Viskon Kumaş Kime Satabilirim? Viskon Kumaş Nereden Alınır?

Viskon kumaş nereden alabilirim,viskon kumaş nerede satılır,viskon kumaş nerden alırım,viskon kumaş satış yeri,viskon kumaş satanlar,viskon kumaş kime satarım,viskon kumaş kim alır,viskon kumaş kim alıyor,viskon kumaş kimler satın alır,

Viskon Kumaş Kime Satabilirim? Viskon Kumaş Nereden Alınır?

Viskoz

Viskon ilk insan yapımı liftir. Ayrıca, bu, odun hamurundan elde edildiği için yapay liflerin en organik (ve dolayısıyla çevre dostu) olmasıdır. Çevre dostu temel ilkelerinden biridir, bu nedenle ürünlerimizde viskon kumaşlar hem saf formda hem de diğer liflerle karışım halinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Viskon modern modada popüler bir malzemedir. Nemi iyi emer, “nefes alır”, hafiftir – bu nedenle yazlık giysiler için idealdir. O kadar hijyenik ki, çocuk kıyafetleri bile ondan dikiliyor. Çok önemli – viskoz asla alerjiye neden olmaz!  Ayrıca, viskon kumaşlar çok güzel ve farklı stillere sığar.

Modern viskon kumaşların doku zenginliği şaşırtıcı. Viskon ipliği nakış, örgü ve kordonlar için yaygın olarak kullanılır. Kumaş tasarımcıları dokuları denemeyi sever ve viskon kaplama sıkı yoğun malzemelere bile parlaklık ve lezzet verir. Kumaş seçerken, viskoz iplik üretimi için en gelişmiş teknolojiler kullanılır.

(İMALAT FAZLASI,ELDE KALAN VİSKON KUMAŞ HER TÜRLÜ KUMAŞ ALIYORUM)

Viskon kumaş çeşitleri

Şifon Kumaş Parça Kumaş Alanlar Kumaş Parçası Alan Viskon kumaş Krep Kumaş

Ana viskoz elyaf türleri teknik iplik, tekstil ipliği ve kesikli elyaftır.  Yarış lastikleri, branda çizme, selofan ve selüloz film, lifler, dokunmamış temizlik peçeteleri teknik viskondan yapılmıştır. Tekstilden – giysi, yatak takımı, masa örtüsü, perde için dikiş pedleri. Kesikli elyaflar – yüksek kaliteli viskon, yumuşak ve plastik; Bu kumaşlar güzel ve rahat kıyafetler yapmak için kullanılır.

Viskon kumaşların yüzeyi parlak veya mat olabilir ve liflerin farklı kalınlığı ve bükülmesi pamuk, yün veya keten simüle etmenizi sağlar. Viskonun, malzeme maliyetini azaltmak, kırışmayı azaltmak veya ilginç bir doku vermek için doğal liflerle karıştırılması sevilir. Dokumada keten, dimi, saten, jakarlı, ince örgülü dokuma kullanılır. Viskon muslin, krep, krep georgette, mooskrep, viskon ipek, viskon astar kumaşları popüler ve güzel etkisi olan kumaşlar da üretilmektedir.

Viskozun polyester ve diğer sentetik elyaflarla karışımları yaygın olarak kullanılmaktadır – böyle bir bileşimin kadife ve kadife özellikle etkileyici görünüyor. Trikolarda, viskoz genellikle mukavemet ve süneklik için elastan ile karıştırılır. Farklı liflerden gelen ipliklerin kombinasyonu ve profilli liflerin kullanımı, metalik etkiye kadar ilginç etkiler elde eder.

Viskon özellikleri

Viskon Kumaş Kime Satabilirim?

Viskoz özellikleri pamuğa benzer: hijyeniktir, dokunuşa hoş gelir, nefes alabilir, iyi ısı koruma özelliklerine sahiptir, aşınmaya karşı dayanıklıdır ve nemi pamuktan iki kat daha fazla emer. Viskon kumaş elektriklenmez, “ısırmaz”, kesinlikle hipoalerjeniktir. Ürünleri yumuşaklık, hafiflik ve ipekliklerinden dolayı çok rahat ve güzel – viskonun yapay ipek olarak adlandırıldığı hiçbir şey için değil. İpek ile viskoz ilişkilidir ve parlaklık fiberin karakteristik bir özelliğidir ve özel bir çözelti ile işlenirken mat etki elde edilir.

