Kumaş Kg’dan Metreye Nasıl Çevrilir?

KG metreye çevrilir mi,Kumaş topu kaç kilo,GSM nasıl hesaplanır,Pastal gramajı nasıl hesaplanır,Kg metreye nasıl çevrilir,1 kilo Kaç metreye eşittir,Ürün GRAMAJ HESAPLAMA,Kumaş pastal HESAPLAMA,Kilodan metre HESAPLAMA,Kg metreye çevirme Örnekleri,Kumaş gramajları,Kumaş metretül HESAPLAMA,

Kumaş alanlar Kumaş metrajı nasıl hesaplanır? Tekstilde metretül nasıl hesaplanır? Kumaş nasıl ölçülür? 1 kilo kumaş kaç para? ağırlıkları ihtiyaçlarınıza uygun bir malzeme bulmak ve en yüksek kaliteyi sağlamak için çok önemlidir.

Bu makalede, kumaş ağırlıkları için en yaygın ölçü birimleri, birimler arasındaki faydalı dönüşümler ve kumaş ağırlığının profesyonel araçlarla nasıl tartışılacağı veya kumaş numunesi çok küçükse, basit araçlarla kumaş ağırlığının nasıl bulunacağı hakkında bilgi edineceksiniz. ofiste veya evde bulabilirsiniz.

Kumaş ağırlıklarının önemi nedir?

KALIPSIZ Pantolon Dikimi,Pantolon Dikimi,Pantolon Ağı NASIL DİKİLİR,Havuç Pantolon KALIBI Nasıl Çıkarılır,Boru paça pantolon dikimi,Pijama ağı NASIL DİKİLİR,FERMUARSIZ Pantolon DİKİMİ,Pantolon ağına yama nasıl yapılır,erkek pantolon nasıl dikilir,kumaş pantolon nasıl dikilir,erkek pantolon nasıl dikilir,pantolon nasıl yıkanır,pantolon kumaş satanlar,pantolon kumaşı satanlar,kot pantolon kumaş,kot parçası kilo ile nerede satılır,pantolon evde nasıl dikilir,evde pantolon nasıl dikilir,
KALIPSIZ Pantolon Dikimi,Pantolon Dikimi,Pantolon Ağı NASIL DİKİLİR,Havuç Pantolon KALIBI Nasıl Çıkarılır,Boru paça pantolon dikimi,Pijama ağı NASIL DİKİLİR.

kumaş-ağırlık-uygulama

kumaş ağırlığı

1. Kumaşın ağırlığı ile kumaşın uygulanması arasında önemli bir ilişki vardır.

Kumaş tedarikçilerinden kumaş satın alma deneyiminiz varsa, size istediğiniz kumaş ağırlığını soracaklarını bilirsiniz. Ayrıca size en uygun kumaşları bulmanız için önemli bir referans özelliğidir.

2. Kumaş ağırlığı, sipariş etmeniz gereken veya siparişinizde alacağınız toplam ürün miktarını etkiler.

Kumaşı kilo ile satın alırsanız ve kumaş birim uzunluk başına başka bir kumaştan daha ağırsa, daha yoğun kumaşın toplam uzunluğunu daha az yoğun kumaşa kıyasla daha kısa alırsınız. Bu, önceden planlanmamışsa bir kıtlığa yol açabilir ve planlanmadıysa, bir fazlalıkla sonuçlanabilir. Kumaşı boyuna satın alırsanız ve birim boydaki kumaş ağırlığı artarsa, kumaşın toplam ağırlığı artacağından nakliye masrafları da artabilir. Bu, maddeyi bütçelemenizi etkileyebilir.

Uyarılar

Kumaş alanlar ağırlığının tüm kumaş parçası boyunca sabit olmadığını lütfen unutmayın. Kumaşın tüm yüzeyinde her zaman ortalamadan hafif sapmalar vardır.

Kumaşı tartarken nem de kumaşın ağırlığını etkileyebilir. Bu, özellikle naylon gibi su depolama potansiyeli daha yüksek olan malzemeler için geçerlidir.

Soru: Örme kumaşın Kg olduğu bir durumla karşılaştım. Kg’yi metreye çevirmek istiyorum. Arada burada arama yaparak bir çok formül kullandım ama tatmin olmadım. Lütfen bana yardım edin ve bana basit bir yöntem sağlayın.

Hesaplama için gerekli bilgilere sahipseniz, kumaş ihtiyaç kilogramını metreye çevirebilirsiniz. Verilen kumaş için aşağıdaki parametreleri bilmeniz gerekir.

Kumaş genişliği

Kumaş satın alanlar. Birim kare kumaş ağırlığı (Normalde kumaş ağırlığı gram olarak metre kare olarak ifade edilir.

Yazlık elbise modelleri,Ucuz Yazlık Elbiseler,Midi Boy Elbise,Uzun yazlık elbiseler,Günlük elbise modelleri 2022,uzun yazlık elbise modası,yazlık elbise kumaşları,yazlık elbise kumaş satan yerler,yazlık kumaşlar,uzun abiye modası,uzun elbise kumaşları,uzun elbiseler,uzun yazlık deniz elbiseleri,denizde giyilen elbiseler,yazlık kumaş satan yerler,yazlık ince kumaşlar,

Metre cinsinden dönüştürmek istediğiniz kumaş ağırlığı.

Rulonun yaklaşık uzunluğunu ağırlığından bilmek için formül

Bir kumaş rulosunun ağırlığı bu formül kullanılarak hesaplanır

Kumaş rulosunun açık genişlikteki alanları X birim kare başına ağırlık

 Ağırlık (gram olarak) = Kumaş uzunluğu (metre olarak) X Kumaş genişliği (metre olarak) X Kumaş GSM

Bu nedenle kg’ı metreye çevirmek için aşağıdaki formülü kullanın

Spot Kumaş uzunluğu (metre olarak) = [(Kumaş ağırlığı gram olarak)/ (Kumaş GSM *Kumaş Genişliği metre olarak)]

Parti Kumaş uzunluğu (metre olarak) = (Kumaş ağırlığı * 1000)/( Kumaş GSM *İnç cinsinden Kumaş Genişliği * 0.0254) Ağırlık Kg’ye dönüştürüldüğünde ve kumaş genişliği inç olarak alındığında

Örneğin, bir rulo kumaş ağırlığı 50 kg, kumaş GSM 250 ve kumaş genişliği 46 inç (açık en) ).

Bu nedenle, Kumaş uzunluğu = (50*1000)/(250*46*0.0254) = 171.17 Metre

Not: Yukarıdaki formül, rulo uzunluğu boyunca kumaşın yoğunluğu değişebileceğinden, kumaş rulosunun yaklaşık uzunluğunu verecektir. İkincisi, hesaba birden fazla rulo eklerseniz, kumaşın genişliği de rulodan ruloya değişebilir.

Hem kumaş hem de karton dahil olmak üzere tam rulonun ağırlığı 11,9 kg’dır. Sadece kartonun ağırlığı 1 kg’dır.

Kumaşın ağırlığı metrekare başına 165 gram

Rulonun genişliği 1.5m

Bazı gömlekler rulodan kumaş kullanılarak yapılır ve şimdi rulonun ağırlığı 5.7kg

Yukarıdakilere göre, kalan uzunluğu nedir metre cinsinden rulodaki kumaş? Metre işaretinin sonuna yazmadan en yakın tam sayıya yuvarlar mısınız?

Parti kumaş alanlar sadece benim.

Cevap: Kumaş alımı yapanlar.

Kalan kumaşın ağırlığı = (5,7 Kg – 1 Kg) = Karton ağırlığı hariç 4,5 Kg.

Kumaş GSM = 165 gram

Kumaş genişliği = 1,5 metre

Ağırlıktan metreye dönüştürme faktörü kullanılarak

= (4,5 x 1000)/(165 x 1,5)

= (4500/247,5)

= 18,2 metre Ruloda

kalan kumaş uzunluğu 18 metredir.

Not: Kumaş Alanlar Burada 0536 336 43 43

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!