Adana Kilo İle Kumaş

Adanada kilo ile kumaş satışı,adana kilo ile kumaş,adanada kilo ile kumaş nereden alırım,adanada kilo ile kumaş nerede satılıyor,

Adana’da Toptan Kumaş Alanlar

Adana’da parti kumaş alanlar Adana’da parça kumaş alan Adana’da penye kumaş alanlar Adana’da sandy kumaş alan Adana’da kumaş satın alan yerler Adana’da kumaş alan kişiler Adana’da kumaş nereye satılır Adana’da denye astar alanlar Adana’da mikro kumaş alanlar Adana’da polar kumaş alanlar Adana’da poplin alanlar Adana’da gömleklik kumaş alan Adana’da kot kumaş alan yerler Adana’da gabardin kumaş alan Adana’da keten kumaş alan Adana’da interlok alanlar Adana’da şifon kumaş alan Adana’da viskon kumaş alan Adana’da krep kumaş alan firmalar Adana’da ham kumaş alan yerler. Bu kumaş da neyin nesi? Hiç kendinize bu soruyu sordunuz mu? Sahibim! İşte piyasadaki birçok yaygın giysi kumaşı için kullanışlı bir kılavuz.

sentetik kumaş alanlar sentetik kumaş satın alan yerler sentetik kumaş alan firmalar toptan sentetik kumaş parti sentetik kumaş alan yerler
sentetik kumaş alanlar sentetik kumaş satın alan yerler sentetik kumaş alan firmalar toptan sentetik kumaş parti sentetik kumaş alan yerler

Batiste

İçindekiler: Pamuk, ipek, polyester.

Bu kumaş çok ince dokunmuştur. Genellikle yarı şeffaftır.

Kullanım Alanları: İç çamaşırları ve gecelikler, astarlar, arayüzler. Aile yadigarı dikişlerinde ve bebek kıyafetlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Makinede yıkanabilir veya kuru temizleme yapılabilir.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Çuha

İçeriği: Pamuk, ipek, suni ipek, polyester.

Çuha, adını geniş dokuma tezgahlarda dokunmuş olmasından alıyor. Geçmişte, çoğu kumaş 27 inç genişliğindeki tezgahlarda dokundu. Çuha parti kumaş alanlar modern 44 ve 60″ genişliklerine daha çok benzeyen tezgahlarda dokunuyordu. Çuha ayrıca baskılar için kullanılan düz, düz dokuma kumaş için genel bir terimdir.

Kullanım Alanları: Gömleklik, elbiseler, pijama, gündelik giyim. Kumaş içeriğine bağlı olarak yıkanabilir, elde yıkanabilir ve kuru temizlenebilir.

Dikiş Zorluğu: Kolay

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU/İSTANBUL’ DA

Brokar

İçindekiler: Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm elyaflar. Yünler, pamuklular, ipek, suni ve sentetik elyaflar ve karışımlar.

Bu, jakarlı tezgahlarda doku kazandırmak için yapılan, birden fazla renkte ekstra ipliklerle dokunan ağır, zengin bir kumaştır. Sert bir eli vardır ve genellikle saten bir yüzey ve metal ipliklerle yapılır.

Kullanım Alanları: Takım elbise, spor giyim, gece kıyafeti, gelin, aksesuar, ev dekorasyonu. Bu kumaşın kolayca yakalanma ve takılma eğilimi vardır, bu da astarı bir zorunluluk haline getirir. Genellikle sadece kuru temizleme yapılır. Aynı zamanda çözülme eğilimi de vardır, bu nedenle dikiş yaparken dikişleri bitirdiğinizden emin olun.

Dikiş Zorluğu: Orta ila Zor

Patiska

İçeriği: Pamuk.

Bu, başlangıçta yapılan ucuz, düz dokuma bir pamuktur, dolayısıyla adıdır. Genellikle yazdırılır.

Kullanım Alanları: Gömleklik, çocuk kıyafetleri. Makinede yıkanabilir. İyi giyilir ve dikilmesi kolaydır.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Kanvas

İçindekiler: Pamuk, pamuk / poli karışımı.

Bu, matkap ve yelken bezine benzer, ancak daha hafif olan çok sert bir bezdir. Çok dayanıklı bir bezdir.

Kullanım Alanları: Bez çantalar, döşemeler, hafif ceketler ve paltolar. Dikmesi kolaydır, ancak sert olabileceği için biraz sabır gerektirir.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Zorluk

İçeriği: Pamuk, ipek, yün, suni ipek.

Genellikle biraz fırçalanmış yüzeye sahip çok yumuşak dokuma bir bez. Akan giysiler için uygun olmasını sağlayan hoş bir örtüye sahiptir.

Kullanım Alanları : Elbiseler, ayırır, eşarplar. Kumaş içeriğine bağlı olarak yıkanabilir veya kuru temizleme yapılabilir.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Şönil

İçindekiler: Pamuk, yün, polyester, karışımlar stok kumaş alan.

Genellikle desenleri kesilmiş, tüylü bir kumaş. Kesildiğinde tutuyor.

parti denim kumaş alanlar spot denim kumaş alanlar ham denim kumaş alanlar stok denim alan firmalar parça denim kumaş alan yerler denim parçası alanlar

Kullanım Alanları: Elbiseler, ceketler, yatak örtüleri. Makinede yıkayın. Dikişlerinizi bitirdiğinizden emin olun.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Şifon

İçindekiler: İpek, polyester.

Bükümlü ipliklerden yapılmış hafif, şeffaf, düz dokuma kumaş. Hoş bir el ile çok dökümlü. Hassas görünümüne rağmen oldukça güçlü. Kolay takılma ve çekme eğilimi vardır.

Kullanım Alanları: Elbiseler, gece kıyafetleri, eşarplar, bluzlar, iç çamaşırları. Elde yıkayın veya kuru temizleyin kesilmesi ve dikilmesi zordur. Kaymayı azaltmak için dikişten önce elle teyel dikişlerini tavsiye ederim.

Dikiş Zorluğu: Zor

Çin İpek

İçindekiler: İpek.

Hafif, ucuz, düz dokuma ipek kumaş alan. Çok dayanıklı değil. Dikiş hatlarında çekme ve yırtılma eğilimi vardır. Çoğu durumda çok hafif. Elde yıkayın veya kuru temizleyin. “Çin ipeği” etiketli bazı astarlar polyesterden yapılmıştır.

Kullanım Alanları: Astarlar, bluzlar, erkek boxer şortları.

Dikiş Zorluğu: Orta

Kaplama

İçeriği: Yün, polyester, kaşmir, tiftik, karışımlar.

Flanellerden jakar stillerine ve buklelere kadar değişen ağır kumaşlar. Tipik örnekler arasında melton, haşlanmış yün, deve tüyü, ağır tüvit vb. Bulunur.

Kullanımlar: Paltolar, ceketler. Önceden kaynaştırılabilir. Çoğu durumda kuru temizleme önerilir.

Dikiş Zorluğu: Orta ila zor

Kadife

İçindekiler: Pamuk, pamuk karışımları.

Dikey nervürler veya “galler” ile dokunan sağlam bir parti kumaş alan hizmetkarları tarafından giyilir (parti kumaş alan). Bu çok dayanıklı, düz olabilen ya da günümüzde baskı ya da nakış ile süslenen bir bezdir.

Kullanım Alanları: Pantolonlar, paltolar, ceketler, gömlekler, çocuk giysileri. Makinede yıkanabilir. Lif dökülmesini azaltmak için dikişleri dikin.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Pamuk / Likralı Örgü

Adanada kilo ile kumaş satışı,adana kilo ile kumaş,adanada kilo ile kumaş nereden alırım,adanada kilo ile kumaş nerede satılıyor,

İçindekiler: Pamuk ve Likra birlikte harmanlanmıştır, genellikle yüzde 94 ila 98 pamuk, yüzde 2 ila 6 likra, pamuklu örgülere daha fazla esneklik ve elastikiyet kazandırmak için.

Bu kumaş çok iyi bir “hafızaya” sahiptir ve şeklini düz pamuklu örgülere göre daha iyi ve daha uzun süre koruyacaktır. Çok çeşitli renk ve baskılarda mevcuttur.

Kullanım Alanları: T-shirtler, elbiseler, çocuk giyim, iç giyim, giyim eşyası.

Dikiş Zorluğu: Kolay

Pamuk / Likra Dimi

İçindekiler: Esneklik ve esneklik sağlamak için küçük bir yüzde (yaklaşık yüzde 2 ila 3) Likra ile harmanlanmış pamuklu dimi.

Bu parti kumaş, vücudu affeden yapısı ve sağlam dayanıklılığı sayesinde son birkaç yılda popülerlik kazanmıştır. Çok çeşitli renk ve baskılarda mevcuttur.

Kullanım Alanları: Spor giyim, ceketler ve paltolar, çocuk kıyafetleri, elbiseler. Makinede yıkanabilir. Dikişlerin atlanmasını önlemek için streç bir iğne kullanın.

Dikiş Zorluğu: Kolay

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU/İSTANBUL’ DA

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!