Armürlü Kumaş Nedir? Armürlü Kumaş Kim Alıyor?

Armürlü kumaşlar,armürlü kumaş satın alan,armürlü kumaş kime satarım,armürlü kumaş nereden alabilirim,armürlü kumaş nereye satabilirim,armürlü kumaş satanlar,armürlü kumaş kime satarım,

ARMÜRLÜ KUMAŞ NEDİR? ARMÜRLÜ KUMAŞ KİM ALIYOR?

Armürlü kumaş, özel bir armürlü tezgah üzerinde üretilen dokuma bir kumaştır. Teknik ve dokuma tezgahı ilk olarak 1840’larda ortaya çıktı ve dokumacının çözgü (dikey) ipliklerini ayrı ayrı kaldırmasına ve indirmesine izin verdi ve bu da kumaşta küçük, farklı, geometrik desenler ortaya çıkarıldı.

Dikiş malzemeleri arasında sıklıkla kullanılanlar vardır ve isim yaygın olarak bilinmemektedir. Bunlar, bu makalenin anlatacağı ortak Dobby kumaşını içerir.

Armürlü kumaşlar, pamuk, naylon veya ipek gibi çeşitli farklı lifleri içerebilir ve çeşitli farklı ağırlık, desen ve renklerde üretilebilirler. Çözgü ve atkı ipliklerinin renkleri aynı olabilir veya farklı olabilir, bu da doğal olarak ince dokuyu geliştirir. En tanınmış armürlü kumaş, muhtemelen en yaygın olarak polo gömleklerinin yapımında kullanılan pike’dir.

Çok ince ipliklerle dokunulduğunda, kumaş basit, düz bir dokumadan biraz daha fazla doku istediğinizde elbise gömleği için çok güzel bir seçim olan hafifçe yükseltilmiş bir örgü olacaktır. Armürlü kumaşlar genellikle doku ve desen çok ücretsiz olabileceğinden çizgili ve kareli gömlekler için popüler bir seçimdir.

HANGİ KUMAŞ DOBBY OLARAK ADLANDIRILIR

Daha ziyade, dokuma ipliklerinin ortak bir özelliği ile birleştirilen farklı kompozisyon, görünüm ve amaca sahip bir grup resim bile. Dışa doğru, sadece küçük bir uyumla jakarlara benziyorlar.

YAPI

Kullanılan lifler çok farklıdır, elde edilen malzemelerin özellikleri yoldaşların oranına bağlıdır:

Uzun elyaf hammaddelerinden elde edilen saf pamuk, yüksek kaliteli ince madde üretimine gider.

Higroskopiktir, buruşmaz, yumuşak bir taşması vardır;

yapay ipek kaliteli bir astar olsun;

Yünlü, çok renkli armürlü daha yoğundur ve yüksek ısı koruma özelliklerine sahiptir;

döşeme arasında yoğun bir polyester ve viskoz karışımı iyi bilinmektedir.

Armürlü kumaşlar,armürlü kumaş satın alan,armürlü kumaş kime satarım,armürlü kumaş nereden alabilirim,armürlü kumaş nereye satabilirim,armürlü kumaş satanlar,armürlü kumaş kime satarım,

Modern malzemelerin çoğu farklı lifler içerir. Sonuç, yüzdelerine, boyutlandırma, alay ve renk şeklinde ek işlemlere bağlıdır.

BOYAMA

Renklendirme iki renkle elde edilir: yüzeyde bir resim çizmek; sığ bir uyum desende çeşitli renklerde iplik iç içe. Malzemelerin çoğu monofoniktir ve ilginç bir görünüm sadece dokuma deseni ile elde edilir. Döşeme malzemeleri çok renkli liflerden oluşan melanj ipliklerden üretilir.

FARKLI TİPLERİN KULLANIMI

Bu tür farklı özelliklere sahip bir kumaş, sadece giyimde değil, birçok kıyafet türünde kullanılır:

Çok renkli, yünlü Dobby klasik kadın ve erkek ceketlerinden dikilir. Aynı isimdeki viskon astar, bir ürün yelpazesi için en iyi seçimdir.

Dobby gömlek erkek gömlek gömlek iyi giyilir. Malzeme yıkama sırasında küçülmez, neredeyse kırışmaz.

Yorum Yap