Akrilik Kumaş Satanlar Akrilik Kumaş Satın Alan

Akrilik kumaş kim alır,akrilik ip alanlar,akrilik kumaş nereye satarım,akrilik kumaş satın alanlar,parça akrilik kumaş,akrilik kumaş çeşitleri,akrilik kumaş kimler alıyor,akrilik kumaş nereye satabilirim,

Akrilik Kumaş Satanlar Akrilik Kumaş Satın Alan

AKRİLİK KUMAŞ: ÖZELLİKLERİ VE YAYGIN UYGULAMALARI

Akrilik kumaş en az% 85 akrilonitrilden oluşan uzun zincirli sentetik akrilikten yapılmış yapay bir kumaştır. Yüksek dayanıklılık özelliklerine sahip olan akrilik kumaş, konfeksiyon endüstrisinde ve halı, döşeme gibi ev eşyalarında sıklıkla kullanılır. Akrilik kumaşı daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, bugünün makalesinde bu malzeme ile ilgili tüm bilgileri sunacağız.

Akrilik kumaş nedir?

Akrilik kumaş akrilik elyaftan yapılmıştır. Bu sentetik kumaş başlangıçta yüne alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu kumaş malzeme örgü endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

Akrilik elyaflar, akrilik yaprak kumaşının boya emilimini artırmak için akrinonitrilin az miktarda diğer kimyasallarla birleştirildiği bir petrokimya olan akrinonitrilden üretilir.

Akrilik iplik 1941’de tekstil endüstrisinde bir dev olan Dupont tarafından icat edildi. 1950’de bu malzeme büyük miktarlarda üretildi.

Üretim süreci

Akrilik iplik, polipropilen reçinesinden elde edilen renksiz bir sıvı olan Akrilonitril’den yapılır. Bu madde diğer kimyasallarla birleştirilecek ve daha sonra eğirme işlemine sokulacaktır.

Spot iplik alanlar,spot iplik alan,spot iplik,spot dikiş ipliği,spot akrilik iplik,spot akrilik kumaş,akrilik iplik alan,spot pamuk iplik,spot polyester iplik,spot ip alanlar,spot ip alan,spot likralı kumaş,spot likralı iplik alan,spot çorap ipliği,parti çorap ipliği,stok çorap ipliği,parti çorap ipi,çorap ipi alanlar,çorap ipi alan,çorap ipliği alanlar,
Spot iplik alanlar,spot iplik alan,spot iplik,spot dikiş ipliği,spot akrilik iplik,spot akrilik kumaş,akrilik iplik alan,spot pamuk iplik,spot polyester iplik,spot ip alanlar,spot ip alan,spot likralı kumaş,spot likralı iplik alan,spot çorap ipliği,parti çorap ipliği,stok çorap ipliği,parti çorap ipi,çorap ipi alanlar,çorap ipi alan,çorap ipliği alanlar,

Bütün karışım daha sonra hava dolu bir kaba pompalanır ve daha sonra kurutulur veya suya püskürtülür ve lifi şekillendirmek için ıslatılır.

Toplanan akrilik elyaflar yıkanır, kurutulur ve katlanır, rulolar halinde yuvarlanır ve daha sonra dokunur.

Karakteristik

Avantajları

Akrilik kumaş hafif, ılıktır, bu nedenle bu malzeme yünlü kumaşlara son derece etkili bir alternatiftir.

Buna ek olarak, akrilik kumaş, etkileyici nem kontrol yeteneği, kullanımı boyunca esnekliği ve şekil tutuşu ile de bilinir ve bu da kullanımını harika hissettirir.

Buna ek olarak, akrilik kumaş da kururken çabuk kuruma yeteneğine sahiptir, lekelere, kırışıklıklara ve ultraviyole ışınlarına direnebilir.

Diğer doğal elyaflarla karşılaştırıldığında, akrilik ipliğin fiyatı çok daha ucuzdur. Bu nedenle, bu malzemeyi kullanan ürünler de daha popülerdir.

Akrilik kumaşın ısı direnci son derece etkileyicidir, en iyi ısıya dayanıklı sentetik elyaf listesinde 2. sıradadır.

Akrilik kumaş ayrıca güvelere, bazı yağlara dayanıklıdır, kimyasalları giderir ve güneş ışığı altında oksitlenmesi zordur.

Bu kumaş birçok titiz tonu da son derece etkileyici bir dayanıklılık boyayabilir.

Kusur

Akrilik, diğer malzemelerle karşılaştırıldığında belirli yumuşaklıktan yoksundur ve bazı alanlarında cilt alerjisine neden olabilir.

Akrilik kumaşın hidrofobik karakteri de, kullanım sırasında statik elektriğe ve yapışmaya duyarlı olacağı için bir dezavantajdır. Akrilik kumaşın bileşimi esas olarak plastiktir, bu nedenle ürün özellikle yanıcıdır ve söndürülmesi zordur.

Tüm kumaşlardan akrilik en aşındırıcı olmayan malzemedir, bu nedenle bu malzemeden yapılan herhangi bir uygulamada aşınmaya karşı ekstra dayanıklı malzeme kullanılmalıdır.

İçin akrilik kumaş da büyük bir tehdittir. Temel neden, bilim insanlarının akrilik kumaşın çevreye bırakıldıktan sonra 200 yıla kadar hayatta kalabileceğini gösterdiği için, bu malzemeyi yapmak için kullanılan polimerin ayrıştırılması zor olmasıdır.

Uygulama

Akrilik, giyimden mobilyaya kadar evdeki hemen hemen her şeyde bulunabilir.

Ev Eşyaları

Akrilik kumaş, battaniye, kilim, döşeme, bavul valizi ve tentelere veya dış mekan mobilya depolama araçlarına üretmek için kullanılır.

Kostüm çeşitleri

Kazak, örme ve spor giyim ve çocuk giyim üretiminde kullanılır.

Diğer uygulama

Yukarıda belirtilen yaygın uygulamalara ek olarak, akrilik elyaf, havlu üretimi gibi diğer birçok alanda da kullanılır veya endüstride kullanılan beton ve takviyeli harç yerine kullanılır.

Koruma nasıl temizlenir

Akrilik kumaş kim alır,akrilik ip alanlar,akrilik kumaş nereye satarım,akrilik kumaş satın alanlar,parça akrilik kumaş,akrilik kumaş çeşitleri,akrilik kumaş kimler alıyor,akrilik kumaş nereye satabilirim,

Akrilik kumaşın kullanım sırasında kalıcı olması için, temizleme ve muhafaza işlemi aşağıdaki gibi düzgün bir şekilde yapılmalıdır:

Akrilik kumaş ürünlerini ılık suyla elle yıkayın. Bu kumaştan statik elektriği azaltmak için, üçüncü veya dördüncü yıkamada su yumuşatıcı kullanılmalıdır.

Yıkadıktan sonra, ellerinizi ve sıkmak için yeterli gücü kullanın ve asmak ve kurutmak için paslanmaz bir askı kullanın.

Akrilik bezi makineyle yıkıyorsanız, son durulamada suyu yıkamak ve yumuşatmak için ılık su kullanın.

Akrilik kumaştan yapılan ürünlerin kurutulması sınırlandırılmalıdır. Ütü gerekiyorsa, orta ateşte kullanın.

Diğer materyalleri keşfedin

Konfeksiyon endüstrisindeki diğer malzemeleri anlamak ve yatak takımı üretmek için aşağıdaki tabloda yer alan tüm malzemeleri özetledi:

Özet

Temel olarak akrilik oldukça sıcak bir kumaştır ve kullanıcılar için mutlak güvenliği garanti etmez, bu nedenle bu malzemeden ürün seçmeye karar verirken dikkatlice düşünmelisiniz. Her gün kullandığınız ürünlerin ve özellikle yatak takımları gibi uyku bakım ürünlerinin en kaliteli ve en güvenli malzemelerden üretildiğinden emin olun. En büyük yatak sistemine -şilte’ye , güvenli ve sağlık dostu malzemelerden yüksek kaliteli yatak ürünlerini seçme konusunda tavsiye için hemen gelin .

Yorum Yap