Yarım Top Kumaş Alanlar Kumaş Kesme İpuçları Nedir?

Yarım top kot alanlar,yarım top saten alan, yarım top kadife alanlar, yarım top gabardin satın alanlar, yarım top penye alanlar, yarım top ribana alan, yarım top jarse alanlar, yarım top süprem alan,yarım top interlok alan,yarım toplar kumaş alanlar,

Kumaş kesme ipuçları nedir?

Yarım Top Kumaş Alanlar. Yarım kalmış kumaş satın alan,yarım kalan top kumaş alan,yarım top halinde kumaş alanlar,yarım top halinde ribana alan,yarım top halinde kumaş nereye. Spot kumaş alanlar. Kalıbı yaptıktan ve doğru kumaşı seçtikten sonra kalıbın tüm parçaları kumaşa aktarılmalı ve ardından kesilmelidir. Bu aşamada kötü sürprizlerle karşılaşmamak ve değerli kumaşın üzerinize tam oturan bir giysi haline gelmesi için kumaşı keserken nasıl bir yol izleyeceğinizi ve kesinlikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini burada açıklıyoruz.

İçindekiler

Yarım top kumaş alan, top top kumaş alanlar,pastal satın alan,kesimden kalmış kumaşları alan yerler, 2 çuval kumaş alan, 1 top saten kumaş alan,2 top kot kumaş alan,2 top viskon kumaş alanlar, 1 top viskon kumaş alan

Kumaşı kesmek için neye ihtiyacınız var?

 • İplik çizgisini nasıl buluyorsunuz?
 • Deseni yerleştirin ve düzeltin
 • kumaşı düzgün kes
 • Kumaşın hangi tarafının yanlış olduğunu nasıl bilebilirim?
 • çapraz olarak kırp

Kumaşı kesmek için neye ihtiyacınız var?

Desen parçalarını kumaştan kesmek için keskin kumaş makasına ihtiyacınız olacak. Kumaş makasları ve döner kesiciler her zaman keskin olmalıdır, çünkü giysinin sonraki uyumu için desen parçalarının tam olarak kesilmesi esastır. Desen kağıdını kesmek için kullanılan kumaş makasları kumaşı keserken hızla körelerek hatalara neden olur.

Kağıt desen parçalarını kumaşa sabitlemek için iğne, kumaş klipsi ve kumaş ağırlıkları gibi yardımcılar kullanılır.

YARIM TOP PENYE KUMAŞ ALANLAR… 0536 336 43 43

Deseni kumaşa çizmek için basit bir terzi tebeşiri kullanın. Genellikle beyaz tebeşir kullanılır. Beyaz kumaşlarda daha koyu bir tebeşir kullanılabilir. Alternatif olarak, bir hileli işaretleyici veya işaretleyici kalem de kullanabilirsiniz.

Dikiş aksesuarları konu sayfamızda dikiş için kullanabileceğiniz diğer araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İplik çizgisini nasıl buluyorsunuz?

Kumaşı kesim için hizalamadan önce kumaşı yıkamalısınız. Bu, dikilen giysinin daha sonra çekmesini veya bükülmesini önler.

Abraham Kumaş Metresi ne kadar,Abraham Kumaş Nedir,Abraham Kumaş Elbise Modelleri,Abraham Saten Kumaş fiyatları,Abraham Saten Kumaş nedir,Abraham Saten Kumaş Bursa,Abraham Kumaş nasıldır,Abraham Kumaş Abiye

Desen parçalarını kumaş üzerine doğru bir şekilde yerleştirmek için kumaşın dokusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Giysilerimizde, tahıl genellikle baştan ayağa dikey olarak uzanır. Bununla birlikte, bir kumaşı damar boyunca veya hatta damara çapraz olarak kesme olasılığı da vardır. Daha sonra. Bu nedenle kumaşınızın damarını lokalize etmek önemlidir. Tahıl çizgisini bulmanın birkaç basit yolu vardır:

YATIM TOP KOT ALAN… 0536 336 43 43

Tane her zaman kenara paralel uzanır. Çoğu kumaşın kumaş panelinin sağında ve solunda bir kenar vardır. Bunları kumaşın genellikle kenarına baskı yapılmaması, dokuma makinesinden küçük delikler olması veya biraz yıpranmasından tanıyabilirsiniz.

YARIM TOP GABARDİN ALANLAR KİMLER? 0536 336 43 43

Tahıl yönünde, kumaşlar genellikle daha sıkıdır ve daha az esneyebilir veya esneyemez. Tahıl çizgisini bulmak için bir esneme testi de kullanabilirsiniz.

Kenar artık görünmüyorsa ve esneme testi net değilse, damarı bulmak için kumaştan tek bir iplik çekebilirsiniz. Çektiğiniz ipliğin atkı ipliği mi (kumaş boyunca uzanan iplikler) yoksa çözgü ipliği mi (kumaşın üretimi sırasında bir dokuma tezgahında uzunlamasına gerilmiş iplikler) olup olmadığını bir yırtılma testinde öğrenebilirsiniz. Bir kumaş her zaman atkı iplikleri yönünde yırtılabilir. Tahıl, çözgü ipliklerine paralel uzanır.

Tahıl çizgisine dair başka bir ipucu, bir kumaşın deseni olabilir. Kumaş deseni bir yönde yazdırılıyorsa, damarın desenle aynı yönde ilerlediğini varsayabilirsiniz.

YARIM TOP PENYE ALANLAR…

Kadife, fitilli kadife ve mikrofiber (yapağı) ile damar yönünden damarın yönünü de görebilirsiniz. Tahıl üzerine vurursanız, kıllar (hav) ayağa kalkar ve tahıl da bu yönde ilerler.

İnce ribana veya jarse gibi elastik kumaşlarda, gerilme yönüne veya damar yönüne dikkat etmek özellikle önemlidir. Triko, dokuma kumaşa göre her iki yönde de daha esnektir. Yani buradaki streç testi farklıdır. Triko tanesinin görsel olarak görülmesi kolaydır. Kumaşı biraz ayırırsanız, “çizgiler” görünür hale gelir. Bu çizgiler tanenin yönünü gösterir.

YARIM TOP KUMAŞ SATIN ALANLAR… 0536 336 43 43

Artık kumaşınızın damarını bulduğunuza göre, kağıt desen parçalarını desen üzerindeki damar oku ile hizalayabilirsiniz. Uyarı: Desen şablonları yaparken damarı işaretlemeyi asla unutmayın!

Deseni yerleştirin ve düzeltin

Desen parçaları artık mümkün olduğu kadar yerden tasarruf sağlayacak şekilde kumaş üzerine yerleştirilmiş ve doku ile hizalanmıştır. Kaymalarını önlemek için birkaç pim ve ağırlıkla yerinde tutulurlar.

YARIM TOP RİBANA ALAN YERLER… 0536 336 43 43

 Parçalar artık terzi daireleriyle işaretlenip kesilmeden önce, dikiş paylarını küçük bir el ölçüsüyle işaretlemeniz gerekir. Dikiş paylarına nasıl ve nereden başlayacağınızı, desen kesmeden üretime hazır şablonlara kadar uzman kitabımızda okuyabilirsiniz. Bununla birlikte, dikiş payını zaten içeren hazır desenler de vardır.

Kumaş keserken ve dikerken dikkat edilmesi gerekenler:

kot kumaş alanlar nerede parça kumaş satın alanlar nerede olur kilo ile kumaş satanlar nerelerde olurlar,parça kumaşçılar nerede,
kot kumaş alanlar nerede parça kumaş satın alanlar nerede olur kilo ile kumaş satanlar nerelerde olurlar,parça kumaşçılar nerede,
 1. İpliğin yönüne ilişkin güvenilir bir kılavuz elde etmek için, önce kumaştan tek bir ipliğin çekilmesi tavsiye edilir.
 2. Bu çizgiyi kılavuz olarak kullanarak, kenar uzunluğu 10 santimetre olan kareleri ip ipliği ile işaretleyebilirsiniz.Bu, desen parçalarını hizalamayı çok daha kolay hale getirir ve kumaşın diyagonalden ne zaman ayrıldığını hemen görebilirsiniz. Tahıl tam olarak diyagonal olmadığı için kesim sırasında meydana gelen hatalar, çok fazla terzilik bilgisi ile bile daha sonra zor düzeltilebilir. Dikenli kenarlar, dolaşık dikişler, bükülmüş parçalar hoş olmayan sonuçlar olabilir.
 3. Desen kısımları mutlaka tam olarak yerleştirilir ve tek kat olarak kesilir. Bitmiş giysinin vücudun etrafında bükülmesini önlemek için çapraz damar ön ve arka parçalarda zıt olmalıdır.
 4. Kumaşı keserken olabildiğince pürüzsüz tutmak için altına kadife veya yün bir bez koyabilirsiniz.
 5. Çapraz kesim ile kumaş, konumundan dolayı belli bir esnekliğe sahiptir, yani esneyebilir. Dikişler devam etmezse, sorunlar ortaya çıkabilir.
 6. Bu nedenle, çapraz kesimler için geleneksel dikişler yerine çok küçük bir zikzak dikiş önerilir.
 7. Yarım toplar kumaş alanlar.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!