Toptan Şifon Kumaş

toptan şifon kumaş toplu şifon kumaş ucuz şifon kumaş

Şifon kumaş alan sevecen ya da nazik kadınsı kişiliğe sahip kızlar için uygun narin, nazik, baştan çıkarıcı kumaşlardan biridir. Parti şifon kumaş alanlar. 0536 336 43 43 Peki bu kadar tuhaf özelliklere sahip şifon kumaş nasıl yapılıyor? Burada Şifon Kumaş nedir, Şifon kumaş özellikleri, avantajları ve dezavantajları hakkında konuşacağız.

ŞİFON KUMAŞ ÜRETİCİLERİ şifon kumaş satan yerler şifon kumaş firması şifon kumaş firma adresleri şifon kumaş imaltçısı şifon kumaş satan firma adresleri

Şifon kumaş, tek bir atkı ipliğinin tek bir çözgünün üstünde ve altında değiştiği anlamına gelen düz dokuma olan hafif, pelüş bir kumaştır. Bu, ipek, pamuk, naylon, polyester veya suni ipek gibi çeşitli malzemelerden oluşturulabilir.

Kumaş hafif bir parlaklığa sahiptir; yüzey dokunmak için biraz pürüzlü. Ek olarak, kumaşın daha lüks ve asil olması için kumaşın belirli bir dökümü ve ışıltısı vardır.

TOPTAN ŞİFON KUMAŞLAR

Günümüzde şifon kumaş, sentetik malzemelerin kullanılmaya başlanması sayesinde giderek daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. 0536 336 43 43  Pek çok müşteri için ipekten yapılan şifon kumaş lüks bir ürün olmaya devam ediyor ve bu nedenle başta polyester olmak üzere şifon kumaşların üretiminde sentetik malzemeler giderek daha fazla kullanılıyor.

Şifon denilince insanların aklına hemen krep gelir. Bu, Şifon‘un en popüler kumaşlarından biridir. Kumaş hafif kırışık ve dokunuşta pürüzlüdür. Ayrıca kumaşın nefes alabilirliği yüksektir.

Şifon Kumaş Çeşitleri

İnci şifon

şifon kumaş parti şifon kumaş spor şifon kumaş istanbul şifon kumaşparça şifon kumaş spot şifon kumaş alanlar

Kumaş inci parlaklığına sahip olduğu için yeni kumaşa İnci Şifon veya İnci Şifon adı verilir. Kumaşı diğer şifon kumaşlardan farklı ve daha belirgindir.

Jakarlı Şifon

Şifon kumaş Jakar teknolojisi ile dokunmuştur. 0536 336 43 43 Kumaş biraz opak ve ince ama diğer Şifonlardan daha ağır. Jakarlı Şifon, eşarp dikmek için yaygın olarak kullanılır.

Şifon Kumaş Üretim Süreci

Girdi malzemeleri

Şifon kumaş birçok farklı malzemeden üretildiği için Şifon kumaş üretebilmek için; öncelikle malzemeleri her malzemeye göre hazırlamalısınız.

Kumaşın ipekten yapıldığını varsayalım, sonra ipekböceği kozalarının hasat edilmesi ve ipek ipliğinin alınması gerekiyor.

Polyester ise, alkolü (etilen gliko) asitle (dimetil tereftalat) yüksek sıcaklıklarda kimyasal olarak reaksiyona sokarak bir monomer oluşturur.

Alternatif olarak suni ipekten selüloz odun hamurundan saflaştırılmalıdır. 0536 336 43 43 Her bir farklı girdi malzemesi, farklı biçimlendirme süreçlerine sahip olacaktır. İpek ipliği, polyester ipliği, rayon ipliği veya naylon ipliği gibi gerekli malzemeler hazırlandıktan sonra kumaşa dokunacaktır.

Tamamlanmış ürün

Malzemeler farklı olsa da şifon kumaş dokuma işlemi aynı dokuma işlemi olacaktır.

Şifon kumaş, dokunan ipliğin karşılıklı s ve z şeklinde dizilmesi kuralına göre dokunmaktadır. Daha sonra manuel dokuma tezgahı veya Jakar teknolojisi ile dokunacaktır.

Şifon Kumaş Alan. Şifon etek kaç metreden çıkar? Şifon elbise için kaç metre kumaş almak gerekir? şifon bluza ne kadar kumaş gerekir? Şifon elbise için ne kadar kumaş almalı? Şifon kumaş satın alanlar. Şifon kumaş nereye satılır? Şifon kumaş üreticileri. Şifon kumaş fabrikası. Ham şifon kumaş satın alan. Merter şifon kumaş firmaları.

Şifon kumaşı pürüzsüz ve ince olduğu için dokunması oldukça zordur bu nedenle ürünün standartları karşılaması için büyük bir kısmı elde dokunmuştur. 0536 336 43 43 Öte yandan, makine ile dokuma yapılırsa, kumaş sadece çok yavaş bir hızda dokunur ve bu da çok zaman alır. Kumaş dokunduktan sonra istenilen hazır giyim ürünlerini tamamlamak üzere hazır giyim fabrikalarına götürülür.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!