Bambu Giyim Nasıl Bakım Yapılır?

Keten giysiler bakımı nasıl yapılır,pamuklu giysiler nasıl yıkanır,rayon giyim nasıl bakımı yapılır,jüt giysiler bakımı nasıl yapılır,

Bambu Giyim Nasıl Bakım Yapılır?

Bambu, çim ailesinin bir üyesidir ve dünyadaki en sürdürülebilir ürünlerden biridir. Çok hızlı büyür ve döşemeden kumaşa kadar her şey için kullanılabilir. Bambu kumaş yumuşak bir his ve doğal antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bambu kumaşlar oldukça emicidir ve çok çeşitli renklerde mevcuttur.

Bambu kumaşlar kolayca gerilir ve daha fazla stabilite oluşturmak için diğer liflerle birleştirilebilir.

Pamuklu Giysiler Nasıl Yıkanır?

Pamuk, dünya çapında en yaygın kullanılan kumaşlardan biridir. Lifler pamuk bitkilerinin kozalarından gelir.

Pamuk dünya çapında yetiştirilir ve pürüzsüz ve ipeksi ila kaba iplerden birçok farklı kumaş cinsine işlenir. Pamuk alerjik olmayan, böceklere dayanıklı, kurudan daha güçlü ıslak ve bakımı kolaydır. Pamuk esnek olmayan bir elyaftır ve örüldüğünde gerilir. Ve son derece nemli iklimlerde de küflenebilir.

İyi görünmelerini sağlamak için pamuklu kıyafetlere ve çarşaflara bakım yapmayı öğrenin.

Jüt Kıyafetlere Nasıl Bakım Yapılır?

Jüt lifleri, jüt bitkisinin kökünden gelir ve dünyadaki yerlerde “altın lif” olarak bilinir. Amerikalılar jüt kumaşları çuval bezi olarak bilirler. Dokuda kaba, sadece doğal ve sentetik diğer liflerle karıştırılabilir, böylece giysiler için daha ipeksi kumaşlar elde edilebilir.

Jüt ıslakken gücünü kaybeder ve dikkatle yıkanmalıdır.

Keten Giysilere Nasıl Bakım Yapılır

Bilinen en eski tekstil elyaflarından biri olan keten, keten bitkisinin kökünden gelir. Keten kumaş sağlam ve dayanıklı, güve ve terlemeye karşı dayanıklı olduğu için sıcak, nemli tropiklerin giysilerini akla getirir. Keten giysiler ve yataklar nefes alabilir, yumuşaktır ve her kullanımda veya giyildiğinde daha rahat hale gelir.

Pamuktan farklı olarak, keten lifleri ıslakken daha zayıftır ve aşınmaya eğilimlidir ve dikkatle temizlenmelidir.

Rayon Giysileri Bakımı

parça kumaş kumaş parçası
rayon kumaş,kumaş parçası,parça kumaş,polyester kumaş,naylon kumaş,yün kumaş

Rayon, 100 yıldan daha eski selüloz esaslı insan yapımı liftir. Elyaflar odun hamurundan elde edilir, ancak yarı sentetik bir kumaş ile sonuçlanan kimyasallarla işlemden geçirilir. Rayon, düşük maliyetli taban malzemeleri nedeniyle bugün giyim ve ev aksesuarları için kullanılan en popüler kumaşlardan biridir.

Farklı bakım türleri gerektiren suni ipek çeşitleri vardır – viskoz , modal ve  liyosel  Bazıları yıkanabilir ve bazıları kumaşın bütünlüğünü korumak için kuru temizlenmelidir.

Poliamid Kumaş Satın Alan.

Naylon elyaf için temel elyaf oluşturan madde. Aynı zamanda Avrupa naylon terimidir.

Polyester Kumaş Alan

Bu hem kumaşın hem de fiberin adıdır. Polyester yüksek mukavemete, mükemmel esnekliğe ve yüksek aşınma direncine sahiptir. Düşük emicilik, fiberin çabuk kurumasını sağlar.

Reyon

Odun hamuru veya diğer bitkisel maddelerden yapılmış ipek benzeri bir kumaş. Cilde karşı zayıf ama rahat bir kumaştır ve nemi emer.

İpek Kumaş Alımı Yapanlar

Koza yapımında ipekböceği tarafından üretilen doğal bir lif. Çoğu ipek ekili tırtıllardan toplanır ve Asya’dan gelir.

Keten giysiler bakımı nasıl yapılır,pamuklu giysiler nasıl yıkanır,rayon giyim nasıl bakımı yapılır,jüt giysiler bakımı nasıl yapılır,

Soya

Soya kumaşı, soya fasulyesi yağı veya tofu üretiminden kalan tozlardan yapılır ve çevre dostu olur. Doğal ipeğe benzer şekilde, doğal güzelliğine katkıda bulunan nadiren şantuklar bulmak yaygındır. Bakımı pamuklu kumaşla aynıdır.

Triko

Bu kelime, örme anlamına gelen Fransızca “tricoter” kelimesinden gelir. Triko, hem uzunlamasına hem de çapraz yönde uzanan ince örülmüş bir kumaştır. Naylon, yün, suni ipek, ipek, pamuk veya diğer elyaflardan yapılabilir.

Yün Kumaş

Yün, bir koyun, keçi, lama veya alpaka yapağıdan gelen doğal bir liftir. Örme veya dokuma olabilir.

Dokuma Kumaş Alan

Dokuma kumaş kim alır,dokuma kumaş satın alanlar,dokuma kumaş nereye satabilirim,dokuma kumaş kimler alır,dokuma kumaş nereye satarım,kim dokuma kumaş alır,

Dokuma kumaşlar bir dokuma tezgahı üzerine gerilen ve hem yatay hem de dikey doğrultuda birbirine dokunan iki iplik parçasından yapılır. Dokuma kumaşlar gerilmez çünkü lifleri birbirine 45 derecelik açılarla uzanır. Dokuma kumaşlar arasında keten, kot ,dimi, saten, şifon, kadife, tüvit ve tuval bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın