1 Metre Penye Kumaş

penye t-shirt,Erkek Penye,Günlük penyeler,Anne penyeleri,Ucuz penye tişört toptan,Bayan penye Modelleri,Penye Tişört bayan,Penye bayan,

Penye İşlemi

Penye kumaş satın alan işlemi, pamuğun kalitesini artıran ancak ipliğin maliyetine neden olan, süreçte isteğe bağlı ekstra bir aşamadır. Pamuk lifleri, saçınızın içinden geçen tarakta bulunanlara biraz benzeyen ince metal dişlerden geçirilir. Bir tarak elyafı tutarken, diğer tarak hareket ettirilir, böylece elyaf yavaşça hareket eden tarağa aktarılır. Bu tarama işlemi, kısa lifleri çıkarır ve bunları, tüm liflerin aynı yönde gittiği düz bir demet halinde düzenler.

PENYE KUMAŞ

Pamuğun taranmasının sonucu, daha güçlü bir iplik elde etmenizdir, bu da sonuçta daha güçlü ve daha nefes alabilir bir kumaş anlamına gelir. Ayrıca penye olmayan pamuğa göre çok daha pürüzsüzdür ve daha az tüylüdür. Fotoğrafta görüldüğü gibi, ipliğin daha yüksek bir parlaklığa sahip olduğunu da fark edeceksiniz.

Kilo ile penye kumaş,Pamuklu Penye Kumaş,301 penye kumaş fiyatları,Desenli Penye Kumaş,Penye Kumaş kilo fiyatları,Yazlık Penye Kumaş,100 Pamuk Penye Kumaş,Pamuk penye kumaş Özellikleri,

PENYE KUMAŞ ALAN YERLER.

Pamuğun taranması aynı zamanda bir kumaşın boncuklanma (sallanma) direncini artırmaya da yardımcı olur, çünkü kısa liflerin çıkarılması, ortaya çıkan ipliğin daha az tüylü olacağı ve kumaş yüzeyinde yumaklara topaklanma olasılığının daha düşük olacağı anlamına gelir. Nevresimlerinizin sallanmasını veya tüylenmesini nasıl önleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, lütfen konuyla ilgili makalemize göz atın.

Tabii ki, tüm bunlar bir değiş tokuş ile geliyor. Tarama işlemi daha fazla zaman alır ve %25’e varan oranda daha fazla lif telefine neden olur, bu da kaçınılmaz olarak daha pahalıya mal olacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, penye iplikler, karde ipliklerden yaklaşık %5 daha pahalıdır ve bu da nihai ürün için daha yüksek bir perakende fiyatı anlamına gelir.

penye kumaş istanbul penye kumaş zeytinburnu ribana kumaş zeytinburnu interlok kumaş zeytinburnu

Penye kumaş satın alanlar. ” Penye, yüzyıllardır tekstillerin hazırlanmasında kullanılan bir tekniktir. Esasen, penye, liflerin düzleştirilmesine ve eğirmede kullanılmak üzere hazırlanmasına yardımcı olan bir işlemdir. Penye kumaş alan aynı zamanda kısa lifleri daha uzun olanlardan ayırmaya da yardımcı olur, bu da eğirme işlemini çok daha kolay hale getirin.”

Penye pamuğun dokusu daha yumuşaktır çünkü dışarı çıkacak ve karıncalanacak kısa iplikler yoktur ve iplikteki tüm kir ve kirlilikler giderilmiştir. Penye pamuğu ayrıca daha güçlüdür, çünkü daha kısa ve kırılabilir lifler penye yoluyla uzaklaştırılmıştır.

TOPTAN PENYE KUMAŞ

 Ayrıca düzleştirilmiş lifler penye işleminden sonra daha sıkı bir şekilde bir arada durur, bu da penye ipliğin yıpranma ve çözülme olasılığını azaltır. Penye işlemi hacmi ortadan kaldırdığı ve fazladan bir adım eklediği için, ortaya çıkan tekstil biraz daha maliyetli olacaktır.”

Dimi pamuk bir kumaş dokuma tekniğidir, kumaş yüzeyi dolgundur ve düz ayarı kolaydır yani çekmez. Dimi pamuğun yoğunluğu düz kumaştan daha fazladır, daha fazla ipliğe mal olur ve iyi bir aşınmaya sahiptir. Dimi pamuk düz kumaştan daha sıkıdır ve çekme oranını kontrol etmek kolaydır.

Penye pamuk, eğirme sırasında mükemmel bir taraklama sürecini artırır. 0536 336 43 43. Daha kısa olan elyafı taramak ve pamuğun içindeki safsızlıktan kurtulmak, böylece parlak iplikler yapmak, pamuğu daha sağlam yapmak ve kolay tüylenme olmamasını sağlamaktır. 0536 336 43 43. Buna göre pamuğun kalitesi daha istikrarlı olacaktır. Penyeden yapılan kumaşlar doku, yıkanabilirlik ve dayanıklılık açısından daha kaliteli olacaktır.

 PARÇA PENYE KUMAŞ

penye kumaş satın alan top penye alanlar toptan penye alanlar penye parçası alanlar parça süprem alanlar parça interlok alanlar ribana alanlar kaşkorse alanlar likralı kaşkorse alanlar

Pamuk karışımlı kumaş, pamuk lifi ve diğer bir veya iki farklı lifi benimseyen harmanlanmış iplikten yapılır. Pamuk karışımlı kumaşların başlıca üç çeşidi vardır: pamuklu brokar, brokarlı pamuk ve polyester. Elyaf kumaşa aittir ve giymek için rahat, serin ve nefes alabilir. 0536 336 43 43. Dahası, aynı zamanda iyi bir esnekliğe sahiptir. Bu kumaşın yumuşak renk, iyi dökümlülük ve küçük çekme gibi pek çok özelliği vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!