Viskon kolayca boyanır, bu nedenle ondan gelen ürünler genellikle parlak, çeşitli baskılardır. Çevresel kullanım için şüphesiz bir artı – malzemenin atılması kolaydır ve doğa için tehlike oluşturmaz.

Dezavantajları – ağır kırışıklıklar, su, hava ve ultraviyole radyasyonun etkisiyle tahrip olur, yıkama ve ütüleme sırasında önemli bir büzülme sağlar. Dezavantajları azaltmak için, büzülmeyen ve ezilmeye karşı dayanıklı işlemler kullanılır, takviye lifleri genellikle kumaşa dokunur. Düzgün üretimli viskon daha dayanıklıdır. Bugün, özellikle pürüzsüz bir yüzeye sahip bir modal viskon elyaf modal geliştirilmiştir – bundan yapılmış kumaşlar yumuşak ve elastiktir, tekrarlanan yıkamadan sonra bile görünümlerini korurlar.

Viskon Kumaş Nereden Alınır?

Viskon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Ana kural dikkat ve inceliktir, viskoz su ve yüksek sıcaklıklardan korkar. Yanlış yıkama ve ütüleme yeni bir şeyi mahvedebilir, kumaş gerilebilir ve makaralarla kaplanabilir. Tamburda yoğun makine yıkama ve sıkma, agresif deterjanlar, eller tarafından bükme kontrendikedir.

Yıkamadan önce, liflerin kombinasyonuna dikkat ederek etiketi incelemeniz gerekir – bakım koşulları buna bağlıdır. Kir veya toz yapışıyorsa, yıkamadan önce çamaşırları fırça ile yıkamanız gerekir. Beyaz, renkli ve siyah ürünler ayrı ayrı ayrılır ve yıkanır.

Viskon kumaş nereden alabilirim,viskon kumaş nerede satılır,viskon kumaş nerden alırım,viskon kumaş satış yeri,viskon kumaş satanlar,viskon kumaş kime satarım,viskon kumaş kim alır,viskon kumaş kim alıyor,viskon kumaş kimler satın alır,

İnce viskon kumaşlar ve trikolar en iyi, vazgeçilmez bir ıslatma ile ılık suda el, sabun veya yumuşak toz ile yıkanır – kumaşı ovalamaz ve geremezsiniz. Zarif elbiseler ve takım elbise en iyi temizlenir. Makinede yıkarken – sadece hassas mod, yumuşak deterjanlar ve sıcaklık 30 ° C’den yüksek değildir.

Hiçbir durumda viskoz ürünleri bir santrifüjde sıkmayın veya elle bükmeyin! Öğeyi bir havluya sarabilir ve daha sonra hafifçe sallayabilir veya tamamen sıkamazsınız, ancak suyun boşalmasına izin verin.

Viskon Kumaş Nasıl Kurutulur? Viskon Kumaş Kime Satabilirim? Viskon Kumaş Nereden Alınır?

Dokuma viskon öğeleri doğrudan askıdan uzakta, havalandırılan bir yerde bir askı kuyusu üzerinde kurutulabilir. Triko düz bir yüzeyde kurutulmalıdır. Temiz bir bez veya havlu, masaya veya ütü masasına, boyuttaki öğeden biraz daha büyük yerleştirilir, ürün üzerine yayılır. Ürünün altındaki kumaş, ürün tamamen kuruyana kadar zaman zaman kuru bir kumaşla değiştirilmelidir.

Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir?

Viskon güçlü bir şekilde kırışır, ancak dikkatlice ütülemek gerekir: ürünleri hafifçe nemlendirilmiş veya nemli bir bezle “ipek ürünler” demir modunda ütüleyin. Buharlı pişirici ile kırmızı-sıcak demir kategorik olarak “hayır” dır: kumaşı deforme eder, sıçrayan lekeler ve buhar oluşur.

İşlemeli kumaşlar ve dokulu kumaşlar sadece yanlış tarafta ütülenir. Örme viskon kumaşlar basınçsız ütülenir. Bazı karışık triko türleri ütüleme gerektirmeyebilir, ancak çoraplar sırasında düzleştirilebilir.

Tüm Makale Linkleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın