Toptan Beden Etiketi Giysi Etiketi Üreticileri Fason Beden Etiketi

Dokuma beden etiketi,Beden Etiketi Kumaş,Beden etiketi nedir,Yapışkanlı Beden Etiketi,Ense Etiketi Tasarla,Beden Etiketi Fiyatları,Beden Etiketi toptan,Hazır Beden Etiketi,

Kumaş alanlar. Hangi boyut etiketine ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız? Bir etiket sipariş etmeden önce, boyuta karar vermeniz gerekir. Bunu ilk kez yapıyorsanız, sorularınız olabilir. Boyutu ne belirler ve doğru olanı nasıl seçersiniz?

TOPTAN BEDEN ETİKET İMALATI

Standart etiket boyutları var mı?

Tüm bilgilerin uygun olduğundan ve fazla ödeme yapılmadığından nasıl emin olunur?

Sipariş vermek için geldiğiniz matbaada mutlaka hangi boyutta etikete ihtiyacınız olduğunu soracaklar. Bu nedenle, önceden karar vermek daha iyidir.

GİYSİ ETİKETİ

Kumaş alan giysiler için standart etiket boyutu

Müşterilerimizin çoğu, dikilmiş, jakarlı, askılı etiketler için her etiket türü için belirli standart boyutların olduğuna inanmaktadır. Ancak standart boyutları yoktur. Daha doğrusu o kadar çok seçenek var ki standart yok demek daha kolay. Koşu, popüler boyutlar var. En sık ne sipariş edilir.

Bununla birlikte, etiketin boyutu büyük ölçüde dahil etmek istediğiniz bilgi miktarına bağlıdır. Logonun boyutu önemlidir: Bir kelimede kaç harf olduğu, bir yazı olup olmadığı veya bir görselin ne kadar yer kapladığı. Bu nedenle, etiketin boyutu herkes için farklıdır. Bir üretici için işe yarayan bir başkası için işe yaramayabilir.

ÇOÇUK BEDEN ETİKETİ

Standart etiket boyutları yoktur. En sık sipariş edilen koşu, popüler boyutlar var. Örneğin 5×9 cm’lik askılı karton etiket çok revaçtadır, kartvizit boyutunda olduğu için “kartvizit” olarak da adlandırılır. 5×9 cm standart bir karton etiket diyebiliriz.

Dikilmiş etiket boyutu

Dikilen etiket çok küçük veya çok büyük olabilir. Her şey içeriğe, malzemeye ve dikiş yerine bağlıdır.

BEDEN ETİKETİ İMALATI

En küçük dikilmiş etiketler, bir harf veya rakam içeren boyutlardır. Naylon veya polyester gibi ucuz bir malzeme seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Etiketi bir ilmekle bükmemenizi sağlar – bu malzemeler, basitçe kesilseler bile çözülmez ve kenar boyunca parçalanmaz. Böyle bir etiketin boyutu 10×20 mm olabilir – 10 mm görünen kısımdır ve 7-10 mm dikmek için kalır.

Saten üzerine en küçük ölçü 10×40 mm’dir. Saten, kenar boyunca parçalanabileceği için genellikle katlanır. Bu nedenle, katlanmamış boyut 4 santimetrelik bir şerit gibi görünecektir: bir veya iki numara ve 1-2 cm dikiş payı.

Kombinasyon etiketleri en büyüklerinden biridir çünkü üzerlerine çok fazla bilgi koymaları gerekir. Şirket adını ve iletişim bilgilerini, logosunu, boyutunu veya boyutsal ızgarasını, kumaş bileşimini, bakım simgelerini, parti numarasını vb. basarlar. Kombine etiketler genellikle ev ve çocuk kıyafetleri, iş kıyafetleri ve ayakkabılar için yapılır. Onlar için geniş bir saten veya naylon bant seçin – genellikle 30 ila 65 mm genişliğinde. Etiketin uzunluğu bilgi miktarına bağlı olacaktır.

BEDEN ETİKETİ YAPANLAR

Dış giyim ve spor giyim – ceketler, tulumlar üzerine dikilmiş etiketler veya logolu etiketler de büyüktür. Değerleri ürünün boyutuna bağlıdır – etiket kısa görünmemeli, aynı zamanda ürünü bozmamalıdır. Yastıklar ve battaniyeler için marka etiketleri genellikle ikiye katlanır: jakar etiketindeki desen yalnızca ön taraftadır, bu nedenle genellikle yanlış taraf kapatılır. Açıldığında, bu etiketler büyük olabilir.

Kağıt etiket boyutu

Kağıt etiketin birkaç türü vardır ve farklı amaçlar için kullanılır.

Giysiler, nevresimler, şilteler gibi çeşitli ürünler için kendinden yapışkanlı bir etiket kullanılır. Genellikle ambalaja yapıştırılır – bu şekilde, düzleştirilmemişse ve askıya asılmamışsa, ancak bir depodan satılıyorsa (örneğin, büyük tekstil fuarlarında) ürünü bulmak daha kolaydır.

Kendinden yapışkanlı etiket, en bütçe seçeneklerinden biridir, bu nedenle genellikle triko, ucuz çocuk ve yetişkin ev kıyafetlerinde kullanılır. Kural olarak, kendinden yapışkanlı bir etiket her zaman birleştirilir – ürün ve üretici hakkında tüm bilgileri içerir. Boyut da herhangi biri olabilir – düzeninize bağlı olacaktır.

BEDEN ETİKET İMALATI

Keten ekler ve ev tekstili,  başka bir kağıt etiket türüdür. Bu oldukça büyük bir etikettir, ürünü katlanmamış olarak gösterir. Kural olarak, ürünün renkli bir resminin yanı sıra boyut ve üretici hakkında bilgiler de basılır. Etiket dikdörtgen, kare veya dikdörtgen olabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!