Akar Boya Kumaş Alanlar

Akar boya kumaş alan,akar boya iplik alanlar,akar boya penye,indigo penye kumaş,indigo kot satan,indigo boya iplik alan,akar boya kumaş satın alan,akar boya iplik alımı yapanlar,akar boya kumaş nereye satarım,akar boya kumaş kimler alır,elde kalmış kumaşı kim alır,eski kumaşı alanlar,eski kumaş alan,spot akar boya kumaş,parti akar boya kumaş,stok akar boya kumaş,

Kumaş alımı yapanlar akar boya kumaş satın alanlar indigo boya İndigofera bitkisinin çalı bitkilerinin tüm kısımları (çiçekler, yapraklar, saplar) boyama için kullanılır. İnsan ve hayvan üresi ile fıçılar denilen sığ kovalarda çürümeye bırakılırlar. Kumaş parçası alanlar. Çürüdüğü zaman bitkinin kısımları ayrışır ve sadece toprağa kalan kısımları kullanılır. Gri-kahverengi renkleriyle henüz indigo boyayı anımsatmıyorlar. Kilo ile kumaş. Şimdi nakliye için eşit büyüklükte parçalar halinde kurutulurlar. Dokuma başlamadan önce, tek tek lif şeritleri bir çivit mavisi banyosuna daldırılır.

Kumaş parçası alanlar.  

Renk ne kadar yoğun olursa, lifler o kadar sık ​​daldırılır. 6 ila 8 kez orta mavi renk yoğunluğuna sahip tek bir daldırma vardır ve 12 ila 16 kez gerçekten koyu bir ton sağlar. İplikler boya banyosundan ayrıldığında, oksijenin etkisi altında kimyasal bir reaksiyon meydana gelir. Bir zamanlar gri-kahverengi olan renk, oksidasyon yoluyla güzel bir çivit mavisine dönüştürülür. İndigo rengi bir ceket rengidir. Renk tamamen ipliğe nüfuz etmez, sadece etrafını kapatır.

İpliğin içi beyaz kalır, bu özellikle aşınmış alanlarda çok güzel görülebilirKullanılmış görünümlü kot pantolon. Ancak bu geleneksel boyama yöntemi, 1897 gibi erken bir tarihte indigo için kimyasal bir boya üretildiği için artık pek kullanılmamaktadır.

Kilo İle Parça Kumaş Alanlar.  Geçmişte boyacılar kumaşlarını oksitlenmesi için güneşe bırakırlardı. Mavinin gölgesi güneşin etkisiyle otomatik olarak ayarlandığından, çivit renginin oksidasyon süreci, iyi bilinen “mavi yap” ifadesinin geliştirilmesinden sorumlu olabilir.

Parça kot alanlar.  orijinal bitkisi boya miktarının üç katını sağladı. El Salvador ve Brezilya’da indigo için hala geniş ekim alanları var.İndigo, iki yüzyıl boyunca (1603-1868) ipek günlük giyim olarak yasaklandığında Japonya’da da popülerdi. O zamanlar en erişilebilir boya ile boyanmış pamuklu giysiler giyiyorlardı – indigo.

KUMAŞ SATIN ALAN BENİM 0536 336 43 43 HEMEN ARAYINIZ…

Parti kot kumaş alanlar. İndigofer bitkisine olan talep , yapay boyanın ortaya çıkış tarihi olan 1866’dan beri düşmeye başladı. Alman kimya bilimcisi Adolf von Bayer, nitrobenzenedehit ve asetondan indigo elde etmeyi başardı. Bu keşif, kot boyamayı çok daha ucuz hale getirdi. Yeni indigo, tamamen temizlenemeyen doğal bir boyanın karakteristik safsızlıklarını içermediği için saf olarak adlandırıldı .

Kilo ile kot kumaş alanlar. Sonuçta, indigo suda çözünmeyen oldukça kaprisli bir boyadır. Çözücü olarak ne kullanıldıysa! İngilizler çivit mavisini arsenikle, Avrupalılar kokuşmuş idrarla, Çinliler demir sülfatla ve Japonlar termofilik bakterilerle çözdü.

Kumaş alan.

Modern gerçekliklerde, çoğu büyük üreticinin yaptığı gibi, kotları suni ( saf ) indigo ile boyamak çok daha karlı . Saf indigo terimi genellikle ürün açıklamalarında kullanılır…. Bu nedenle, koyu lacivert renk olarak kastedilen boyanın kendisi değildir. Bazı durumlarda, kutudan çıkan yeni temiz kot pantolonlar koyu gri veya neredeyse siyah olabilir. Gerçekte, böyle bir kot yıprandıkça yüzünü gösterecektir.

Akar boya kumaş alanlar.  Bazı kot pantolonlar giyildikçe hafifler, bazıları parlak mavi bir desen sergiler ve bazıları giyildikleri yerde hafif yeşilimsi bir renk alır. Son olarak, çok kalıcı bir boya ile boyanmış kotlar var, orijinal rengi takdir eden insanlar için tasarlandı (açıklamada, örneğin kalıcı çivit olarak belirtilebilir ). Bu tür kot pantolonlar oldukça yavaş bir şekilde ovulur ( solur ) ve bir istisnadır.

Akar boya kumaş alan.

Her gün kot pantolonla karşılaşıyorsunuz. İş yerinde, arkadaşlarla bir kokteylde veya bir aile kutlamasında: mavi yoldaş her zaman yanınızda.  Ama onun hakkında gerçekte ne biliyoruz? Mayaların mavimsi çivit boyasını çivit bitkisinden çıkardığını ve ritüelleri için kullandığını biliyor muydunuz?

İndigo, fiyatının yüksek olması nedeniyle o dönemde Avrupa’da çoğunlukla sadece boya olarak kullanılmış ve nadiren kumaş boyamak için kullanılmıştır.

kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,
kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,

İndigo kot kumaş alanlar. O zaman, boya hala indigo bitkisinden geleneksel yolla elde ediliyordu. Pembe çiçekleri ve ince yaprakçıklarıyla, onlardan koyu mavi bir boya çıkabileceğini gösteren hiçbir şey yoktur.

BU ARADA KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Bu aynı zamanda uzun ve karmaşık bir üretim süreci olmadan da işe yaramaz: İndigo fabrikası, indigo’nun sarı bir öncüsü olan indikan içerir. Sarı boya ancak bir dizi kimyasal işlemden sonra ve havada kurutulduğunda maviye döner.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!