydır. Çok sayıda desen parçasını keseceksiniz ve desen parçanızın hangi tarafının yukarı dönük olduğu her zaman net olmayabilir. Yönlü olmayan bir baskı ile bu konuda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Çizgiler hoş ve harika sonuçlar verebilir, ancak yine de, en iyi sonucu elde etmek için bu çizgilerin hangi yoldan koşması gerektiğinin farkında olun.

Kumaş ağırlığı

Çanta Kumaşı Bez Çanta

Öğrettiğim derslerde gördüğüm bütün meseleler arasında en çok sorun bu. Daha ağır ağırlıktaki bir kumaşın daha profesyonel, daha uzun ömürlü bir torba ile sonuçlanacağını düşünen öğrenciler çoğu zaman ağır döşemelik kumaş satın alacaklardır.

Dikiş Makinenizi dikkate alın.

Döşemelik kumaşa karşı hiçbir şeyim yok, ancak dikiş makineniz muhtemelen var. Ticari bir dikiş makineniz yoksa, keten benzeri bir ağırlığa sahip bir perde kumaştan daha ağır bir şeyden kaçınırdım. Makineniz, birlikte dikerken torbanın katmanlarına nüfuz edemez.

Bez Çanta

Genellikle çanta desenine sahip altı ya da daha fazla katman artı dikilecek dengeleyiciler ve ara yüzler vardır. Genellikle kapitone ağırlık kumaşları kullanıyorum ve çok iyi aşındıklarını ve kirlendiklerinde kolayca yıkanabileceklerini buluyorum.

Kumaş miktarı

Genişliği izle. Desen, 42 inç kullanılabilir genişliğe sahip kumaş alan gerektiriyorsa, 36 inç genişlikteki kumaşı satın almanızın size yeterli bir yarma vermesini beklemeyin. Sadece söylüyorum! Küçük bir sağduyu uzun bir yol gider.

Biraz ekstra al. İnsan olarak hata yaparız. Yanlış kesim için sigorta olarak biraz fazladan satın alın. Eşleştirme çizgilerini planlıyorsanız veya baskınızın bir bölümünü kullanmak için titiz kesimler yapıyorsanız, daha fazlasına da ihtiyacınız olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın