Viskon Kilosu Parça Viskon Alacak Kişiler

VİSKON

Kumaş alanlar. Viskon, polyesterden farklı çalışır. Viskon, olarak bilinen bir bileşikten yapılmış yarı sentetik bir elyaftır bitki bazlı bir malzeme. Kumaş alan. Polyester gibi, uzun düz filament liflerden de oluşur, ancak benzerlikler burada sona erer.

VİSKON: TERİ EMMEK İÇİN HARİKA

Polyesterden farklı olarak viskon su emicidir. Her bir viskon lifi, içinde nanopor adı verilen küçük boşluklara sahiptir. Suyu iten yağ bazlı polyesterin aksine, selüloz bazlı viskoz, suyun bu nano gözeneklere sızmasını teşvik ederek elyafın içini ıslatır. Viskonun suyu emmede bu kadar iyi olmasını sağlayan da suya olan bu yakınlığıdır.

ŞALVARLIK VİSKON TOPTAN ŞALVAR KUMAŞ TOPTAN VİSKON KUMAŞ ALANLAR

VİSKON İPLİK

 Aynı zamanda kumaşın nefes alabilir olmasını sağlar, bu da rahatlık için gereklidir. Nefes alabilen kumaşlar, su buharını (ve ısıyı) cildinizden uzaklaştırarak kendinizi serin, kuru ve rahat hissetmenizi sağlar. Viskon bunu iyi yapıyor, bu yüzden iç çamaşırı için çok mükemmel bir malzeme.

Ter söz konusu olduğunda, düzenli miktarda ter kumaşa emilebilir ve gömleğinizde ter izlerini önleyerek hapsedilebilir – bu da onu atletler için popüler bir seçim haline getirir. Ayrıca, polyesterin başına bela olan kokuşmuş mikrop sorununu da yaşamıyor. Bunun neden böyle olduğu açık değil, ancak bir teoriye göre mikroplar viskon üzerinde büyüyemez çünkü mevcut tüm su elyafın içinde kilitlenir. Bakteriler, polyester liflerinin yüzeyinde bulunan küçük su damlacıklarında üremeyi tercih eder.

Fakat bekle! Viskon için her şey güllük gülistanlık değil: onun da sorunları var. Viskonun üzerine çok fazla su (ter) dökün ve doymuş ve nemli hale gelecektir. Üstelik suyu itmeyi değil emmeyi sevdiği için yıkandıktan sonra kuruması için daha fazla zamana ihtiyaç duyar.

ÖZET

Hem polyester hem de viskon insan yapımıdır, ancak yağ bazlı polyester suyu iter, bitki bazlı viskon ise suyu çeker ve emer.

%100 polyester kaç derecede yıkanır Polyester kumaş kaç derecede yikanir %100 polyester ne demek Polyester kumaş nasıl çeker.

Polyester kumaş, suyu uzaklaştırma konusunda iyidir, bu da onu spor salonu için ideal hale getirir. Ancak ne yazık ki, giydikten sonra yapabilir çünkü liflerin yüzeyindeki su damlacıkları koku üreten bakteriler için ideal ekmeklik koşulları oluşturur.

Viskonun suya karşı yüksek bir afinitesi vardır, bu nedenle suyu ve su buharını emerek vücuttaki ısıyı serbest bırakan yüksek oranda nefes alabilen kumaşlar yapmak için mükemmeldir. Ayrıca mikropların büyümesini önleyerek kokuya daha az eğilimli hale geliyor gibi görünüyor. Tüm bunlar, viskonun tene yakın giymek için ideal olduğu anlamına gelir: iç çamaşırı, çorap, fanila vb.

VİSKON KUMAŞ

Özetle: Hava koşullarına dayanıklı bir çanta veya yağmurluk istiyorsanız, onu polyesterden yapın. Buna karşılık, rahatlık için iç çamaşırınızın viskondan (veya tek seferde pamuktan) yapıldığından emin olun. Kimsenin polyester külot giymemesinin bir nedeni var!

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!