Zeytinburnu Polyamid Kumaş

polyemid kumaş kumaş zeytinburnu polyemid kumaş alanlar istanbul polyemid kumaş alan istanbul parça polyemid kumaş satın alan

Parça Kumaş Satın Alanlar. Poliamid üretimi için belirli amino asitler, memeciklerden preslenen viskoz bir kütleye dönüştürülür. Sonsuz bir iplik (filament) oluşturulur. Bu, gerektiği gibi belirli bir şekle ve güce getirilebilir.

Kumaş alanlar elyaf, örneğin yağmurluk, askeri giysi, spor giyim, mayo, çorap ve iç çamaşırı gibi çeşitli şekillerde kullanılır. Ayrıca genellikle pamuk ve viskon veya astar malzemesine bir katkı maddesi olarak kullanılır.

Poliakrilik

Nakış ipi alanlar,viskon iplik alan,stok viskon ip alan,hurda iplik alanlar,elde kalan ip satın alanlar,polyemid iplik satın alan,iplik nereye satılır,iplik nereye satarım,yarım bobin iplik alan,iplik kime satarım,

Poliakrilik, en yaygın sentetik elyaflardan biridir. Elyaf, ıslak veya kuru eğirme işlemi kullanılarak üretilir. Eğirme kütlesi, bir memeden sıcak hava ile bir kanala preslenir veya sürekli ipliğin (filament) katılaşmasını sağlamak için kimyasal bir katkı maddesi kullanan bir çökeltme banyosuna püskürtülür.

Kumaş ya tek bir elyaf olarak işlenir ya da her bir elyafın faydalarını birleştirmek için yün, pamuk veya diğer ipliklerle harmanlanır. Poliakrilik yırtılmaya ve aşınmaya karşı dirençlidir ve bu nedenle genellikle kazak, ceket ve yelek, çorap, koşu kıyafeti ve eşofman gibi trikolarda kullanılır.

Viskon

Viskon, doğal hammaddelerden (okaliptüs, çam ve kayın ağacı) yapılmış doğal bir elyaftır. Ahşap parçalara ayrılır. Reçineler ve diğer maddeler kaynatılır. Temizlenen ve ağartılan selüloz, katı kağıt hamuru tabakaları halinde preslenir. Plakalar daha sonra kimyasal bir işlem kullanılarak viskoz bir eğirme kütlesine dönüştürülerek tekrar sürekli bir iplik elde edilir.

Elyaf genellikle pamuk, yün, keten veya diğer elyaflarla karıştırılır, ancak tek bir elyaf olarak da kullanılabilir. Üretim karmaşık olsa bile çok değerli çünkü viskon aynı zamanda çok yönlü ve ucuz. Genellikle bluz, gömlek, elbise, tişört, iç çamaşırı ve astar olarak kullanılır.

Viskon: bakım

kumaş satın alanlar,parça krep kumaş alanlar,Zeytinburnu krep kumaş,bursa krep kumaş,denizli krep kumaş,adana krep kumaş,

Viskonları sıvı deterjanla maksimum 40°C’ye kadar hafif programda yıkamak en iyisidir. Boyalı veya baskılı kumaşları her zaman açık renkli çamaşırlardan ayrı yıkamalısınız. Lekeleri çıkarmak için safra sabunu kullanmanızı öneririz. Islak çamaşırları kuruması için kolayca asabilirsiniz. Giysileri nemliyken veya bir bezin altında düşük ayarda ütülemelisiniz. Bir giysi çekerse, herhangi bir sorun yaşamadan dikkatli bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Keten

Keten lifleri, keten bitkisinin sapından elde edilir. Lifi üretmek için meyve kapsülleri saptan ayrılır. Bu daha sonra kavrulur. Bitki tutkalı çözülür ve lif demetleri ayrılabilir. Bundan sonra keten 5 ila 8 gün ılık suda bekletilir. Daha sonra kurutulur ve fazla ahşap parçalar vibrasyonla çıkarılır ve ardından iplik haline getirilmeden önce taranır.

Keten de genellikle pamukla karıştırılır – buna yarım keten denir. Keten, özellikle yaz aylarında çok popülerdir. Havadar, hafif ve serinletici hoş kumaş ciltte ferahlık hissi sağlar. TÜRKİYE’de bitki kuzeyde yetişir çünkü çok fazla suya ihtiyaç duyar ve kıyıya yakınlığı onun için idealdir.

Keten: bakım

Ketenlerin bakımı kolaydır, kaynatılmaz ve makinede yıkanabilir. Sadece renkli giysilere dikkat etmelisiniz. Bunları normal bir yıkama programında 40°’de yıkayın ve kuruduktan sonra genellikle düşük ayarda ütüleyin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!