Viskon Kumaş Alım Yeri

viskon kumaş alım yerleri,parça viskon alım yeri,parti viskon alım veri viskon iplik alım yeri,ham viskon alım yerler,

Viskon kumaş alanlar suni, ancak sentetik olmayan bir kumaştır. Odun hamurundan yapılır. Hazırlanan hammadde, sodyum hidroksit çözeltisi ile işlenir ve küçük hücrelerden geçirilir. Boyama ve kurutmadan sonra kumaş üretimine giden lifler bu şekilde oluşur.

Viskon üretim süreci

Viskon kumaşlar, doğal hammaddelerden elde edilen suni malzemelerdir. Dokuma kumaş görünümü elde etmek için ahşap kimyasal ve fiziksel etkilere maruz bırakılır. Tabii ki, viskon üretimi yıllar içinde üretim ekipmanları önemli ölçüde değişti ve modernize edildi. Ancak, ana aşamalar bozulmadan kaldı.

TOPLU VİSKON KUMAŞ LIM YERLERİ

Ham kumaş alan Maraş,parti kumaş alanlar Maraş,spot kumaş alan Maraş,parça kumaş satın alan Maraş,iplik satın alanlar Maraş,iplik alan yerler Maraş,kumaş kim alır maraşta,

Viskon üretim aşamaları

 1. Hazırlık aşaması. İlk olarak, hasat edilen odun kurutulur, talaşlar halinde kalıplanır ve alkali bir çözelti ile işlenir. Daha sonra elde edilen hammadde preslenir ve ezilir.
 2. İplik üretimi için kütle elde edilmesi. Preslenmiş ve ezilmiş hammaddeler karbon disülfid ile işlenir. Bir “olgunlaşma” süreci var. Bu noktada kütleye boyalar ve matlaştırma elemanları eklenebilir. Ayrıca, elde edilen malzeme küçük deliklerden sıkılarak dişler elde edilir. Asidik solüsyonlu kaplara indirilirler, burada sertleşirler ve ipliğe uygun hale gelirler.
 3. Bitiricilik. İplikler yıkanır, ağartılır, sabunla işlenir.
 4. Kurutma. İplikler kurutulur ve bükülür.

Viskon türleri

Birkaç çeşit viskon malzeme vardır. Sadece üç ana var:

 • viskon ipek;
 • kesikli lif;
 • kordon ipliği.

Viskon ipeğe aksi takdirde kapitone malzeme denir. Ev tekstili dikmek için harikadır. Elyaf esas olarak halı, kilim ve sıcak tutan giysiler yapmak için kullanılır. Yüksek kaliteli malzemeler kord ipliklerinden yapılmıştır.

TEKLEME VİSKON ALANLAR

Doğal kumaşlara viskon eklenebilir. Bu, hafif ve yoğun, mat ve parlak orijinal kanvasların üretilmesini sağlar. Ayrıca, viskoza bazı katkı maddeleri eklenebilir. Örneğin, elastan kumaşı esnek hale getirecek, polyester kadın elbiselerini dikmek için dokunuşu hoş ve rahat hale getirecek.

Viskon kumaşların dezavantajları

Seri sonu kot kumaş,seri sonu polar kumaş,seri sonu keten kumaş,seri sonu viskon kumaş,seri sonu kadife kumaş,seri sonu jarse kumaş,seri sonu ham kumaş alan,seri sonu gabardin kumaş,seri sonu saten kumaş,

Esneklik. Kumaşlar kolayca kırışır. Bu sorunu önlemek için, terzilik için katkı maddeleri içeren viskon seçmek daha iyidir.

Yıkandıktan sonra büzülme. Bir viskon ürünü %10 oranında azaltılabilir. Çıkış yolu yine katkılı kumaşların kullanılmasıdır.

Islakken güç kaybı. Dezavantaj, kumaşa takviye edici lifler dokunarak önlenebilir.

Gördüğünüz gibi, yalnızca odun hamurundan yapılan kumaşların dezavantajları vardır. Hem doğal hem de yapay kökenli faydalı katkı maddeleriyle desteklenen malzemeler daha uzun süre dayanır ve daha az soruna neden olur.

HAM VİSKON KUMAŞ ALAN

Viskon Bakımı

Viskon kumaşlar terzilik için idealdir ancak ürünlerin uzun süre hizmet verebilmesi için birkaç basit kurala uyulmalıdır:

 1. viskon yanma eğiliminde olduğundan ultraviyole radyasyondan koruma sağlar;
 2. 30-40 derecelik bir sıcaklıkta elle veya otomatik bir makinenin hassas modunda yıkayın;
 3. yıkamak için sıvı deterjanları seçin;
 4. ağartılmaması tavsiye edilir;
 5. sıkmadan yıkayın, çünkü ıslandığında viskon kumaşlar mukavemet yüzdelerini kaybeder;
 6. ılık, ancak sıcak olmayan ütüyle ütüleyin, “ipek” modunu seçebilir, içten dışa ütüleyebilirsiniz;
 7. ısıtıcıların yakınında kurutmayın, güneş altında uzun süre bırakmayın.
Adana parça kumaş nereye satarım,adana ham kumaş satın alanlar,adana seri sonu kumaş alanlar,adana sezon sonu kumaş alanlar,adana kumaş nereye satılır,kumaş nereye satarım adana,adanada kumaş kimler alır,

Viskon kumaş alım yerler çeşitli ürünlerin dikilmesi için çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Dikkatli bakım, kumaşların olumlu özelliklerini daha uzun süre korumasını sağlar.

Yorum Yap