Toptan Fitilli Kadife Kumaş Satın Alanlar

Kadife kumaş nedir?

Parti kumaş alanlar. Ham kadife kumaş satın alan yerler fitilli kadife kumaş aln kişiler dokuma kadife kumaş alanlar örme kadife kumaş alan firmalar parça kadife kumaş alan firma parti kadife kumaş spot kadife kumaş stok kadife kumaş ihraç fazlası kadife kumaş top başı fitilli kadife metre üstü kadife kumaş. Kadife, tekstil üreticilerinin çeşitli farklı malzemelerle yapabileceği dayanıklı, nervürlü bir kumaştır. Bu kumaş, kadife üreticilerinin çeşitli genişliklerde dokuyabileceği benzersiz çıkıntılı deseniyle dikkat çekiyor.

Spot kumaş alan fitilli kadife genellikle pamuktan yapılırken, polyester ve pamuk karışımları ve hatta tam polyester ile de dokunabilir. Tekstil üreticileri bazen yünlü fitilli kumaş da yaparlar, ancak yünlü fitilli kumaşta bulunan çıkıntılar, diğer malzemelerden yapılmış fitilli kumaştaki çıkıntılar kadar görünür değildir. Kumaş üreticileri kadifeyi çok çeşitli renklerde boyar ve fitilli kumaş boyamanın bir biçimi, estetik açıdan son derece hoş olan düzensiz bir solmaya neden olur.

Fitilli kadife istanbul fitilli kadife zeytinburnu istanbul fitilli kadife izmir fitilli kadife adana fitilli kadife maraş fitilli kadife denizli fitilli kadife mersin fitilli kadife.
fitilli kadife istanbul fitilli kadife zeytinburnu istanbul fitilli kadife izmir fitilli kadife adana fitilli kadife maraş fitilli kadife denizli fitilli kadife mersin fitilli kadife

Kadife teknik özellikler

Kadife, birlikte dokunan üç ayrı iplikten oluşur. İki ana iplik düz veya dimi bir dokuma oluşturur ve üçüncü iplik bu dokumaya dolgu yönünde serpiştirerek en az dört çözgü ipliğinin üzerinden geçen yüzer oluşturur.

Tekstil üreticileri daha sonra yüzen iplikleri kesmek için bıçaklar kullanır, bu da dokumanın yüzeyinde havlı kumaş çıkıntılarının oluşmasına neden olur. Kadife kumaş üzerindeki havlı ipliğin sırtları kuşaklar olarak bilinir ve bu kuşakların genişliği önemli ölçüde değişir. Bir fitilli kumaş parçasının “balta numarası”, bir inçlik kumaşın içerdiği gal sayısı ile belirlenir ve standart fitilli kumaşta 11-12 civarında fitil bulunur.

Fitilli kumaşta kuşak numarası ne kadar düşük olursa, fitilli kumaşta kuşaklar o kadar kalın olacaktır. Aynı zamanda, daha yüksek kuşak sayıları, birbirine daha yakın bir şekilde kümelenmiş daha ince kuşakları gösterir.

Kadife kumaş nasıl yapılır?

Fitilli kadife yapmak için kullanılan üretim süreçleri, kullanılan malzeme türlerine göre değişir. Örneğin, pamuk ve yün, sırasıyla doğal bitki ve hayvan kaynaklarından elde edilir ve fabrikalarda polyester ve suni ipek gibi sentetik elyaflar üretilir.

Bununla birlikte, tekstil üreticileri bir veya daha fazla iplik türü elde ettikten sonra, fitilli kumaş üretimi evrensel bir dizi adımı takip eder:

1. Dokuma

kadife kumaş alan kişiler ihraç fazlası kadife kumaş alan kadife kumaş satın alan firma fitilli kadife kumaş firma fitilli kadife kumaş nereye satılır kadife kumaş satın alan yer kadife parçası alan kadife kumaş parçası alan kişiler parça kadife kumaş kumaş alan firma.

Çoğu kadife kumaş türü, çözgü ipliklerinin üstünde ve altında değişen atkı ipliklerinden oluşan düz dokumalara sahiptir. Bir dimi dokuma kullanarak kadife yapmak da mümkündür, ancak bu yaklaşım daha az yaygındır. Birincil dokuma tamamlandıktan sonra, tekstil üreticileri, kadifenin karakteristik sırtlarını oluşturmak için kesilecek olan bir “hav ipliği” ekler.

2. Yapıştırma

Kesme işlemi sırasında hav ipliğinin çekilmemesi için dokuma kumaşın arkasına yapıştırıcı sürülür. Tekstil üreticileri bu yapıştırıcıyı daha sonra üretimde çıkarırlar.

3. Havlı ipliğin kesilmesi

Tekstil üreticileri daha sonra hav ipliğini kesmek için endüstriyel bir kesici kullanır. Bu iplik daha sonra fırçalanır ve yumuşak, üniform çıkıntılar elde etmek için yakılır.

4. Boyama

Eşsiz, düzensiz bir desen üretmek için tekstil üreticileri, tamamlanmış fitilli kadife kumaşı pigmentle boyayabilir. Bu boyama işleminin ürettiği desen, yıkandıkça daha belirgin hale gelir ve fitilli kumaşın görsel olarak en çekici yönlerinden birini sağlar.

Kadife kumaş nasıl kullanılır?

Geçmişte, hazır giyim üreticileri fitilli kumaşı iş giysisi ve asker üniformasından şapka ve döşemeye kadar her şeyi yapmak için kullandılar. Ancak bu kumaş eskisi kadar popüler değil, bu nedenle kadife uygulamaları biraz zayıfladı.

Bu günlerde, hazır giyim üreticileri genellikle tulum (genel tulum olarak da bilinir), pantolon ve ceket yapmak için fitilli kumaş kullanıyor. Kadife pantolonlar, 1970’lerde sahip oldukları kült popülaritesini kaybetti, ancak bu malzemeden yapılan pantolonların modası pek geçmiyor gibi görünüyor.

Giyim dünyasının dışında, mobilya ve aksesuar üreticileri de fitilli kumaşı sandalye ve kanepe kaplamalarının yanı sıra dekoratif yastıklar yapmak için kullanırlar. 1910’lardan başlayarak, piyasadaki ilk otomobiller kadife döşemeye sahipti, ancak kısa süre sonra bu kumaşın yerini daha dayanıklı dokumalar aldı. Herhangi bir modern arabanın koltuğunda kadife bulmayı beklemeyin, ancak arkadaşınızın koltuğunun yüzeyinde bu çıkıntılı kumaşa rastlarsanız şaşırmayın.

İnce fitilli kadife

Fitili kadife kumaş alan her inç karede çok sayıda küçük çıkıntıya sahiptir. En iyi ince fitil formlarından bazıları, inç başına 21’e kadar gale sahip olabilir.

Fitilli kadife nasıl bir kumaştır,Fitilli kadife sıcak tutar mı,Fitilli kumaşa ne denir,Kadife türleri nelerdir,

Pigmentle boyanmış kadife

Bu özel kadife boyama işlemi, her yıkamada daha belirgin hale gelen alacalı bir görünüme neden olur. Kadife kumaş türlerinin çoğu pigmentle boyanmıştır.

Spandeks kadife

Tekstil üreticileri, esnek bir fitilli kumaş üretmek için pamuk, poli karışımı ve yün kadifeyi elastanla birleştirebilir. Çocuk giysilerinde genellikle spandeks fitilli kumaş bulunur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!