Üç İplik Kumaş Nedir? Üç İplik Alanlar.

Üç iplik parti kumaş,üç iplik stok kumaş,üç iplik spot kumaş,parça üç iplik kumaş alan,

Üç İplik Kumaş Nedir? Üç İplik Alanlar.

Üç iplik – malzeme özellikleri, avantajları ve dezavantajları

Üç iplik bir tür alt bilgidir – bazen sentetiklerin eklenmesiyle pamuktan yapılmış örme bir kumaş. Dıştan polyesterden yapıldığı bilinen yapağı andırıyor.

Üç iplikli altbilgi, yüksek kaliteli, sıcak ve yoğun bir fırçalanmış trikodur.

Kod ve ilk kez nerede yapıldığı kesin olarak bilinmemektedir. Bunun pamuk dağılımının en fazla olduğu bölgelerden biri olan Hindistan veya Meksika’da olduğu yönünde öneriler var. Başka bir versiyona göre, üç iplik Mısır’da ortaya çıktı.

Özellikleri ve bileşimi

Bu örme kumaşın üretiminde özel bir dokuma türü kullanılmaktadır:

kuvvetli bir şekilde bükülmüş yoğun kulirny ipliği, pürüzsüz bir tuval şeklinde bir taban oluşturur;

dikişli taraftan, üzerine iki ek ipliğin ilmekleri üst üste bindirilerek yumuşak bir tüy oluşturur.

Üç iplik parti kumaş,üç iplik stok kumaş,üç iplik spot kumaş,parça üç iplik kumaş alan,

Kumaş Alan. Bu tür trikolar oldukça esnektir, iyi esner ve çok rahattır. Üç ipliğin yoğunluğu oldukça yüksektir – 190 ila 360 g / m2. Üç iplik, lekelenmeye iyi gelir. Ayrıca bu malzemeden yapılan ürünler termal baskı, serigraf baskı ve nakış ile süslenmiştir. Herhangi bir pamukta olduğu gibi, zamanla bu altbilgi gözle görülür şekilde küçülür.

Üç ipliğin temelini oluşturan pamuk, genellikle en az% 80 içerir. Sentetik katkı olarak polyester, likra ve viskon kullanılmaktadır. Malzemenin özelliklerini iyileştirirler.

Örneğin% 5 likra içeren jarse, yıkamayı daha iyi tolere eder, şeklini iyi korur ve neredeyse çekmeye eğilimli değildir. Ayrıca, bu sentetik malzeme güneş ışığına ve yıkamaya karşı renk direncine katkıda bulunur.

Üçlü çeşitleri

Üç iplik, yapağı türüne göre üç kategoriye ayrılır:

polar “bisiklet” ile altbilgi;

“Keçe üzerinde Jersey” – yün tüylü üç iplikli;

kadife polar alan ile.

Liflerin uzunluğuna bağlı olarak, birkaç ana üçlü tipi vardır.

İki İplik Kumaşı
İki İplik Kumaş

Parti Üç İplik. Açık uç en ucuz üç iş parçacığı seçeneğidir. Malzemenin yüzeyinde villi oluşturan kısa liflerden yapılmıştır. Bu durumda tüy birkaç yıkamadan sonra yuvarlanabilir. Bu tür ucuz triko, genellikle bileşimde artan miktarda sentetik içerir ve düşük kaliteli boyalar kullanılarak yapılır. Yapağı yapay, yani yapıştırılmış olabilir.

Parti üç iplik alan. Halka ve karde, daha uzun liflere sahip (27 mm’den itibaren) üç telli çeşitlerdir. Açık uca kadar kalite ve dayanıklılık açısından üstündürler.

Üç iplik kumaş alanlar. bu tür trikoların liflerinin uzunluğu zaten 35 mm veya daha fazladır. Böyle üç iplikli bir ipliğin pürüzsüz ve ipeksi bir ön tarafı ve iç yüzeyinde yumuşak, kabarık, dayanıklı bir tüyü vardır.

Üç iplikli kadife yüksek yoğunluğu, dayanıklılığı ve aşınma direnci ile ayırt edilen pahalı ve kaliteli bir triko türüdür. Adını kalın, kısa ve yumuşak tüylerinin kadife ile benzerliğinden dolayı almıştır.

Uygulama alanı

Üç iplikten dikerler:

  • ev için gündelik kıyafetler;
  • pijama;
  • eşofman;
  • kapüşonlular;
  • çocuk giyim;
  • ceketler için sıcak astarlar;
  • uyku tulumu gömlekleri.

Üç iplikli ürünler, rahatlık ve sadelik sevenler arasında popülerdir. Öncelikle, soğuktan da koruyan yumuşak, sınırsız altbilgiden etkilenenler onlardır.

Lehte ve aleyhte olanlar

Üç iplik avantajları:

İki İplik Kumaşı
İki İplik Kumaşı

mukavemet, aşınmaya karşı direnç, dayanıklılık – iplikler aşındığında gerilmezler ve yuvarlanmazlar, bu malzemeden yapılan şeyler şeklini iyi korur;

iyi ısı yalıtım özellikleri;

yumuşaklık – üç ipliğin giyilmesi çok rahattır;

iyi nefes alabilirlik – malzeme hava ve su buharını kolayca geçirir;

higroskopiklik – üç iplik, nemi emerek vücuttan uzaklaştırır;

hipoalerjenik.

Bu malzemenin dezavantajları da vardır:

yukarıda bahsedildiği gibi zamanla küçülür;

ayrıca üç iplik, güneşte solmaya eğilimlidir.

Bakım tavsiyesi

Üç ipliğin düşük bir sıcaklıkta yıkanması önerilir – 30 veya 40 derece genellikle yeterlidir. Bu nazik yaklaşım, küçülmeyi minimumda tutmaya yardımcı olur.

Elde yıkama üç iplikli giysinizin ömrünü uzatır. Suya yumuşatıcı ve şartlandırıcı katılması tavsiye edilir.

Üç iplikli ürünler sıkarken bükülmemelidir. Ayrıca ısıtma cihazlarında veya güneşte kurutulmamalıdır. Bu malzemenin ütülenmesi gerekmez, ancak yine de ütülemek istiyorsanız pamuklu ütü modunu kullanın.

Stok üç iplik alanlar. Bu tavsiyelere uymak, üç iplikli ürünlerin mükemmel şeklini ve çekici görünümünü uzun süre korumaya yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Üç iplik parti kumaş,üç iplik stok kumaş,üç iplik spot kumaş,parça üç iplik kumaş alan,

Kumaş Alıcılar, üç iplikli giysinin yumuşaklığına ve kullanım sırasında sağladığı rahatlığın yanı sıra ısı yalıtım özelliklerine de dikkat çekiyor. Bu tür gardırop ürünleri, serin havalarda hareketi kısıtlamaz ve iyi ısınır. Üç parçalı ürünlerin öncelikle ev ve spor eğitimi için satın alınması önerilir.

Bununla birlikte, sağlamlık ve şıklıktan yoksundurlar, bu nedenle çoğu insan için temel giyim olarak uygun değildirler. Üstelik gençler büyük bir zevkle takıyorlar.

Kumaş Satın Alan bu şeylerin dayanıklı olduğunu düşünüyor ve kullanım rahatlığına da dikkat ediyor – örneğin, üç ipliğin ütülenmesine gerek yok.

Yorum Yap