Ankara Saten Kumaş Mağazası Ankara’da Kumaş Nereden Alınır?

Ankara saten kumaşçı,Ankara saten kumaşçılar,Ankara kumaş nereye satılır,Ankara parça kumaş kim alır,ankara’da kumaş nereden alırım,ankara’da kumaş nerde satılır,Ankara saten kumaş kim alıyor,Ankara saten kumaş satın alan,

Ankara Saten Kumaş Mağazası Ankara’da Kumaş Nereden Alınır?

SATEN KUMAŞ VE SATEN PAMUK HAKKINDA

Saten atkı ve çözgü arasında bir araya getirilmiş dokuma kumaştır. Bu fiberin en karakteristik özelliği pürüzsüz ve parlak yüzeydir. Ortaçağ saten esas olarak ipekten yaratıldı, ancak şu anda ipek , naylon ve hatta polyester gibi birçok malzemeden dokunuyor. Kullanım amacına bağlı olarak, saten kumaşın görünümü pürüzsüz, parlak veya kaba dokusu ile farklı şekilde ayarlanabilir. Satin’in getirdiği duygular da yumuşaktan kabaya değişiyor.

Saten kumaş nedir?

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

Saten veya Satanh olarak da bilinen, pürüzsüz, göz alıcı bir yüzey ile karakterize edilen bir kumaştır. Saten kumaş, atkı ve çözgü arasında sıkı bir örgü oluşturmak için desenli bir dokuma tekniği uygulanarak yaratılmıştır.

Bükülmüş dokuma tekniğinde, atkı 1 çözgü ipliğinin altına girecek, daha sonra en azından çözgü ipliğinin üstünde olacak vb. Bir sonraki atkı, en az 2 çözgü ipliği ve bir yukarı doğru hareket edecektir.

Üretim malzemeleri

Zeytinburnu penye kumaş, zeytinburnu saten kumaş, zeytinburnu kadife kumaş,zeytinburnu kot kumaş,zeytinburnu parça kumaş,zeytinburnu parti kumaş,zeytinburnu parça kumaş satanlar,zeytinburnu jarse kumaş,zeytinburnu spot iplik satan,zeytinburnu iplik satanlar,zeytinburnu astar kumaş satan,zeytinburnu ucuz kumaş,zeytinburnu kumaşçı adresleri,zeytinburnu kumaş satan yerler,zeytinburnu kumaş alanlar,zeytinburnu stok kumaş alan,

Saten kumaş oluşturmak için birçok farklı kumaş uygulayabiliriz, ancak en çok kullanılanlar hala polyester, ipek ve viskon ipliklerdir, çünkü bu malzemeler ürünün parlaklığını artıracaktır.

Gelişim tarihi. Ankara’da Kumaş Nereden Alınır?

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

Saten kumaş satın alan. Orta Çağ’dan beri var. Yaklaşık 2000 yıl önce ipek yetiştiriciliği popülerdi, bu yüzden kırsal kadınlar saten yapmak için ipek kullandı. Şu anda, saten ve ipekten kıyafetler ve kişisel eşyalar gibi eşyalar sadece üst sınıflar tarafından kullanılıyordu.

Asya’da, saten kumaş kim alıyor? ilk olarak Çin’de erken ortaya çıktı, ancak daha sonra, bu premium malzemenin sırları ortaya çıktı ve yavaş yavaş anakara boyunca komşu ülkelere yayıldı. .

12. yüzyılda İtalya, Saten’i 14. yüzyıla kadar giysi yapmak için uygulayan ilk ülke oldu, çoğu Avrupa ülkesi bu malzemeyi uyguladı. Ancak, bu pahalı malzeme sadece aristokrasi ve üst sınıfa ayrıldı.

19. yüzyılın sonlarına doğru saten, hazır giyim, mobilya ve yatak takımlarında yaygın olarak kullanılan kumaş haline geldi. Bu malzemeyi gömlek, gelinlik, şapka, nevresim takımları gibi ürünlerde bulmak zor değildir. Lüks, bu ürünlerdeki baskın ruhtur.

Sınıflandırmak. Ankara’da Kumaş Nereden Alınır?

Saten kumaş oluşturmak için, atkı ve çözgü arasında yakın bir bağlantı oluşturmak için dokuma deseni uygulanır. Bu dokumada, atkı iplikleri bir çözgü altında bulunur ve daha sonra en az iki çözgü ipliği ile üst üste gelir. Bu işlem tüm kumaş alanı boyunca tekrarlanır.

Bu saten kumaşın tüm varyasyonları, şık ve çekici bir görünüm yaratmak için dokunmuştur. Saten kumaş dokuma işleminde çözgü iplikleri her zaman baskındır. Bunlar arasında, yatak endüstrisinde sıklıkla kullanılan en popüler saten kumaşlar şunlardır:

Saten ipek

Bu malzeme yüksek kaliteli ipekten yapılmıştır, bu yüzden en parlak ve güzel parlaklığa sahiptir.

Her iki üst düzey malzemenin kombinasyonu saten ipeğin ipek’in yumuşaklığından ipeksi pürüzsüz saten parlaklığına kadar tüm avantajlarından yararlanmasına yardımcı oldu.

Saten ipek son derece hafiftir, bu nedenle bu malzemeden ürünler kullanırken, yaz geldiğinde hepimiz yumuşaklığı ve serinliği hissediyoruz ve özellikle kışın yükü böyle olmayacak diğer malzemeleri kullan.

Ankara’da Kumaş Nereden Alınır?

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

Şu anda, saten ipekten yapılmış yataklar genellikle çok göz alıcı ve çekici görünüyor çünkü pürüzsüz renklerin yanı sıra, üreticiler de ürünün estetiğini artırmak için üzerine çok sayıda desen yazdırıyor.

Pamuklu Saten

Pamuk Saten aslında geleneksel bir pamuklu kumaştır, ancak saten deseninde dokunmuş ve şekillendirilmiştir. Pamuk saten kumaş, en iyi havalandırma ve higroskopik oluşturmak için geleneksel pamuklu kumaştan daha az pamuk yoğunluğuna sahiptir.

Pamuk saten, saten parlaklığı ve yumuşak, nefes alabilen bir doku karışımına sahiptir. Saten dokuma yolu ile, pamuk saten kumaş nereden alabilirim? malzeme artık yıkama sırasında buruşmayacak veya buruşmayacak, ürünün dayanıklılığı her zaman en kararlı seviyede tutulur ve kullanıcıya tam bir anlam kazandırır.

Pamuk Saten, 300 iplik / kare inç’e kadar yoğun elyaf yoğunluğuna sahip çok küçük liflere sahiptir, bu nedenle bu kumaş son derece yüksek mukavemete, son derece iyi emiciliğe, safsızlığa ve son derece dostluğa sahiptir.

Karakteristik.

Saten Kumaş Avantajları

Saten malzemenin en çarpıcı özelliği, bu malzemeden yapılan herhangi bir ürüne karşı direnmeyi zorlaştıran parlaklıktır. Saten parlaklığı iyi aydınlatılmış ortamlarda daha da belirgindir.

Kışın ılık ve yazın serin gibi özelliklerin esnekliği satenin hazır giyimden yataklara kadar yaygın olarak kullanılan bir malzeme olmasına yardımcı oldu. Ayrıca, saten malzeme renkleri de çok çeşitlidir, çekici desenler oluşturmak kolaydır, bu da gerçekten etkileyici renkleri beğeninize seçmemizi kolaylaştırır.

Kusur

Bununla birlikte, saten kumaşın müşterilerin kolayca yırtamayacağı bazı dezavantajları vardır, uygulama için stil oluşturmak zordur ve yapışkan tutmak çok zordur.

Bu tür kumaşlar, makineyi yıkamamak yerine elle yıkanmalıdır, çünkü kaliteyi olumsuz etkileyecektir.

Ankara saten kumaşçı,Ankara saten kumaşçılar,Ankara kumaş nereye satılır,Ankara parça kumaş kim alır,ankara’da kumaş nereden alırım,ankara’da kumaş nerde satılır,Ankara saten kumaş kim alıyor,Ankara saten kumaş satın alan,

Saten kumaş her iki tarafta parlak değildir, bu nedenle birçok tasarımı sınırlar.

Her iki tarafta parlak değil – parlak ve donuk yüz. Bu, kullanılan tasarımları kısıtlayabilir.

Uygulama

Moda ürünleri üretmek

Eski zamanlardan beri, saten kumaş dekoratif mobilyaları sarmak için kullanılmıştır. Başlangıçta, bu malzeme hazır giyim endüstrisinde kullanılmadı. 1800’lü yıllara kadar, saten ilk olarak seksi iç çamaşırı ile kıyafetlerde kullanıldı. 21. yüzyıla kadar bu malzeme giysilere yaygın olarak uygulanmamıştı.

Saten genellikle kıyafetlerde kullanılır: saten beyzbol ceketleri, spor şortları, kadın iç çamaşırı, gelinlik, şapka, gözlük, gecelik, bluz ve gece elbiseleri, aynı zamanda şortlarda, Erkeklerin gömlekleri.

Bale ayakkabıları, moda ayakkabılar veya çantaların üretiminde de kullanılır.

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

Yorum Yap