Toptan Saten Kumaş ALINIR

parti saten kumaş alan spot saten kumaş alan firmalar saten kumaş alan yerler saten kumaş alan firma

Saten nedir?

Saten kumaş alan firmalar. Saten (veya saten) olarak nitelendirilen çoğu kumaş, gece çantalarından döşemeye kadar her şeyde görülebilen yumuşak, parlak bir yüzeye sahiptir ve satenin kumaşı değil, dokuyu ifade ettiğini bilmek önemlidir. Saten kumaş alan yumuşak ve parlak bir kumaştan daha fazlasıdır, aslında farklı kumaş çeşitlerini içerebilir ve uygulamaları nedime elbiseleri ve resmi elbiselerin ötesine geçer.

Saten, kanvas ve dimi ile birlikte üç ana tekstil örgüsünden biridir. Saten dokusu, güzel bir drape ile parlak, yumuşak ve esnek bir kumaş oluşturur. Saten kumaşın bir tarafı yumuşak, parlak diğer tarafı mat bir yüzeye sahiptir. Bu saten dokuma tekniğinin sonucudur.

PARTİ SATEN KUMAŞ ALANLAR

kilo ile saten kumaş alan metre ile saten kumaş alantoptan saten kumaş alan toplu saten kumaş alan ham saten kumaş alanlar spot saten kumaş parça saten kumaş
kilo ile saten kumaş alan metre ile saten kumaş alan toptan saten kumaş alan toplu saten kumaş alan ham saten kumaş alanlar spot saten kumaş parça saten kumaş

Saten örgü, bir çözgü ipliğinin üzerinden geçen dört veya daha fazla atkı ipliği ile veya tersi: bir atkı ipliğinin üzerinden geçen dört veya daha fazla çözgü ipliği ile karakterize edilir. Dokumada çözgü ipliği veya iplikleri tezgah üzerinde yerinde tutulur ve atkı ipliği veya iplikleri çözgülerin üzerine ve altına dokunur.

Saten dokular nelerdir?

Saten, uzun, sürekli liflerden dokunur ve kullanılan lifin değil filamanın uzunluğuyla tanımlanır. Başlangıçta saten, ipekböceği kozasından çekilen uzun, sürekli bir iplik olan ipekten yapılmıştır. Modern saten, polyester, suni ipek ve viskondan da yapılabilir çünkü bu lifler uzun lifler oluşturabilir.

Birkaç çeşit saten örgü vardır:

4 koşum satenden 4 atkı. 4/1 saten atkıda, atkı ipliği üç çözgü ipliğinin üzerinden ve ardından bunlardan birinin altından geçer. Bu tip, çözgü ve atkı ipliklerinin 1/1 oranında birbirini geçtiği basit bir dokumaya göre daha fazla esneklik sunar.

SPOT SATEN KUMAŞ ALAN

Koşum takımları için 5 atkı saten. Atkı ipliğinin dört çözgü ipliğinin üzerinden ve ardından birinin altından geçmesi dışında 4 askılı çeşitle hemen hemen aynıdır.

Emniyet kemeri için 8 atkı saten. Bu, satenin en esnek halidir ve bunu elde etmek için atkı ipliği yedi çözgü ipliğinin üzerinden ve ardından bunlardan birinin altından geçer.

Satenin özellikleri nelerdir?

Saten kumaş polyester mi? Saten kumaş yazlık mı? Saten kumaş ile ne yapılır? Polyester saten ne demek? Parlak Saten Kumaş Fiyatları, Saten Kumaş metre Fiyatları, Saten Kumaş Toptan, Mat Saten Kumaş, Siyah Saten Kumaş, Kalın Saten Kumaş, Saten Kumaş Elbiselik, Desenli Saten Kumaş,

Saten dokumalar, düz dokuma kumaşlardan daha esnektir ve saten genellikle parlak cilası ve güzel dökümlülüğü ile bilinir, ancak sadece bununla kalmaz. Satenin ana özelliklerini aşağıda listeliyoruz:

Önü parlak. Saten atkılar parlak, yumuşak bir taraf ve mat bir sırt oluşturur, bu çözgü ve atkı ipliklerinin organizasyonunun bir sonucudur.

Güzel perdelik. Elyaf konsantrasyonu ve kumaşın esnekliği sayesinde saten dokumalar, onları gece kıyafetleri ve perdeler için ideal hale getiren yumuşak bir örtü oluşturur.

Dayanıklı. Saten, çok sıkı dokunmuş uzun telli lifler kullandığından, malzeme birçok düz dokuma kumaştan daha dayanıklıdır.

Kırışıklığa dayanıklı. Saten diğer kumaşlar kadar kolay kırışmaz. Kalınlık ne kadar büyük olursa, kırışıklıklara o kadar az eğilimli olur.

HAM SATEN KUMAŞ ALANLAR

Bununla birlikte, satenin bazı dezavantajları da vardır, örneğin:

Kolayca takılır. İplikler kolayca karışabilir.

Çalışmak zor. Saten yumuşak ve kaygan olduğu için dikiş sürecinde affetmez olabilir.

Saten nasıl kullanılır?

Saten, büyük ölçüde dokumanın birçok şekilde kullanılması nedeniyle, iç dekordan modaya kadar çok çeşitli kullanımlara sahiptir. Daha popüler kullanımlardan bazılarını listeliyoruz:

Mor Saten Kumaş,Mor Saten Elbise,Mor Saten Gecelik,Mor renk Fantazi Gecelik,Lila Saten Kumaş,Mor gece,Yeşil Gecelik,Mor Gecelik Modelleri,
Mor Saten Kumaş,Mor Saten Elbise,Mor Saten Gecelik,Mor renk Fantazi Gecelik,Lila Saten Kumaş,Mor gece,Yeşil Gecelik,Mor Gecelik Modelleri,

Kıyafetler. Saten, güzel dökümlülüğü ve parlak görünümü nedeniyle gece elbiselerinin ve gelinliklerin vazgeçilmezidir.

Çarşaf. Dokusu esnek ve yumuşak olduğu için saten genellikle yatak takımları için kullanılır.

Ayakkabı. Bale terliklerinden tasarımcı topuklu ayakkabılara saten, ayakkabı tasarımcıları için tercih edilen bir kumaştır.

Moda Aksesuarları. Gece çantaları ve debriyajlar genellikle saten ile süslenir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!