Bir Kumaşçı Nasıl Kumaş Satın Alıyor?

Kumaş alanlar. Kumaş nereye satılır? Kumaş parçası satın alanlar. Penye kumaş alan toptan. Penye parçası alan yerler. İster kumaşınızla birlikte gelen etiketi kaybetmiş olun, ister bit pazarından güzel bir elbise bulmuş olun, malzemeyi tanıyabilmenizde fayda var. Kumaş dili bazen çok kafa karıştırıcı ve yanıltıcı olabilir. Kumaş alan dikiş deseni talimatları, biri elyaf türü, diğeri dokuma türü olan ipek veya krep kullanmanızı söyleyebilir. Dikiş dikmeye yeni başladıysanız veya yalnızca birkaç farklı kumaş türü kullandıysanız, bilmeniz gereken en önemli şeyler burada.

Bir elbise için uygun bir kumaş seçmek – tüm karmaşık süreç

Organze kumaş satın alan, Organze kumaş alanlar, Organze kumaş nereye satılır, Organze kumaş alan yerler, ham Organze kumaş,Organze kumaş Nedir,Organze Kumaş Fiyatı,Organze kumaş Elbise,Organze Kumaş Abiye,Sert organze kumaş,Organze Tül Kumaş,Organze kumaş gelinlik,Kristal organze Kumaş,

“Hafif ila orta ağırlıkta pamuk, çim, viskon, krep ve ipek” yazıyor. Listedeki ilk, bir lif tipini ve bir ağırlığı belirtir, ancak örgüyü söylemez. Listenin ikincisi olan çim, çok yüksek iplik sayılı ipliklerden yapılan bir kumaş türüdür.

KUMAŞ

Pamuk çimi çok yaygın olmasına rağmen, keten çim gibi başka çim türleri de mevcuttur. Viskon, jarseden döşemelik kumaşa kadar her şey olabilen bir elyaf türüdür. Krep, bir kumaş türü olarak “çim” kategorisine geri döner ve son olarak ipek ile liflere geri döneriz. Sonuç olarak, bu hiç mantıklı değil!

Kalıp üreticileri kafamızı karıştırmaya devam ederken, bu kafa karıştırıcı talimatlara yaklaşmanın bir yolunu geliştirmek iyi bir fikirdir. Öyleyse, hepsinden yapabileceğiniz bir elbise hayal ederek başlayalım. Kumaş türünü bu şekilde daraltmayı deneyin.

Kriterlerden birine uyan çılgınca bir şeyle başlayalım: viskon döşemelik kumaş. Viskon döşemelik kumaş ve ipekten benzer bir elbise yapabilir misiniz? Evet. İpek döşemelik kumaş diye bir şey var! Peki ya krep? Hayır. Krep her zaman dökümlüdür ve döşemelik kumaş serttir. Böylece, yeterince dökümü olmayan tüm kumaşları atabiliriz.

KUMAŞ

Şifon Kumaş Alan. Şifon etek kaç metreden çıkar? Şifon elbise için kaç metre kumaş almak gerekir? şifon bluza ne kadar kumaş gerekir? Şifon elbise için ne kadar kumaş almalı? Şifon kumaş satın alanlar. Şifon kumaş nereye satılır? Şifon kumaş üreticileri. Şifon kumaş fabrikası. Ham şifon kumaş satın alan. Merter şifon kumaş firmaları.

İpek, pamuklu veya viskon jarse olur mu? Eh, bunların yeterince dökümü var ama listelenen iki kumaş türü (çim, krep) dokunuyor. Giysinin yapılış şekli (örneğin, arka dikişin ortasında bir fermuar vardır), desenin dokuma kumaşlar için tasarlandığı anlaşılıyor. Jarse kumaştan yapılan aynı elbise, kumaşın esnekliği nedeniyle çok büyük görünebilir.

Bir kez daha deneyelim, ağır üçlü krep alalım. Şundan ve çimden aynı elbiseyi yapabilir misin? Hayır. Çim hafiftir ve üçlü krep çok ağırdır. Kısa kollu yazlık elbise, ağır krepten yapılmış tuhaf görünebilir. Ayrıca büzgü kalın bir kumaşta çalışmayabilir.

Bu eleme işlemiyle artık uygun kumaşların hafif ila orta ağırlıkta dokuma pamuklular (veya vual gibi), hafif dokuma viskon (veya krep gibi) ve hafif dokuma ipek (saten veya krep gibi) olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, kumaşlarınızı önceden bilmiyorsanız, yukarıda açıklanan işlemi gerçekleştirmeniz neredeyse imkansızdır. Bu yüzden kesinlikle tanımayı öğrenmeniz gereken elyaf ve kumaş türünün bir listesini yaptım.

Şifon Etek Modelleri,Tam Daire Kloş Etek dikimi,Tam Daire Etek Kalıbı,Tam Daire Kloş Etek kalıbı,Şifon Etek,Kloş Elbise,Yarım kloş etek nasıl kesilir,Tam kloş elbise kesimi,

Eğer sizin için yeni olan bir kumaş varsa listeyi yanınızda götürüp en yakın kumaşçıya gidin ve bilmediğiniz kumaşı arayın. Kumaşın hissini kontrol edin. Kaba veya pürüzsüz hissediyor mu? Sıcak mı soğuk mu? Kırışıyor mu? Nasıl örülür? Aynı hissi veren başka kumaşlar bulabilir misin?

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!