Ucuz Kot

Ucuz Kot
Ucuz Kot

Denim, geleneksel olarak, dimi örgü olarak adlandırılan mavi ve beyaz ipliklerden dokunan sağlam bir pamuklu kumaştır. Bu bağlanma, ucuz kot kumaşı özellikle sert bir şekilde tutan katı, diyagonal bir dokuma yapısı ile karakterize edilir.

Ucuz Kot
Ucuz Kot

Tipik mavi kotlarda, çözgüden önce, kotların dış kısmında görülen çözgü iplikleri, durağan oksijen beslemesi altında indigo ile boyanarak kumaş alanlar yoğun mavi tonu verir. İplikler sadece yüzeyseldir ve devamlı değildir, bu nedenle denim kolayca yıkanıp parlatılabilir. Doğrudan deri üzerinde yatan atkı ipleri beyaz kalır.
Denim – her ne kadar günümüzün tipik özelliklerine sadık kalsa da – çok yönlüdür. Fakat klasik mavi kotlar farklı abdest ve tonlarda mevcuttur. Ayrıca siyah, beyaz yada hatta renkli desenli kot pantolon ve ucuz kot uygulamaları bulunmaktadır. Farklı iplik boyutları ve malzeme karışımları daha çok değişiklığa yol açar.
Denim, karşıtlıkların ustaca bir araya gelmesiyle nesiller boyu heyecan vericidir: sağlam araç-gereç, kadınsı unsurlar, kanıtlanmış tasarım, yeni detaylarla birleştirilmiştir – sonuç, zamansız bir klasiktir. Ve 19. Yüzyılda maksimum rağbet gören pantolonu icra eden malzeme özellikleri kendileri için mevzuşur.
Denim hakkaten sadece pamuk ipliği kot pantolon (kumaş) iyi mi davranır. İlk yıkama olarak örme kıyafet uzunluğu birazcık çalışan, doğrusu örgü parça çamaşır makinesinde 60 ° C’de son işleme önce yıkanır. Fazla boya yıkanır ve parçalar tipik Taş Yıkama görünümüne kavuşur. Tüm Orijinal parti kot örgü tasarımları ilk yıkama esnasında büzülme ile ilgilenir.

Ucuz Kot
Ucuz Kot

Nefes kot görünümü elde etmek için, denim ipliklerin hepsi birazcık kot örgü hakkında önemli bilgiler” okuyun!
Sonunda kararlı olabilirsiniz: lukle uzun bir süre boyunca size eşlik edecek hakikaten eşi olmayan bir örgü parçası alacaksınız.
Kalın denim için, son aşama sağlam ve aynı zamanda ucuz kot kalınlıklarındaki ince uçlu özel denim iğneler vardır. Bu iğneler kumaşın birkaç katmanını bile kolayca delerler (el çarkını çevirerek eski bir makineye yardım eder). Daha ince, daha hafif denim nitelikleri için 70’ler veya 80’lerin evrensel iğneleri yeterlidir.
Dikiş uzunluğu kumaş kalitesine bağlıdır. Genel kural olarak, ince denim kumaşlar için, küçük bir dikiş uzunluğu (yaklaşık 2 mm dikiş uzunluğu), ortalama 2.5 ila 3 mm dikiş uzunluğu olan kaba, sıkı ucuz kumaş dikin. Önemli: Dikişler için polyester üniversal iplik kullanın. Tipik kotlu kapitone, biraz daha kalın kapitone yada onarım ipliği ile en iyi şekilde başarılı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın